Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщичка за куче

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къщичка за куче

    Здравейте колеги Имам немска овчарка на 5 години и съм му направил къщичка на двора, дървена с размери 120см х 90см на 1 метър височина. Къщичката си има вратичка и отвън съм сложил завеса нарязана на ленти, да не влиза студ. Кучето в нея влиза само когато вали дъжд а през останалото време лежи върху нея. Върху покрива има и черна хартия за покриви (воалит без посипка). С какво мога да изолирам покрива? Слагам му стар реснач

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:32136323_1_585x461.jpg
Прегледи:1
Размер:77.1 КБ
ID:6035515 но си мисля и нещо друго да сложа от рода на фибрана. И дали има вариянт да го накарам да влиза в къщата, че е много любопитен и иска всичко да вижда

    Поздрави!
    Nissan Terrano 2.7 TDi
    ----------------------------
    Нещо което работи - не се пипа!

  • #2
    От: Къщичка за куче

    Кучето вързано ли е? Защото на един мой приятел, немската му беше вързана и за това не влизаше вътре, чувстваше се тъжна - някак си. След като и откопчае синджира си влизаше. Но той това е според, зависи.
    Аз на моето куче на село съм му сложил в къщичката един губер и винаги си спи там.

    Коментар


    • #3
      От: Къщичка за куче

      Хах интересно. Вързано е кучето иначе. Ще търся нещо по топло да му сложа в къщичката а и искам да сменя завеската която е на вратата или изобщо да я махна, така или иначе ще му е по-топло отколкото като спи върху къщата
      Nissan Terrano 2.7 TDi
      ----------------------------
      Нещо което работи - не се пипа!

      Коментар


      • #4
        От: Къщичка за куче

        Пробвай 1-2 дена с премахната завеса. Може би иска да гледа, какво става.

        Коментар


        • #5
          От: Къщичка за куче

          Тея къщички за куче се правят по дълги, да може да има две помещения - едното с голям отвор, като предверие и оттам с малък отвора да си влиза в по-малко помещение да спи. Така не му навява, духа, вее и му е по-топло. Един метър височина е непълно ненужно за спалнята му, като е по-ниско му е по-топло. Направи му двойни стени, таван и под и вътре в стените фибран.

          И все пак немска овчарка няма да измръзне, но не пречи да и направиш комфортно.
          Jeep Cherokee XJ '95 2.5i

          UaZ 469B

          Коментар


          • #6
            От: Къщичка за куче

            Освен написаното от алекс-р - входът на първото помещение трябва да е на 90 градуса ( като буквата Г ) спрямо входа на спалнята, тогава не ти трябват и ресни, втория вход е по-малък от първия.
            подаръци за мъже от FACOM
            промоция на читави инструменти

            и на хоби такива

            тел. О879 Ч8Ч 2З5

            Коментар


            • #7
              От: Къщичка за куче

              Там където му е сега къщата нямам место за по-голяма. Междо другото махнах му завесата, сложих му ресни (други да избира къде да лежи) и в момента е вътре.
              Nissan Terrano 2.7 TDi
              ----------------------------
              Нещо което работи - не се пипа!

              Коментар


              • #8
                От: Къщичка за куче

                Не му бери грижи все пак е НОК моят когато го взех бе на 3месеца а го взех ноември като теб се зачудих за топлина за завет мислех да прекара зимата у дома на топло дори,та на три месеца прекара зимата без завеси на вратата.Ако съм на твое място махам завеси , намалям височината на мах.70 коридори спални не му прави че хептен няма да влиза (поне моя обича да лежи и главата на вратата да зяпа,къщичката му е с изолация на стените покрива и пода от вата 5см стените са двоини отдолу е на мокет опкован от страни с первази иначе го вади навън)а живеем в Самоков сигурно е доста по студено от при вас ще кача снимки довечера(при възможност го огради в клетка махни синджира )

                п.п Вече за загонване на кучета не ме търсете повече моето не го пускам аман от несериозни хора подведох 2човека така....

