Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да закрепя стъкла, обикновени, остъкляване на тераса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да закрепя стъкла, обикновени, остъкляване на тераса

    Здравейте, захванах се да пооправя една остъклена тераса и опрях до окачване на стъклата. Не стъклопакет, а обикновено единично стъкло. Не се отварят, просто рамки от заварени винкели и в тях се слагат стъклата. Досега беше с разни летвички, пирони, тук-там маджун, като цяло грозотия. Моля да ми подскажете някоя по-добра идея, с какво мога да ги монтирам? Прилагам сложен технически чертеж на задачата. Черното е разрез на винкел, синьото - стъкло. Търси се третият елемент, нещо което да държи двете заедно
    Прикачени файлове
    Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

  • #2
    От: Как да закрепя стъкла, обикновени, остъкляване на тераса

    Моите съм ги залепил със силикон преди 12-ет години.
    0осем9осем7шест0осем7едно
    Миро

    Коментар


    • #3
      От: Как да закрепя стъкла, обикновени, остъкляване на тераса

      Силикон и на няколко места фикс да не ги държиш.

      Коментар


      • #4
        От: Как да закрепя стъкла, обикновени, остъкляване на тераса

        TYTAN PROFESSIONAL СИЛИКОН ЗА СТЪКЛО е готов за използване, едно компонентен, бързо втвърдяващ се уплътнителен материал, подходящ за остъкляване и приложения, при които се изисква защита от атмосферни влияния. Той се втвърдява при влага и образува жилаво и трайно уплътнение без да губи еластичността си. Може да се използва както за вътрешни, така и за външни приложения.

        Коментар


        • #5
          От: Как да закрепя стъкла, обикновени, остъкляване на тераса

          Силикон.
          Когато захарността в гроздето намалява, моята се покачва.

          Коментар


          • #6
            От: Как да закрепя стъкла, обикновени, остъкляване на тераса

            Най-прост силикон - прозрачен. Аз вече така ги правя.
            Иначе методът с пирончетата и маджуна все още се използва.
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар


            • #7
              От: Как да закрепя стъкла, обикновени, остъкляване на тераса

              Благодаря ви! Значи силикон ще е. Така отпада нуждата от нещо, което да придържа стъклата към рамките. Пък отвътре ще рамкирам декоративно, с някакви профилчета ли, летвички ли, ще го измисля.
              Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

              Коментар


              • #8
                От: Как да закрепя стъкла, обикновени, остъкляване на тераса

                Аз когато поставям стъкло на винкелова рамка си изрязвам няколко ламаринки с които да захвана стъклото, докато стегне силикона. Даже и без силикон имам поставени прозорчета с такива ламаринки, но се чува тракане на стъклата, но не са паднали.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:stukla.jpg
Прегледи:1
Размер:10.3 КБ
ID:5526787 За съжаление имам снимани само от външната страна. От вътрешната страна са огънати по винкела и след поставяне на прозореца се обръщат за да го притиснат. Точно тези не са лепени със силикон или халчия, само че тука са ползвани алуминиеви ламаринки и се сгъват лесно и плътно към стъклото.

                Коментар


                • #9
                  От: Как да закрепя стъкла, обикновени, остъкляване на тераса

                  Няма нужда от нищо за закрепване докато стегне силикона. Слагаш стъклото и не мърда. После декоративните елементи - пак със силикон за стъклото.
                  Силиконът стяга за 10-15 минути. През това време просто не трябва да се подпираш на стъклото.
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как да закрепя стъкла, обикновени, остъкляване на тераса

                    И аз подкрепям силикона! От доста години го използвам и никога не съм имал проблеми с отлепяне. Е, като се наложи след това да сменяш счупено стъкло трудно се отлепя/изчегъртва силикона от рамката, но две добри няма... Почистваш винкелите от остатъци от стар маджун и други нечистотии, нанасяш една ивица силикон ( желателно е прозрачен, за прозорци ), слагаш стъклото, притискаш го към рамката/винкела и си готов. Ако е вертикално - няма нужда от допълнително прикрепяне към винкела, докато стегне силикона, ( ако стъклото ляга добре, обаче ).
                    Казано е:
                    -"Обичай ближния",
                    щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как да закрепя стъкла, обикновени, остъкляване на тераса

