Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покриване на плоча на гараж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покриване на плоча на гараж

    Здравейте, имам два гаража с площ на плочата 8х9м. Наклона е в двете къси страни на гаражите, като до сега сълги години се стичаше и през козирката и влизаше вътре в гаража. Понеже са залепени до други гаражи, с по-висока плоча, не може да се отича в страни водата и единствения и път е през козирката на вътрешния гараж. Точно и там от течащата вода е пропаднал гаража около 2-3см и вратите му трудно се отварят. До сега не сме ги ползвали по предназначение. Сега пробих дупка в козирката и поставих сифон с който изведох водата до долу. На козирката излях бордюрче за да не прелива. Идеята ми сега е да намажа с някакъв грунд плочата и за да не се просмуква и да се надига. Проблема с ороненото е предимно в козирката,където днеска съм запълнил с материала за бордюрчето.
    Има в задния край едно малко петно с оронен бетон, но не е фатален.
    Съветват ме да съм слагал битумно покритие с посипка. Гаранция ми дават 5 години. Цена за материали и труд 20лв/квадрат. Виждат ми се много. Предпочитам да направя с ламарина, но е много работа за направата на конструкцията. Ще си поръчам цели листи на 8м дължина, изработването на конструкцията ще е от мене.
    Като цяло ще ми излезе по-евтино.
    Искам за момента да пробвам с нещо по-евтино решение и бързо.

  • #2
    От: Покриване на плоча на гараж

    Скоро реших подобен проблем така : направих фина замазка с теракол, особено внимание обърнах на начеващите пукнатини. Общо 2 пакета по 10 кг, без да пестя водата Когато изсъхна добре нанесох 2 кутии готова битумна замазка на водна основа-по 27 лева на кутия. Работа за по 2 часа на ден, общо 2 дни. Издържа на големите дъждове, да видим как ще е след като мине зимата.

    Коментар


    • #3
      От: Покриване на плоча на гараж

      Първоначално публикуван от gkesov Преглед на мнение
      Скоро реших подобен проблем така : направих фина замазка с теракол, особено внимание обърнах на начеващите пукнатини. Общо 2 пакета по 10 кг, без да пестя водата Когато изсъхна добре нанесох 2 кутии готова битумна замазка на водна основа-по 27 лева на кутия. Работа за по 2 часа на ден, общо 2 дни. Издържа на големите дъждове, да видим как ще е след като мине зимата.
      Може ли повече информация за тази битумна замазка ?
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • #4
        От: Покриване на плоча на гараж

        И мене ме интерисува тази битумна замаска. При мене площа е почети 80квадрата. Проблеми с дъждовете нямам. Проблемите се появяват при слеговете, когато се топят и през ноща проникналата вода в плочата замръзва.

        Коментар


        • #5
          От: Покриване на плоча на гараж

          Мисля, че е по добре да качите снимки за да може да получите правилен съвет.Освен битумна изолация има редица други решения който са лесни за изпълнение и по силите на всеки имащ желание.
          Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
          GSM +359 895 236 182

          А Rhf +

          Коментар


          • #6
            От: Покриване на плоча на гараж

            Аз на гаража имам битумна лента с посипка,проблем никакъв,обаче отстрани ми се ще да мина плочата с нещо подобно което каза по горе колегата
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #7
              От: Покриване на плоча на гараж

              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
              Аз на гаража имам битумна лента с посипка,проблем никакъв,обаче отстрани ми се ще да мина плочата с нещо подобно което каза по горе колегата
              не съм убеден че се налага.Иначе има редица едно и двукомпонентни препарати за целта.
              Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
              GSM +359 895 236 182

              А Rhf +

              Коментар


              • #8
                От: Покриване на плоча на гараж

                ей това ти трябва:

                http://www.youtube.com/watch?v=xn9xmKsPsW4

                течна гума
                Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                Dacia Duster 4WD

                Коментар


                • #9
                  От: Покриване на плоча на гараж

                  Първоначално публикуван от alex052 Преглед на мнение
                  не съм убеден че се налага.Иначе има редица едно и двукомпонентни препарати за целта.
                  Подлива и тръгва по стената,не е заради липса на наклон,просто като пръска дъжд там е незащитено
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Покриване на плоча на гараж

                    dimich87 Значи ако наистина желаете да си го направите сам и не ви е страх да се поизцапате ще ви дам рецепта с която за около 200лв и три дни труд ще си решите проблема. И в една друга тема която остана без развитие и тук ще го напиша че по предложеният начин с моята бригада(докато имах такава) сме направили няколко декара покриви на един завод за тежко машиностроене и няколко жилищни блока и вече 7 години няма никакви проблеми с течове и пукнатини.
                    Та рецептата е следната, за вашата квадратура ще ви трябват.
                    1. Полистерен воал, продава се на цена около 90ст на квадратен метър.
                    2. Един чувал 25кг Изомакс-0 -37,50лв
                    3. Един чувал 25кг Изомакс-А -41,25лв
                    4. Компенсаторна лента за фуги -2,25лв на линеен метър.
                    И книжка с указания за работа която ще ви бъде дадена в магазина.
                    Пожелавам ви успех.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Покриване на плоча на гараж

