Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да подобря топлоотдаването на тръба?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да подобря топлоотдаването на тръба?

    Здравейте, имам едни тръби в банята и се чудя как да им подобря топлоотдаването. Имате ли някакви идеи. Засега разполагам с едно руло алуминиево фолио, но ме притеснява, че може да се получи обратен ефект.
    Александър

  • #2
    От: Как да подобря топлоотдаването на тръба?

    Колега, това тръби от парно ли са? Вода минава предполагам, ако е така аз бих ги затворил в нещо като канал и в началото и края по една решетка. Взимаш едно вентилаторче от компютърно захранване и го слагаш да ти циркулира въздуха през този канал.
    "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

    Коментар


    • #3
      От: Как да подобря топлоотдаването на тръба?

      Първоначално публикуван от ssaattyyrr Преглед на мнение
      .....едно вентилаторче от компютърно захранване .....
      Дали ще изкара дълго в банята? ...ако се къпят, де?

      Подозирам, че "тръби" е социалистическата лира за баня от Татово време.
      С фолио няма да стане. По-добре я смени с нещо по смислено.
      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
      Към модераторите-А изтрийте го сега.
      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

      Коментар


      • #4
        От: Как да подобря топлоотдаването на тръба?

        не е лира, баш тръби са си и иска да прехвърли повечко от топлото на общата сметка, че да се радват комшиите.

        по темата: тая работа става с ламели - радиатор на кола нали си виждал, ама не пускай комшиите да се къпят при теб!
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #5
          От: Как да подобря топлоотдаването на тръба?

          Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
          Дали ще изкара дълго в банята?
          Ми колкото толкова, поне могат да се намират без пари.

          А тези тръби не са ли достатъчни да ти е топличко в банята, ако е обикновенна панелка от моя опит мога да кажа, че тръбите са си самодостатъчни за да ти поддържа добра температура.

          Добре е да дадеш малко детайли, че много взехме да гадаем.
          "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

          Коментар


          • #6
            От: Как да подобря топлоотдаването на тръба?

            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
            ........................ ама не пускай комшиите да се къпят при теб!
            По -засуканите комшийки може, те от топло не разбират
            Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

            Коментар


            • #7
              От: Как да подобря топлоотдаването на тръба?

              Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
              Здравейте, имам едни тръби в банята и се чудя как да им подобря топлоотдаването. Имате ли някакви идеи. Засега разполагам с едно руло алуминиево фолио, но ме притеснява, че може да се получи обратен ефект.
              Т.е. искаш да ти греят като радиатор без да го плащаш?

              Коментар


              • #8
                От: Как да подобря топлоотдаването на тръба?

                тръби като тръби - ако искаш ги наречи вертикални щрангове - една, по която минава топлоносителя и една, по която се връща. Минават и заминават, а аз плащам 100 лв. на месец за тях през отполителния сезон, защото така са решили от топлото по някаква си формула, ако я изровя ще я пратя да си каже мнението някой по-запознат. По разбивката излизаше, че въпросните тръби отдават близо 2КВ, което ще рече че все едно съм сложил един конвектор и съм го надул на макс. Ама не е. Поисках, да ми сложат топломер, но ми отговориха, че не може. Искам да се получи нещо като кръгъл радиатор с ламели, но се чудя как да стане. Целта е да се увеличи повърхността - нищо сложно няма в това и нищо незаконно - не ги режа и да слагам радиатор.
                Александър

                Коментар


                • #9
                  От: Как да подобря топлоотдаването на тръба?

                  Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                  Т.е. искаш да ти греят като радиатор без да го плащаш?
                  Плащам го, виж горното мнение. Няма как да стане баш като радиатор, без да се сложи такъв и това не е целта. Ако някой по-запознат с наредбите ми намери къде това се забранява, моля темата да се изтрие - няма да го правя и толкова.
                  Александър

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как да подобря топлоотдаването на тръба?

                    Абе дай да видим не може ли да вкараш топло в другите стаи, за какво ти е в банята 30 градуса да става, предполагам и без да правиш нищо в момента си е достатъчно топло там.

                    По добре да не е много жега в банята, че засуканата комшийка ще прегори преди да си я почнал .
                    "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как да подобря топлоотдаването на тръба?

                      Алуминиевото фолио не е правилното средство. Трябват ти капачки от буркани.

                      А, да - и 5 пласта боя върху тръбата не помагат.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как да подобря топлоотдаването на тръба?

