Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покриване на плоча на гараж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Покриване на плоча на гараж

    В описания вариант използвах Диспобит, единствения линк, който намерих свързан е този-http://www.baumax.bg/flyer/2013/BG-Flyer-0601smf/index.html#/20/ Течната гума също е доста добър вариант, но цената малко ме възпря.

    Коментар


    • #17
      От: Покриване на плоча на гараж

      Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
      Какъв е проблема с ламарината? За мене това е най-доброто и сигурно решение, всичко друго е временно решение.
      При направата на стабилна конструкция отдолу, след години само се сменя ламарината с нова и имаме още 20-30 години да ползваме покрива.
      Лично аз не харесвам този тип изпълнения с ламарина.Първо под стабилната конструкция ще се натрупат с времето редица полезни неща събиращи влага и водещи до корозия.Второ ламарината прави отвреме на време конденз на долната си страна.Връзките трябва да са здраво направени и добре обработени против навлизане на вода.Завършващите детайли трябва да са добре направени и изпипани, не е желателно да може да влезе вятър отдолу да не го вдигне.Е ако протече винаги можете да ползвате решението на Alexfield.Лично аз лисля,че за гараж е по удачно да ползвате рулонна или мазана изолация с бандаж.
      Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
      GSM +359 895 236 182

      А Rhf +

      Коментар


      • #18
        От: Покриване на плоча на гараж

        И аз имам проблем с плочата на гаража. По-лошото е, че при мен плочата се явява тераса. Т.е. ходи се по нея, макар и не много често.

        Течна гума - но става ли да се ходи по нея? За 30-тина квадрата колко материал ще отиде?
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #19
          От: Покриване на плоча на гараж

          С изолацията компромис никога не става .Каквото и да сложиш ако не го покриеш със замазка с арматура и каквото следва ще има отново и отново същия проблем.Проблема не е водата а жегата и слънцето то изгаря/изпича всичко!!!
          Grand Vitra ddis 2008
          SEAT Althea XL tsi 2010
          Mitsubishi Canter

          Коментар


          • #20
            От: Покриване на плоча на гараж

            Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
            И аз имам проблем с плочата на гаража. По-лошото е, че при мен плочата се явява тераса. Т.е. ходи се по нея, макар и не много често.

            Течна гума - но става ли да се ходи по нея? За 30-тина квадрата колко материал ще отиде?
            Ако питаш за Еласта - не става. Просто е прекалено еластична и не държи на механично износване. За покрив, където ще се качиш 1-2-5 пъти в годината е идеална, но за тераса - твърдо не! Един стол не можеш да сложиш отгоре, а и в топлото време се опитва да лепне по подметките.
            Прегледай другите гуми на Изомакс. За тераси е Изомраз. Има си разходни норми и цени на сайта - без ДДС са. Т.е. трябва да си сметнеш сам още 20%.
            По груба сметка наум мисля, че материалите биха ти излязли към 800 лв.
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар


            • #21
              От: Покриване на плоча на гараж

              Благодаря на Алек052 за подробните обяснения,взех каквото трябва и работя по въпроса,течна гума днес гледах 3-4 кг. на цена 24 лв. това само за информация,не съм купувал и вероятно няма да ми трябва.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #22
                От: Покриване на плоча на гараж

                Вчера баща ми гледал да правят един покрив с течна влакнеста гума. Майсторите му казали че става с нея много стабилно. Можело да се слага и плат за по-голяма здравина. Цената също не ми допада на мене.
                За тераса за мене решението е отливане на мозайка. Имаме 2 открити тераси с мозайка и над 25 години не са мръднали. И аз си мислех за гаража да направя мозайка,но като почнах да търся, се оказа че почети никой не предлага. Цената излиза доста висока, но ако става качествено си заслужава.
                Майстор ми каза че е задължително да се търка. Така се промазвал горния слой и се запълвали всички пори.

                Коментар


                • #23
                  От: Покриване на плоча на гараж

                  За съжаление към момента трудно ще намерите кой да ви изпълни качественна мозайка.А плата не се слага за здравина а да послужи като бандаж и да не позволи да се напука изолацията/т.е. да следва евентуални пукнатини в конструкцията по долу/.
                  Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                  GSM +359 895 236 182

                  А Rhf +

                  Коментар


                  • #24
                    От: Покриване на плоча на гараж

                    Престой ми и на мен да покрия плоча на гараж 130кв.Доста разпитах и се насочих на плочата. 1 нанасяне на грунд,2 лепене на воалит,3 армирана замазка 3-4см. 4 плочки като на 2-2м.1см фуга(силикон). Плочата е с наклон(при изливането). Цена не съм смятал още.
                    Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                    Коментар


