Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със замръзване.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със замръзване.

    Колеги имам нужда от съвет.Искам за зимния период,два съда със вода около 2 тона,да стоят навън и да не замръзват.Водата ще се ползва за гасене на пожар евентуално.Към съдовете има и прикачена напорна помпа.Та питането ми е дали има някъква химия с нея да разредя и да нямам главоболия с помпата и водата.А и трябва да е не горима химия.Знам,че имаме доста химици,та ако някой ми помогне с решение ще съм много благодарен.Поздрави
    sigpic

  • #2
    От: Проблем със замръзване.

    Антифриза гори ли? Ама за 2 тона вода ще отидат 2 тона пари за антифриз.
    Тия цистерни може ли да се боядисат черни и да са на слънце? Ще помогне малко.
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #3
      От: Проблем със замръзване.

      Колеги трябва да е химия и да задържа и през ноща на минусови градуси.Не става с черна боя и антифриз.A трмаябва да стоят навън да са близо до съоръжението което евентоално може да се запали.Ня пожарен кран в близост и съм принуден да мисля варянт на постояна незамраснала вода през зимата.
      sigpic

      Коментар


      • #4
        От: Проблем със замръзване.

        Защо не ги заровиш в земята,иначе всичко е пари.
        Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A

        Коментар


        • #5
          От: Проблем със замръзване.

          Солта вреди ли на помпата?
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            От: Проблем със замръзване.

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Солта вреди ли на помпата?
            Незнам затова питам вас.
            sigpic

            Коментар


            • #7
              От: Проблем със замръзване.

              Здрасти
              Повечко сол.
              По добре късно от колкото никога .
              Нула89781нула019

              Коментар


              • #8
                От: Проблем със замръзване.

                За черната боя и слънцето- ясно е, че само това не е решение, но ще помогне малко.
                Солта е решение, но зависи каква точно помпа ще се ползва. Всички помпят ама не всички издържат много на сол.
                До тия цистерни ток има ли?
                Заравянето е най-доброто/скъпо нещо.
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем със замръзване.

                  Ето кво представляват съдовете.Подвижна пожарна носена от мотокар.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131101_153944.jpg
Прегледи:1
Размер:76.2 КБ
ID:5531920Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131101_153936.jpg
Прегледи:1
Размер:85.7 КБ
ID:5531919Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131101_090753.jpg
Прегледи:1
Размер:101.7 КБ
ID:5531921
                  sigpic

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем със замръзване.

                    Морска сол, задължително предварително да си разтворил солта в казан на огъня до напълното му разтваряне, единствено трябва да се пресметне какво количество сол да сложиш за 2 тона, колкото до помпата знаеш какво причинява морската вода на желязото... но няма страшно ако я миеш - засмукаш с помпата, нормална вода след като си я използвал.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем със замръзване.

                      По лодките помпите след употреба ги промиване с нещо като антифриз. Маха солта и остава мазничко за предотвратяване на корозия. Крановете /бронз или неръждавейка/ се раздвижват всеки месец.
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем със замръзване.

                        Не съм химик!!!
                        За жалост.
                        Варя си ракията по старо му.
                        Но ако си защитил пред пожарната възможността да си гасиш с вода защо не добавиш малко пропилен гликол?
                        Биоразградим и в определени съотношения ще си осигуриш необходимата температура при която не замръзва.
                        Ама доколкото си спомням Ясен е грамотния колега относно химията /не искам да подценявам познанията на всеки друг/.

                        П.П. Но виж и когато си получавал одобрението за това "гасене" дали нямаш някакви задължителни препоръки относно агента.
                        GPS системи https://www.easytracking.bg/
                        Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем със замръзване.

                          Да, Ясен е човека с отговорите.. И аз първо се сетих за сол.. После ми мина през акъла някой от препаратите по автомивките за измиване на мишици и други трудно премахвани мизерии, но дали няма да засили огъня или след това почвата да стане неизползваема с векове, не се знае..Тъй че, Ясен..

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем със замръзване.

                            Просто ти трябват 2 крана, тройник и присъединителна връзка(щуцер да речем) преди помпата за да можеш лесно да я промиваш след използване, и после можеш да тъпчеш резервоарите с квото си искаш.
                            Sent from my Nokia s fenerche

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем със замръзване.

                              Вариянта с морската сол не е за пренебрегване (стига само помпата да не бере ядове) + една добра топлоизолация на самите контенери.
                              ОФА ДБ 2.3тд GSM:0879392939

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X