Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не хвърляйте старата печка !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Не хвърляйте старата печка !

    Днес си намерих малко странно занимание,обаче според мен си струваше.
    По стечение на обстоятелствата се снабдих със стара готварска печка във доста плачебно състояние.
    Реших да се пробвам да си я рециклирам защото си искам точно такава печка а нова струва над 300 кинта.
    Започнах със разфасоването и да видим от къде да се почне.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2276.jpg
Прегледи:1
Размер:142.7 КБ
ID:6035670

    Фурната беше изгоряла.Предимно това е проблема при тези печки.
    Чудих се как и накрая реших с нова ламарина.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2262.jpg
Прегледи:1
Размер:159.2 КБ
ID:6035671

    Със такива машини и съоръжения разполагам.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2263.jpg
Прегледи:1
Размер:74.2 КБ
ID:6035672

    Имаше и малко допълнителен ремонт но е дребен.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2264.jpg
Прегледи:1
Размер:143.0 КБ
ID:6035673

    Вратичката беше в отлично състояние.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2265.jpg
Прегледи:1
Размер:126.2 КБ
ID:6035674

    Изтърбуших я здраво.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2266.jpg
Прегледи:1
Размер:161.0 КБ
ID:6035675

    Започнах със сгъването.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2267.jpg
Прегледи:1
Размер:129.3 КБ
ID:6035676

    Ламарината беше 1.5мм и малко не се даваше.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2268.jpg
Прегледи:1
Размер:101.6 КБ
ID:6035677

    Ето старото и новото.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2269.jpg
Прегледи:1
Размер:112.2 КБ
ID:6035678

    Това са рафтчета за тавичката със мръвките.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2270.jpg
Прегледи:1
Размер:121.5 КБ
ID:6035679

    Ето го пак
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2271.jpg
Прегледи:1
Размер:131.2 КБ
ID:6035680

    Намъкнах я и се захванах със клапичката
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2272.jpg
Прегледи:1
Размер:136.5 КБ
ID:6035681

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2273.jpg
Прегледи:1
Размер:137.5 КБ
ID:6035682

    Монтирах клапата,пробвано.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2274.jpg
Прегледи:1
Размер:135.8 КБ
ID:6035683

    Снимка и е готова за тавата със мръвките.
    Утре ще я боядисам със някаква термоустойчива боя.
    Според мен си заслужаваше.
    Ха наздраве!!!
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2275.jpg
Прегледи:1
Размер:135.8 КБ
ID:6035684

  • #2
    От: Не хвърляйте старата печка !

    Супер е станало.
    Подобна заигравка имах преди месец, но не можах да снимам нищо, щото бях като коминочистач омазан.

    Супер - сега ти трябва само боя за печки "Щъркел".
    Аз не намерих, и мазах с "Черен Петър" - стана много добре.

    Коментар


    • #3
      От: Не хвърляйте старата печка !

      Утре ще я боядисам със някаква термоустойчива боя.
      - вика се БРОНЗ, има го във всяка железария и е термоустойчив
      * а иначе печката е супер, уюта който внася е безценен ..

      Коментар


      • #4
        От: Не хвърляйте старата печка !

        Браво Джарта!Аз в далечната 87 г. бях на твоя хал само че моята беше малко по модерна с три вратички и емаилирана .Тогава им направих водна риза и до ден днешен ми топли радиатори и водно подово! Докато е още разхвърляна можеш да помислиш по въпроса!!Тъи тя,татко като нямаше пари и сам си правеше децата!!
        Най-добре е да имаш богати приятели!!!
        Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

        Коментар


        • #5
          От: Не хвърляйте старата печка !

          Добра работа, Петьо.
          На мен ми предстои ремонт на друга подобна, но в моя случай ламарините са здрави, а ще се налага да се занимавам със "зидария". Повечето от огнеупорните тухли с течение на времето (вероятно към 40-50 години) са се начупили и в скоро време ще започнат да падат, което веднага ще доведе до изгаряне на ламарините и ще трябва да я хвърляме. А на село, този вид печки се ползват и за отопление и за готвене. Та, като дойде реда за ремонта, може и аз да щракна някоя снимка преди/ след.
          proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
          NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
          Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

          Коментар


          • #6
            От: Не хвърляйте старата печка !

            Имах една такава с три вратички на които беше изрисувано(излято) етнографски комплекс(примерно Етъра или Търново старият град). Много красиво, но понеже не можах да и измисля приложение след реставрирането я подарих на един познат. Просто нямах къде да я сложа.
            Sent from my Nokia s fenerche

            Коментар


            • #7
              От: Не хвърляйте старата печка !