                      Първоначално публикуван от radotin Преглед на мнение
                      dimich87 Значи ако наистина желаете да си го направите сам и не ви е страх да се поизцапате ще ви дам рецепта с която за около 200лв и три дни труд ще си решите проблема. И в една друга тема която остана без развитие и тук ще го напиша че по предложеният начин с моята бригада(докато имах такава) сме направили няколко декара покриви на един завод за тежко машиностроене и няколко жилищни блока и вече 7 години няма никакви проблеми с течове и пукнатини.
                      Та рецептата е следната, за вашата квадратура ще ви трябват.
                      1. Полистерен воал, продава се на цена около 90ст на квадратен метър.
                      2. Един чувал 25кг Изомакс-0 -37,50лв
                      3. Един чувал 25кг Изомакс-А -41,25лв
                      4. Компенсаторна лента за фуги -2,25лв на линеен метър.
                      И книжка с указания за работа която ще ви бъде дадена в магазина.
                      Пожелавам ви успех.
                      Гледах в сайта на изомакс и там има дадени разходни норми. Като за изомакс-0 излиза 7,20лв/квадрата, а за изомакс-А излиза към 10лв/квадрата.
                      При мене площа е 70-80 квадрата. Ламарината я смятахме в магазина че ще излезе почети 700лв. Конструкцията ще си я направя с налични материали, и евентуално нещо закупено от скрапа. Проблеме ми е че евентуално ще ми трябва месец работа сам. Ще стане сигурна конструкцията и ще знам че поне 20 години няма да мръдне.
                      До моите гаражи има поне още 20 гаража. Правени са с различни материали изолации, но набляденията ми са че след 4-5 години и започват отново проблемите.

                      Днеска говорих с производител на битумна боя в едно село близо до Русе. Каза ми че била много добра. Цената не ми хареса. Бака 25кг струва 104лв. Каза ми че покрива 30-35квадрата.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Покриване на плоча на гараж

                        Що не ти харесва това с посипката дето го слагат на блоковете,какви проблеми може да има в бъдещите 10 годи освен ако не се катери някой на гаража ти !При мен е повече от 4 години и ти гарантирам че е отлично състоянието,зимата като падне -12...-18 градуса по стените се образува скреж а тавана е сух !

                        Първоначално публикуван от alex052 Преглед на мнение
                        не съм убеден че се налага.Иначе има редица едно и двукомпонентни препарати за целта.
                        Алекс това нищо не ми говори,днес спрях за малко в един магазин и освен антикор друго подобно не видях....
                        Това с течната гума е добре ,аналог нещо по нашите магазини има ли ...нещо като име,производител цена ?Утре съм реши да го правя това нещо ,щото свършва хубавото време,днес беше жега ,ама бях на работа до преди малко !
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #13
                          От: Покриване на плоча на гараж

                          Изомакса не е лош материал.Битума също/във вид на рулонна изолация/ мисля,че с ламарина ще си вкарате автогол.Ако решите да ползвате мазана изолация без бандаж обработете пукнатините.
                          Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                          GSM +359 895 236 182

                          А Rhf +

                          Коментар


                          • #14
                            От: Покриване на плоча на гараж

                            Първоначално публикуван от alex052 Преглед на мнение
                            Изомакса не е лош материал.Битума също/във вид на рулонна изолация/ мисля,че с ламарина ще си вкарате автогол.Ако решите да ползвате мазана изолация без бандаж обработете пукнатините.
                            Какъв е проблема с ламарината? За мене това е най-доброто и сигурно решение, всичко друго е временно решение.
                            При направата на стабилна конструкция отдолу, след години само се сменя ламарината с нова и имаме още 20-30 години да ползваме покрива.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Покриване на плоча на гараж

                              И от мен един глас за продуктите на Изомакс.
                              Ето ви 50 кв.м. скат от покрив покрит от мен с Изомакс еласта и воал. Еласта, защото отдолу е ламарина, а ще се ходи върху покрива. Ако беше нещо твърдо, щях да го направя с по-евтиния вариант Изомакс-0/А.
                              Цената до тук ми е около 350 лв - за материали: 4 чувала по 25 кг и 50 кв.м. воал. Отне ми около 16-20 работни часа - разхвърляни в няколко дни. А двама души се справят 3 пъти по-бързо. Просто за сам човек е по-трудно.

                              Снимките:










                              С жена ми 2006-та покрихме 100 кв. ламаринен покрив пак с еласта. Глътна около 5 чувала по 40 кг (тогава такива бяха чувалите) и една кофа 20 кг. зелена еласта - за разкош. Единственият проблем до сега са 8 дупки, които жена ми собственоръчно направи миналата зима с лопатата за сняг. Ремонтът е елементарен изрязва се кръпка и се лепи отгоре. Също както в клипчето показано по-горе.
                              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X