                      Тиксо...докато стегне силикона
                      42

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как да закрепя стъкла, обикновени, остъкляване на тераса

                        Преди време, един "интегриращ се" майстор стъклар, казваше, че подходящия силикон миришел на оцет.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как да закрепя стъкла, обикновени, остъкляване на тераса

                          Силикон,аз използвам Patex.
                          Grand Vitra ddis 2008
                          SEAT Althea XL tsi 2010
                          Mitsubishi Canter

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как да закрепя стъкла, обикновени, остъкляване на тераса

                            Една малка подсказка - стъклото не трябва никъде да не опира на винкела. Под долния край на стъклото сложете две клечки напреко - може и кибритени. Просто колкото стъклото да стъпи на тях и да няма шанс да опре в метала. При мен стъклата на южния балкон са залепени с маджун и стоят стабилно вече приблизително 20 години.

                            Предусловие - стъклата са скроени с малък луфт спрямо винкела - по около 3 милиметра от всички страни. Значи ако вътрешния размер на рамката е примерно 600 на 1000 мм, стъклото трябва да е 595 на 995 милиметра или малко по-малко, но не по-малко от 590 на 990 мм. Последното е краен случай. Перфектното за мен е 594 на 994 мм.

                            Значи ред на действие:
                            1. изчиствам много добре и измивам винкела;
                            2. докато съхне винкела измивам и стъклото;
                            3. докато съхне стъклото слагам маджун във вече изсъхналия винкела, слагам го на предната страна, равномерен слой от около сантиметър;
                            4. поставям дистанционните клечки в долния край, така че стъклото да стъпи върху тях и да има поне 2 милиметра между долния край на стъклото и винкела. Перфектното е луфта долу да е същия като луфта горе;
                            5. започвам да избутвам стъклото напред с не много силен натиск, обикаляйки края последователно;
                            6. след като се избута стъклото напред, трябва да остане около половин сантиметър маджун плътно запълнил междата между стъклото и винкела и да няма никакво напрежение в стъклото;
                            7. изрязвам маджуна от външната страна с лек наклон, така че водата да се изтича навън;
                            8. с маджун оформям вътрешната страна така, че да няма место където водата да може да се набива;

                            Много важни моменти са:
                            1. повърхностите да са чисти и сухи;
                            2. стъкло да не опира на метал, иначе се спуква след време;
                            3. не трябва да има мехури въздух и каквито и да е било пукнатини, където да може да влезе вода или да се образува конденз;
                            4. не трябва да има напрежение в стъклото след залепването;
                            5. крайното оформление трябва да е такова, че вода попаднала върху рамката или стъклото трябва да се оттича, а не да остава някъде.

                            Не съм ползвал крепежи, които да придържат стъклото към рамката докато стегне маджуна. Стига да няма някоя буря, която да избута стъклото, маджуна е достатъчно леплив да задържи стъклото.
                            Задължително да се ползват ръкавици и защитни очила. Ако слагате достатъчно много стъкла поне едно ще се счупи. Ако се отчупи стъкълце и попадне в окото ваденето му е кошмар.

                            Предполагам, че е същото и със силикона, просто луфтовете и допуските са леко различни.
                            Не съм лепил стъкла със силикон.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как да закрепя стъкла, обикновени, остъкляване на тераса

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:stuklo.jpg
Прегледи:1
Размер:4.0 КБ
ID:5527033

                              Кафявото отдолу е клечката. Бозавото между винкела и стъклото е маджуна. Разреза е през клечката.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:stuklo1.jpg
Прегледи:1
Размер:3.7 КБ
ID:5527035

                              Там където няма клечка, а само маджун.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X