                Коментар


                • #9
                  От: Къщичка за куче

                  Един съвет. Ако искаш да му е по-топло и по-уютно зимата, сложи сено в къщичката. Държи топло и на кучето му е по-удобно.
                  ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                  0878 23 58 34- Радо

                  Коментар


                  • #10
                    От: Къщичка за куче

                    Мокет в къщиката не е рационално. Държи влага и студено. Слама става или някакъв др. материал,който няма нужа от грижа,но не задържа влагата.За това,кучето го вади навън мокета.
                    Като всяко едно животно,има нужда от топлина и завед,все пак е куче,а не пингвин.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Къщичка за куче

                      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=154277
                      Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                      Dacia Duster 4WD

                      Коментар


                      • #12
                        От: Къщичка за куче

                        Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                        Мокет в къщиката не е рационално. Държи влага и студено. Слама става или някакъв др. материал,който няма нужа от грижа,но не задържа влагата.За това,кучето го вади навън мокета.
                        Като всяко едно животно,има нужда от топлина и завед,все пак е куче,а не пингвин.
                        Подкрепям напълно, никакви човешки постелки, държат мокро, особено зимата, сено или слама е решението.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • #13
                          От: Къщичка за куче

                          И за да не му духа е хубаво входа да е от едната страна на къщичката, а не фронтално.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DOG_HAUSE.jpg
Прегледи:1
Размер:20.2 КБ
ID:5541920
                          Последно редактирано от blackfirefly; 29-11-13, 16:17. Причина: 1
                          Only after the last tree has been cut down,
                          Only after the last river has been poisoned,
                          Only after the last fish has been caught,
                          Only then will you find that money cannot be eaten.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Къщичка за куче

                            Имам Курцхаар за който преди време правих къща. Курца е с много къса козина и сериозно се притеснявах как да ще кара зимите. Направих му къщичката от Ютонг и вътре от всякъде е с дърво. Когато застудее повечко слагам вратичка която се люлее и влиза вътре или излиза като я бутне. Тя се затваля от тежеста си. Покрива е от дървена плоскост, като може да се маха целия за по-лесно почистване. Покрива беше отначало с тези керемиди, които са като ондулин но бързо им разказа играта с драскане. Сега е с отгоре с неръждавейка и няма проблем. Ютонга е третиран с ходрофобен грунд и след това е измазан с тези готовите мазилки и с мрежичка. Самата къщичка е в бокс под навес и в бокса има сифон за мръсен канал и има и кран за вода. Пробвах да му слагам постелки в къщата през зимата но бързо ставаха на парцали. Входа е добре наистина да има нещо като S за да прадпазва от вятъра ако няма вратичка. Има из нета много варианти за къщички по ловните форуми.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:98.9 КБ
ID:5541922Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:117.6 КБ
ID:5541921Натиснете снимката за да я уголемите

Име:04112010140.jpg
Прегледи:1
Размер:89.3 КБ
ID:5541923Натиснете снимката за да я уголемите

Име:04112010141.jpg
Прегледи:1
Размер:50.9 КБ
ID:5541924

                            Коментар


                            • #15
                              От: Къщичка за куче

                              Имах едно куче. Къщата му е до гаража и в нея влизаше сако когато вали дъжд. Но и в дъжд не седеше в къщата ако има някой в гаража, а само гледаше да се закача с нас. Умря без да очакваме. Сложих другото куче, което не е става за пазач. Седи по цял ден в кулибата. Друго куче имам и къщичката му е един стар пилчарник повдигнат около 25см височина. Да се чуди човек как се навира това куче отдолу, но все там стои. Рядко се качва в къщата.
                              Сега си вземах каракачанка и е почети на 4 месеца. Държа я в единия кокошарник и излиза в двора на кокошките. Вътре съм послал слама, но е разпиляна и не спи на нея. Стои само навънка. На село имаме 2 кучета. Едното голямо, а другото малко. Голямото също стои само на вънка, а малкото си седи в колибата.
                              От наблюденията ми виждам че кучетата не обичат много колибите. Ползват ги в екстремни условия предимно.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X