              Имаме две на село ,същата и от емайлираните-работят безотказно нам колко години вече.

              Коментар


              • #8
                От: Не хвърляйте старата печка !

                Ама спомени ми докарахте..., миризмата на пушек, парче съджук на машата, чайника дето си стоеше винаги готов отгоре...
                А какъв пепеляк се вдигаше като вземеха да я чистят..., трийсет и толкова години, а сякаш вчера беше.
                Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                Коментар


                • #9
                  От: Не хвърляйте старата печка !

                  Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
                  Ама спомени ми докарахте...
                  Капамата без тая печка просто не е капама.И не само тя.Каквато и да баница,приготвена в тая фурна е несравнима с електричките.Ама си иска и домашни продукти.Обаче на мен селото ми влияе зле на фигурата,щото бабетата не дават да пипам работа и само се тъпча с вкусотии...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Не хвърляйте старата печка !

                    А печени картофи във фурната на тази печка - просто няма такива.
                    тел. за приятели по всяко време 0888 909394

                    Коментар


                    • #11
                      От: Не хвърляйте старата печка !

                      Е защо пък във фурната? Може направо в жарта. Тогава наистина няма такива!
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Не хвърляйте старата печка !

                        Супер! Много се кефя на такива майстории. Само се питам, дали там, където си хванал масата на СО-то (всъщност под нея), не трябва да има още тухли? Да не прегори оголената ламарина.
                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • #13
                          От: Не хвърляйте старата печка !

                          Супер само да има кой да носи вино и пръжки!!
                          Нukога не се отkазвай от нещо nредu да uзnробваш всuчкu възможнu начuнu , за да го nостuгнеш !

                          Коментар


                          • #14
                            От: Не хвърляйте старата печка !

                            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                            Супер е станало.
                            Подобна заигравка имах преди месец, но не можах да снимам нищо, щото бях като коминочистач омазан.

                            Супер - сега ти трябва само боя за печки "Щъркел".
                            Аз не намерих, и мазах с "Черен Петър" - стана много добре.
                            А да не мислиш че аз не бях чер като електромер?
                            Не намерих "Щъркел" ще видя кво има.
                            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                            * а иначе печката е супер, уюта който внася е безценен ..
                            Да разбира се,това е незаменимо от всички климатици и незнам си кви модерни работи.
                            Първоначално публикуван от Чичко Фър Преглед на мнение
                            Браво Джарта!Аз в далечната 87 г. бях на твоя хал само че моята беше малко по модерна с три вратички и емаилирана .Тогава им направих водна риза и до ден днешен ми топли радиатори и водно подово! Докато е още разхвърляна можеш да помислиш по въпроса!!Тъи тя,татко като нямаше пари и сам си правеше децата!!
                            Прав си Фъре ама при монтаж на водна риза се загубва топлоотдаването на печката във самото помещение.
                            Ще бъде във доста голяма и студена каменна маза.
                            Абе кво да ти обяснявам на теб......ша додеш да видиш.Колкото е от дома, толкова е до у вас !!!
                            Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
                            Капамата без тая печка просто не е капама.И не само тя.Каквато и да баница,приготвена в тая фурна е несравнима с електричките.Ама си иска и домашни продукти.
                            Абсолютно си прав.

                            Първоначално публикуван от Анжела Боянова Преглед на мнение
                            А печени картофи във фурната на тази печка - просто няма такива.
                            Смятам до края на седмицата да пробвам.

                            Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                            Супер! Много се кефя на такива майстории. Само се питам, дали там, където си хванал масата на СО-то (всъщност под нея), не трябва да има още тухли? Да не прегори оголената ламарина.
                            Няма там тухли.Има една дебела чугунена планка.Така и не разбрах защо е там,ама сигурно да поема огъня !!!
                            Поне там се пипа лесно.Само повдигаш горната плоча и си там .

                            П.П.Самата работа не е нищо,но тези печки са си доста практични и си струва да си ги има човек.Особенно за селска къща където дървата са бол.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Не хвърляйте старата печка !

                              Първоначално публикуван от Чичко Фър Преглед на мнение
                              Браво Джарта!Аз в далечната 87 г. бях на твоя хал само че моята беше малко по модерна с три вратички и емаилирана .Тогава им направих водна риза и до ден днешен ми топли радиатори и водно подово! Докато е още разхвърляна можеш да помислиш по въпроса!!Тъи тя,татко като нямаше пари и сам си правеше децата!!
                              Чичко Фър,един път се видяхме с тебе!Не знам дали си спомняш!
                              Но това с водната риза е гениална идея!И за децата също е добра идея!Тъкмо и генотипа се запазва!
                              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X