Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Струг - барабан за пералня

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Струг - барабан за пералня

    Здравейте,

    има ли някъде в софия струг на който могат да хванат такъв детайл за да се престърже оста:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4843.jpg
Прегледи:1
Размер:49.7 КБ
ID:6034505
    Диаметъра на трилъчевата част е 50см, дължината на оста е 14см. Целта е оста да се престърже от 35мм на 30мм.
    Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
    Suzuki Grand Vitara 1.6
    LZ1ZPM

  • #2
    От: Струг - барабан за пералня

    Тез оси нормално са с повърхностно закаляване(циментация), така че като я престържеш...
    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

    0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

    Коментар


    • #3
      От: Струг - барабан за пералня

      Вътрешния лагер е блокирал и вече е престъгал оста до 33.5mm. Областа на която лежи семеринга не е наранена, а останалата част която контактува с лагерите не забелязвам да има циментация.
      Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
      Suzuki Grand Vitara 1.6
      LZ1ZPM

      Коментар


      • #4
        От: Струг - барабан за пералня

        Ako оста няма център откъм алуминиевата отливка няма как да стане, защото трябва да се хване между центри. Оста е обработвана отделно и после е залята с алуминия, така че ако се захване за отливката ще бие. Огледай за тези неща, за да си спестиш от разкарване.

        Коментар


        • #5
          От: Струг - барабан за пералня

          Оказа се че 'малкия' според мен струг в съседната работилница без проблем хваща такъв детайл. Даже можел и до 70см диаметър да хване ако нещо се демонтирало от струга.

          Оста няма циментация и никога не е имала. Там където лежи семеринга всъщност е ламаринка от неръждавейка, набита върху тая ос.

          А понеже цялото това желязо е прекалено леко, възникна съмнение че оста е куха. Така че няма да се намалява до ф30. Оставих стругаря да размишлява дали да изработва втулка или да наварят оста и да я мине на струга до ф35.

          На мене лично ми изглежда като набивана тая ос, като чукна от обратната на оста страна кънти на кухо.
          Ето го и реалното желязо:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131119_113824.jpg
Прегледи:1
Размер:70.7 КБ
ID:5538797

          Иначе целия барабан с тоя детайл: 210лв и месец и половина доставка. За толкова време приказката 'Вие от Люлин ли сте или така си миришете' ще стане реалност.
          Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
          Suzuki Grand Vitara 1.6
          LZ1ZPM

          Коментар


          • #6
            От: Струг - барабан за пералня

            Можеш да го престържеш директно можеш и да го навариш . И двата варианта съм ги правил . Поне аз кух такъв вал не съм срещал но марки перални много та знам ли .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #7
              От: Струг - барабан за пералня

              Не може вала да е кух , но ако го престържеш на Ф30 не е ясно колко ще отслаби , да не се изкриви при работа и да почне да бие . Обикновенно такива детайли не се смятат толкова прецизно и се правят по размер на лагера , но знае ли човек Иначе оста можеш и да я свалиш от алуминия чрез нагряване , ако е необходимо .

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X