                    • #25
                      От: Покриване на плоча на гараж

                      Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
                      Престой ми и на мен да покрия плоча на гараж 130кв.Доста разпитах и се насочих на плочата. 1 нанасяне на грунд,2 лепене на воалит,3 армирана замазка 3-4см. 4 плочки като на 2-2м.1см фуга(силикон). Плочата е с наклон(при изливането). Цена не съм смятал още.
                      Добър вариант.Ако работите сам:
                      -грунд около 80 лева.
                      -за 130 кв.м плоча трябват 146/150/ кв.м воалит.Ако купите каквото трябва /мин 4.5 кг за кв.м на полиестерна основа/-150х6.5=975лв. това за един пласт.Аз бих направил два слоя-долният мин 3 кг за кв.м или 150х4=600лв.Газ може би около 3 бутилки или 90 лева.
                      -Пулеоретанов силикон-4-6 бр х10 лв=40 лв.
                      -замазка -около 5-6 куб.м 6 х130лв=780 лв.
                      -армировъчна мрежа/4мм/ по спомен 4 лв за кв.м/може и да е по евтино- 140х4=560лв.
                      -гранитогрес-140 кв.м мин цена 11лв-1540 лева.Относно теракола-ако ползвате нещо от сорта на лепач-4лв за торба,ако ползвате каквото трябва 11лв за торба.Общо теракол-около 350 лева.
                      Фугите са ви малко нагъсто........бих ги правил на карета 4/4 метра или 6/6 метра.
                      Тотала може сам да го сметнете.Това са само материали среден клас/или балансирана цена-качество/.Това естественно е мое виждане.
                      успех
                      Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                      GSM +359 895 236 182

                      А Rhf +

                      Коментар


                      • #26
                        От: Покриване на плоча на гараж

                        Първоначално публикуван от alex052 Преглед на мнение
                        Добър вариант.Ако работите сам:
                        -грунд около 80 лева.
                        -за 130 кв.м плоча трябват 146/150/ кв.м воалит.Ако купите каквото трябва /мин 4.5 кг за кв.м на полиестерна основа/-150х6.5=975лв. това за един пласт.Аз бих направил два слоя-долният мин 3 кг за кв.м или 150х4=600лв.Газ може би около 3 бутилки или 90 лева.
                        -Пулеоретанов силикон-4-6 бр х10 лв=40 лв.
                        -замазка -около 5-6 куб.м 6 х130лв=780 лв.
                        -армировъчна мрежа/4мм/ по спомен 4 лв за кв.м/може и да е по евтино- 140х4=560лв.
                        -гранитогрес-140 кв.м мин цена 11лв-1540 лева.Относно теракола-ако ползвате нещо от сорта на лепач-4лв за торба,ако ползвате каквото трябва 11лв за торба.Общо теракол-около 350 лева.
                        Фугите са ви малко нагъсто........бих ги правил на карета 4/4 метра или 6/6 метра.
                        Тотала може сам да го сметнете.Това са само материали среден клас/или балансирана цена-качество/.Това естественно е мое виждане.
                        успех
                        Сам ще го направя,имам познания (бачкам здраво),от цената която си сметнал мисля че ще е 15 -20% на долу.Мерси
                        Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                        Коментар


                        • #27
                          От: Покриване на плоча на гараж

                          Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
                          Сам ще го направя,имам познания (бачкам здраво),от цената която си сметнал мисля че ще е 15 -20% на долу.Мерси
                          Имате търговска отстъпка или ще е за сметка на качеството.Цените са на дребно в склад
                          успех
                          Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                          GSM +359 895 236 182

                          А Rhf +

                          Коментар


                          • #28
                            От: Покриване на плоча на гараж

                            +1 за Изомакс.Аз си направих с него сам изолацията с 2 пласта по инструкциите от сайта им-това на плоча на гараж,правен вероятно преди 20-ина години.Изолацията направих сам,защото не исках някой майстор да си остави ръцете-вероятност 95% и това преди около 2-3 години.Засега нямам никакви течове,а те се получаваха основно при топете на снега,а и плочата няма наклон.Не помня конкретните цени,но воалът беше около 1 лв.Прецених,че не излиза много скъпо,а и не е трудно човек да си го направи сам.Други начини са прекалено сложни и времеемки за мен,а и нещо,което се прави трудно,е много вероятно майсторите да попретупат

                            Коментар


                            • #29
                              От: Покриване на плоча на гараж

                              Първоначално публикуван от alex052 Преглед на мнение
                              Имате търговска отстъпка или ще е за сметка на качеството.Цените са на дребно в склад
                              успех
                              На едно две места ми правят отстъпки 10%. Воалита ще ми излезе 750лв.4мм.Замазката като цена е надолу(материалите). Желязото х 3лв.Оттук оттам и цената малко на долу.
                              Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X