Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да закрепя стъкла, обикновени, остъкляване на тераса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Как да закрепя стъкла, обикновени, остъкляване на тераса

    За мен лично, маджуна е отживелица. Може и да не съм прав... Най-малкото силикона създава ( в някаква степен ) гъвкава връзка между стъклото и винкела. Докато маджуна, според мен е предпоставка при бъдещо усукване на черчевето ( винкела ) да се получи неприятен проблем. Иначе за клечките отдолу съм напълно съгласен ( но, за съжаление при мен не винаги го правя... ).
    Последно редактирано от alex_serviz; 14-10-13, 21:14. Причина: Допълване
    Казано е:
    -"Обичай ближния",
    щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

    Коментар


    • #17
      От: Как да закрепя стъкла, обикновени, остъкляване на тераса

      За отживелица - може и да е, а може и да не е. Стъклата съм ги лепил преди 20 години. Тогава за силикона само четяхме по списанията. Също не съм сигурен до колко силикона е пасивен към желязото и не предизвиква корозия. Не бих дал категорично предимство на силикона пред маджуна. Иска доста повече сръчност и не е толкова "толерантен" към грешки и преправяне. Последното за мен е много важно, щото не съм най-сръчния. Наистина е по-еластичен и при усукване на черчевето по-трудно ще се спука стъклото. От друга страна, ако изложението е юг трябва да се ползва УВ устойчив силикон, щото слънцето не прощава. Не съм сигурен дали може да се боядисва.

      Лепил съм стъкла със силикон, но на свалени черчевета. Получи се добре, но можех да си позволя да ги оставя легнали докато стегне. Там има други хубавини за да хване към дървото.

      Някак докато човек не пробва, няма как да усети кое е неговия материал.

      Коментар


      • #18
        От: Как да закрепя стъкла, обикновени, остъкляване на тераса

        Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
        За отживелица - може и да е, а може и да не е. Стъклата съм ги лепил преди 20 години. Тогава за силикона само четяхме по списанията... Не съм сигурен дали може да се боядисва...Някак докато човек не пробва, няма как да усети кое е неговия материал.
        То и аз като теб лепих с маджун онези години ( Само в къщи и то непрофесионално, разбира се! ). След като пробвах силикона преди 5-6 години - забравих за маджуна! От тогава в гаража винаги си имам поне един вид отворен силикон, който се използва за всякакви цели!
        И силикона не позволява боядисване ( с изключение на акрилния, но той пък обикновено е бял ).
        Казано е:
        -"Обичай ближния",
        щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

        Коментар


        • #19
          От: Как да закрепя стъкла, обикновени, остъкляване на тераса

          Аз пък ги лепя само с акрилен "силикон" за фугиране, ако не са изложени на дъжд. Лепи идеално към дърво и метал, чисти се лесно и се боядисва. Една туба е 2 лв и нещо и стига спокойно за прозорец 1,50х1,50 (че и по-голям, ако не се пълнят фуги). На 2 къщи съм го правил и ни един джам не се е отлепил още.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X