Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Топлоизолационно фолио?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Топлоизолационно фолио?

    Кофти.Ако не топлите няма как да стане.Пакета ми се струва че ще е трудно да стане троен.Това трябва първо консултация с дограмаджия.По скоро другаде ми изглежда проблема.Тази фасада на т.нар брустонг или по друг начин казано пред стъклото където при вас е стена какво точно има?Ако някой се е изциганил може да ви идва проблема от недобра изолация на "нестъклената " част от фасадата, ако от там влиза студ/а не мога да видя от снимката дали е единично или двойно стълло или някакъе декор/ няма какво да се борите с дограмите.Ако наистина е толкова студен профила колкото го описвате ми се струва че изстива точно от там.Или има някаква циркулация или никаква изолация.Забравих.....има ли разлика в температурата в долен и горен край на дограмата?И проблема само на клапата ли го има или и на фикса?
    Последно редактирано от alex052; 03-11-13, 19:11.
    Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
    GSM +359 895 236 182

    А Rhf +

    Коментар


    • #17
      От: Топлоизолационно фолио?

      Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
      Доколкото го разбирам (защото имам същия проблем) - има прекрасно направена с все стъклопакети и т.н. алуминиева дограма с термомост. Аз така си купих имота и не съм творил лично тая простотия. Ама не е болка за умирка, в краен случай имам място за втора дограма, така или иначе 70% от топлото излиза през джамовете и си струва.
      Имах предвид точно оправянето на проблема с джамовете - стъклопакета, а не дограмата и другите изолации (които също са много важни)....
      Например Ка стъклото има микрофилм, нанесен на едно от стъклата на стъклопакета, и така се постига пропускане на топлото предимно отвън навътре...
      Но като гледам май това е северна стена (по-ляво ориентираната)- ако няма добра обща изолация, ще имаш студ.
      На времето на една северна стая (тухлен апартамент) си мислех, че дограмата духа, а се оказа конвекция от изстиналата стена. Усещаш направо течение.
      Добра външна (че и вътрешна) изолация реши изцяло проблема, и сега си се топли с климатиче без да се зори дори и в най-големите студове.
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #18
        От: Топлоизолационно фолио?

        Първоначално публикуван от alex052 Преглед на мнение
        Кофти.Ако не топлите няма как да стане.Пакета ми се струва че ще е трудно да стане троен.Това трябва първо консултация с дограмаджия.По скоро другаде ми изглежда проблема.Тази фасада на т.нар брустонг или по друг начин казано пред стъклото където при вас е стена какво точно има?Ако някой се е изциганил може да ви идва проблема от недобра изолация на "нестъклената " част от фасадата, ако от там влиза студ/а не мога да видя от снимката дали е единично или двойно стълло или някакъе декор/ няма какво да се борите с дограмите.Ако наистина е толкова студен профила колкото го описвате ми се струва че изстива точно от там.Или има някаква циркулация или никаква изолация.Забравих.....има ли разлика в температурата в долен и горен край на дограмата?И проблема само на клапата ли го има или и на фикса?
        Незнам има ли разлика в температурите. Не разбирам точно въпроса ти къде какво има? От вътрешната страна пред стъклото има,като перваз,широк повече от 25см.Който на всичкото отгоре е мраморен и изстива и той. На втората снимка... от вътре която е.. стената където прави ъгъла точно под прозореца също е много студена. Другите стени обаче,които също са външни не изстиват така,само тази част под прозореца.
        Тази година,няма за кога да правя вътрешни изолации,външни щори ще ми решат ли донякъде проблема поне временно?

        Коментар


        • #19
          От: Топлоизолационно фолио?

          На архитектина, проектирал тази красота,трЕбва да му строшат и двете кунки!

          Коментар


          • #20
            От: Топлоизолационно фолио?

            Не зная,дали няма външни ролетни щори с изолация от вътрешната им страна?Предполагам,че биха помогнали много-аз имам обикновени външни и когато ги сменям ще потърся такива

            Коментар


            • #21
              От: Топлоизолационно фолио?

              Да съглесен съм за архитекта..........но не съвсем.Има си начин да стане както трябва, просто някой си е спестил пари.Външни щори- няма как точно да се случи.А и няма как точно да се реши проблема, ще спрете изстиването на дограмата/евентуално но трудно или почти невъзможно няма как да затрорите обем въздух/ но не и на стената-само пари навятъра.Явно липсва изолация /или достатъчно изолация/ във невидимата част на фасадата,или изстива профила от липса на капачки.Не мога да преценя по снимки.Вероятно там е някакъв гипскартон или тъничък итонг а пред него няма изолация.Няма изолация в корниза и под гранита също.Както казах спестени пари от инвеститор.
              Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
              GSM +359 895 236 182

              А Rhf +

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X