Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Топлоизолационно фолио?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Топлоизолационно фолио?

    Колеги,има ли такова животно? Едната ми стая е със западно изложение и големи прозорци,и кофти алуминиева дограма. За съжаление на този етап подмяната на дограмата не е възможна,защото ще се развали фасона на сградата. Трябва да я сменим всички съседи,а дори и да се навият няма за кога тая година. Искам да си намаля топлиннитез агуби през стъклата,и не искам да прибягвам до циганския вариант със стериопор отвътре ,ама ако не го измисля в крайна сметка може и това да стане. Предлага ли се такова фолио за стъкла с такива качества,скъпо ли е и имате ли конкретни предложения за марка и т.н.? интересува ме нещо реално работещо,а не да се занимавам с т.нар балбукатори...

  • #2
    От: Топлоизолационно фолио?

    има, ама е непрозрачно!
    ако смениш само стъклопакета и ти прогонят дограмата, ще има ефект, ако не ти се занимава, едни тежки плътни пердета също са решение.
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      От: Топлоизолационно фолио?

      Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
      ..... За съжаление на този етап подмяната на дограмата не е възможна,защото ще се развали фасона на сградата. Трябва да я сменим всички съседи,а дори и да се навият няма за кога тая година. ......
      Аз бях точно такъв скучай до това лято.
      Снимаш сегашната дограма отвън, после отиваш в Кристиян Нейко, там си поръчваш дограма каквато ти душа иска.
      После те ти правят една алуминиева капачка отвън, досущ като тази на комшиите и си готов.
      Става по-дебела дограмата с около сантиметър, но не е болка за умиране.

      Червеното в случая е капачката, нея могат да я направят да изглежда каквато си искаш.

      Коментар


      • #4
        От: Топлоизолационно фолио?

        А каква е кофти дограмата?има или не термомост макар и мижав?едното решение ти е подсказал колегата-смяна на пакета с такъв с нискоемисиино стъкло или стъкло 4 сезона.............ама вероятно ефекта ще е минимален освен ако старият пакет не е от най калпавите.И добре ли уплатнява дограмата?Някъде да имаш влага или мухъл?
        Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
        GSM +359 895 236 182

        А Rhf +

        Коментар


        • #5
          От: Топлоизолационно фолио?

          А за вариант с втори кат дограма мислили ли сте?
          Когато захарността в гроздето намалява, моята се покачва.

          Коментар


          • #6
            От: Топлоизолационно фолио?

            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
            има, ама е непрозрачно!
            ако смениш само стъклопакета и ти прогонят дограмата, ще има ефект, ако не ти се занимава, едни тежки плътни пердета също са решение.
            Какво ще рече да я прогонят дограмата!? Иначе прозрачно не прозрачно,ако ще върши работа все тая...

            Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
            Аз бях точно такъв скучай до това лято.
            Снимаш сегашната дограма отвън, после отиваш в Кристиян Нейко, там си поръчваш дограма каквато ти душа иска.
            После те ти правят една алуминиева капачка отвън, досущ като тази на комшиите и си готов.
            Става по-дебела дограмата с около сантиметър, но не е болка за умиране.
            Червеното в случая е капачката, нея могат да я направят да изглежда каквато си искаш.
            Тази допълнителна рамка... ще има ли още едно стъкло!? Иначе не виждам,как помага!? Принципно сигурно при мен ще окаже влияние,защото тоя метал,така зверски измръзва... и то при още положителни температури,че незнам...баси дограмата честно..

            Първоначално публикуван от alex052 Преглед на мнение
            А каква е кофти дограмата?има или не термомост макар и мижав?едното решение ти е подсказал колегата-смяна на пакета с такъв с нискоемисиино стъкло или стъкло 4 сезона.............ама вероятно ефекта ще е минимален освен ако старият пакет не е от най калпавите.И добре ли уплатнява дограмата?Някъде да имаш влага или мухъл?
            Принципно,като марка дограмата не е лоша "Шуко" е... стъклото незнам какво е,но предполагам,че си е от високия клас и би трябвало да е К стъкло. Влага се появява,като пусна печката и стане топло вътре... мухъл нямам.. то е като фризер в стаята... Иначе самата дограма ми се струва,че е уплатнена добре... не духа,но са големи стъклата,а и както казах самата рамка така измръзва и то от сега,че ако си оближа пръста ще се залепи за нея...

            Коментар


            • #7
              От: Топлоизолационно фолио?

              Прогонка- означава да се настрои от пантите да прилепва плътно да се затваря.Като чета не би трябвало да имаш проблем.А още нещо нали имаш стъклопакет а не стъкло?Това да не е някаква фасада?Защо не пробваш да поддържаш някаква температура с маломощен отоплител.
              Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
              GSM +359 895 236 182

              А Rhf +

              Коментар


              • #8
                От: Топлоизолационно фолио?

                Имам да решавам същия проблем. Много качествена и добре направена алуминиева дограма, и много топлопроводима също така. Точно втора дограма отвън ми се върти като решение, ще питам и в гореспоменатата фирма. Само се чудя лепи ли се това нещо.

                Коментар


                • #9
                  От: Топлоизолационно фолио?

                  Първоначално публикуван от alex052 Преглед на мнение
                  Прогонка- означава да се настрои от пантите да прилепва плътно да се затваря.Като чета не би трябвало да имаш проблем.А още нещо нали имаш стъклопакет а не стъкло?Това да не е някаква фасада?Защо не пробваш да поддържаш някаква температура с маломощен отоплител.
                  Ми фасада е... утре ще снимам,за да се добие представа точно за какво става въпрос.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Топлоизолационно фолио?

                    Като не отопляваш стаята на какво се надяваш?
                    Калин Владов,09РСПБЗН

                    Коментар


                    • #11
                      От: Топлоизолационно фолио?

                      Ако искаш да си пооправиш работата със стъклата, а не цялата дограма - смени си само стъклопакета...
                      Така ще можеш да сложиш вече Ка или други 'по-термоефективни' стъкла...
                      Самия стъклопакет не е чак толкова скъп... И можеш да го направиш веднага, без да се вързваш със съседи и т.н.
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Топлоизолационно фолио?

                        Доколкото го разбирам (защото имам същия проблем) - има прекрасно направена с все стъклопакети и т.н. алуминиева дограма с термомост. Аз така си купих имота и не съм творил лично тая простотия. Ама не е болка за умирка, в краен случай имам място за втора дограма, така или иначе 70% от топлото излиза през джамовете и си струва.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Топлоизолационно фолио?

                          Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                          Като не отопляваш стаята на какво се надяваш?
                          Какво да отоплявам на 18-20 градуса въшна температура бе колега? Зимата я отоплявам,въпроса е,че трябва постоянно да е на макс печката и като я спра,за минути все едно не е пускана.

                          Ето снимките;
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0395.jpg
Прегледи:1
Размер:203.4 КБ
ID:5533666Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0396.jpg
Прегледи:1
Размер:123.7 КБ
ID:5533667
                          Незнам защо излизат на обратно,но както и да е.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Топлоизолационно фолио?

                            сменяш стълопакета с троен, вътрешна изолация на стените и на тавана.
                            ________________________________________________
                            Subaru OUTBACK 2,5
                            Hyundai TUCSON 2.0

                            Коментар


                            • #15
                              От: Топлоизолационно фолио?

                              15-20 като е наи-топло-и тогава ли ти лепне ръката от студ?
                              Не можеш да чакаш при външна 4-8 градуса а вътре НИЩО да си остане топличко и уютно.
                              Калин Владов,09РСПБЗН

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X