                        Идеи колкото искаш - примерно можеш да намериш по-дълги алуминиеви радиатори с по 5-6 ребра разположени по дължина на профила. Да кажем 100см х 5см. Да са с по-дебела основа. Основата я обработваш на някаква машина за да се образува канал в нея с размер на тръбите. Примерно да легне на 1/3 от повърхността на тръбата. После зачистваш боята от тръбите, слагаш термопроводяща паста и ги стягаш към тръбите. И за капак - затваряш ги да станат като тунел с ребра и слагаш вентилатор да ги обдухва. Ама пак няма да докараш 2kw. И давам тая идея само за да покажа, че всичко зависи от теб. Точно това надали някой би го реализирал.

                        Ако наистина ти ги смятат като 2kw само за тия тръби - т'ва е безумие. Предполагам делят загубите по равно между апартаментите и като има някой да крадне и да натовари всички се случва това. Търсете тия дето правят мизериите, а не се опитвайте да се надцаквате един друг.

                        При нас е някаква друга схема с общ вертикален щранг със топломери монтирани на него и на практика няма как да се краде. Ама пак плащам по едни 50+ лева на сезон заради стълбището уж, щото имало радиатори в него.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как да подобря топлоотдаването на тръба?

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Алуминиевото фолио не е правилното средство. Трябват ти капачки от буркани.

                          А, да - и 5 пласта боя върху тръбата не помагат.
                          Най-вероятно няма да тръгна да чистя боята, иначе знам, че пречи. Има ли смисъл според теб от упражнението с капачките - така де, топлината която ще се проведе през тях дали ще е достатъчна за да се получи ефективно топлоотдаване (т.е. разлика между температурата на капачката и въздуха. То знам, че тия неща трябва да се смятат, ама ей така, на базата на усет кажи.
                          Александър

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как да подобря топлоотдаването на тръба?

                            Две идеи, като втората изисква допълнителни вложения:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scan-131118-0001.jpg
Прегледи:1
Размер:63.3 КБ
ID:5538602
                            При вариант II пак може на стената зад тръбите да се залепи от фолиото . Желателно е при изработката на рефлектора, фолиото да е от няколко слоя, за да има известна "твърдост". А ако си намериш стари полиграфски плаки от офсетов печат, направо си става като истинско.
                            Последно редактирано от коко келеша; 18-11-13, 09:48.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как да подобря топлоотдаването на тръба?

                              Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                              Идеи колкото искаш - примерно можеш да намериш по-дълги алуминиеви радиатори с по 5-6 ребра разположени по дължина на профила. Да кажем 100см х 5см. Да са с по-дебела основа. Основата я обработваш на някаква машина за да се образува канал в нея с размер на тръбите. Примерно да легне на 1/3 от повърхността на тръбата. После зачистваш боята от тръбите, слагаш термопроводяща паста и ги стягаш към тръбите. И за капак - затваряш ги да станат като тунел с ребра и слагаш вентилатор да ги обдухва. Ама пак няма да докараш 2kw. И давам тая идея само за да покажа, че всичко зависи от теб. Точно това надали някой би го реализирал.

                              Ако наистина ти ги смятат като 2kw само за тия тръби - т'ва е безумие. Предполагам делят загубите по равно между апартаментите и като има някой да крадне и да натовари всички се случва това. Търсете тия дето правят мизериите, а не се опитвайте да се надцаквате един друг.

                              При нас е някаква друга схема с общ вертикален щранг със топломери монтирани на него и на практика няма как да се краде. Ама пак плащам по едни 50+ лева на сезон заради стълбището уж, щото имало радиатори в него.
                              Ами при нас не е. Предлагат го от фирмата за топл. счетоводство, но цената е непосилна и никой няма да се навие да го прави. Става въпрос за топломери на всеки етаж, които подават информация към абонатната станция. Идеята е да не ти вкарват излишно количество топлоносител, което после се връща обратно но съответно го плащаш, нищо че не си го ползвал. Поне аз това разбрах. А такива, дето крадат има. На последната среща с представител на фирмата за топл. счетоводство попитах невинно кога ще започнат да минават и да проверяват с инфрачервена камера дали някой от апартаментите с "изключени" радиатори / нулеви показания не излъчва топлина точно там, където са въпросните радиатори. Нададе се бесен вопъл от част от комшиите, че в нашия блок такива работи не се случват и много от тях гледаха гузно. Сигурно съм последната будала.
                              Александър

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X