Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Термопомпи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Термопомпи

    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
    Gree правят добри неща. Около мен има 6 различни / 3 модела/ машини, 5 броя са мои и работят добре.
    Не ги познавам.Преди 3 години,когато работех това, навлизаха на пазара.Ние работехме с 3 марки.За мен най-важното за една фирма е да е отдавна на пазара,да въвежда иновации и да има сервиз(съответно обучен и квалифициран персонал).Ти не би монтирал ТП на такова място,колкото и шефката да настоява.
    Дизелов Jeep, не е Jeep.

    Коментар


    • От: Термопомпи

      Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
      .... тук термопомпата работи в комбинация с газов котел вместо ...
      Първоначално публикуван от kalibbg Преглед на мнение
      ... като прокарвах тръбите за ... и газ...
      Дажи е тази термопомпа да заработи като хората, едно котле няма да ти е излишно.
      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
      Drag Grand Canyon Daily
      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
      LZ1JYM

      Коментар


      • От: Термопомпи

        Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
        ...Ти не би монтирал ТП на такова място,колкото и шефката да настоява.
        Да, ама пуста пара... Не знаем каква е била ситуацията около монтажа.
        А по-нагоре в темата има достатъчно снимки на малоумни монтажи.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • От: Термопомпи

          Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
          Дажи е тази термопомпа да заработи като хората, едно котле няма да ти е излишно.
          Тръба за газ има... Газ няма...
          Термопомпа та май си работи добре. Държи 35 градуса на изхода. Вътре гони 21-22.. мястото наистина е проблемът първо не изхвърля добре навън студения поток. Второ при дефрост парата не излита добре в атмосферата, а остава под навеса... Ще го мисля
          TLC 200 V8
          TLC LJ79
          Toyota Prius2

          Коментар


          • От: Термопомпи

            Първоначално публикуван от kalibbg Преглед на мнение
            ... Ще го мисля
            Ще го мислиш по-нататък,пролетта идва.
            Дизелов Jeep, не е Jeep.

            Коментар


            • От: Термопомпи

              Първоначално публикуван от kalibbg Преглед на мнение
              Тръба за газ има... Газ няма...
              Термопомпа та май си работи добре. Държи 35 градуса на изхода. Вътре гони 21-22.. мястото наистина е проблемът първо не изхвърля добре навън студения поток. Второ при дефрост парата не излита добре в атмосферата, а остава под навеса... Ще го мисля
              За да е 35 С и вътре да е 21-22 значи площта на подовото отопление не стига да се покрият загубите на сградата и трябва да се добавят допълнителни отоплителни тела, може би конвектори.
              Защото при - 15 С вън колко градуса трябва да държиш на пода?
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • От: Термопомпи

                Опитът ми с термопомпи е еднозначно и силно в полза на вода-вода. Ползвам я вече няколко години (самоделка) и работи безупречно.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • От: Термопомпи

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  За да е 35 С и вътре да е 21-22 значи площта на подовото отопление не стига да се покрият загубите на сградата и трябва да се добавят допълнителни отоплителни тела, може би конвектори.
                  Защото при - 15 С вън колко градуса трябва да държиш на пода?
                  Има още няколко дупки за запушване и няколко рула вата с фолио, които да разгърна над гипскартоните. Отделно мисля да сложа програматори на всеки кръг - в мазата и гардеробната не ми трябват 20 градуса. Там ударих греда - задвижките сложени от инсталатора са SALUSNC30-230 - а мислех да ползвам едни китайци за програматори, но не успяват да го задвижат - те са със някаква схема на отворено затворено... Явно салуса действа на друг принцип.... Поръчах друг китаец за тест
                  TLC 200 V8
                  TLC LJ79
                  Toyota Prius2

                  Коментар


                  • От: Термопомпи

                    Тази задвижка е On/Off, нормално затворена. Ще има игра в температурата с нея.
                    Някога сравних On/Off с 0...10V и реших, че за стаите слагам от регулируемите. Ако няма силно слънце да вдига температурата, моите държат в рамките на градус.

                    Но е доста по-скъпо - термостатите трябва да могат да управляват плавно.
                    Човек се учи докато е прост!

                    Коментар


                    • От: Термопомпи

                      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                      Опитът ми с термопомпи е еднозначно и силно в полза на вода-вода. Ползвам я вече няколко години (самоделка) и работи безупречно.
                      Моя пък скромен опит показва че добре проектираната и изолираната къща и с пръдня се топли чудесно

                      Там вода-вода, земя-вода и подобни са си екзотики с много ако преди да ги направиш.
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • От: Термопомпи

                        Първоначално публикуван от Gadnyara Преглед на мнение
                        Тази задвижка е On/Off, нормално затворена. s:
                        Тогава тя си е ел. клапан или магнетвентил, кой я кръсти задвижка?

                        Коментар


                        • От: Термопомпи

                          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                          Тогава тя си е ел. клапан или магнетвентил, кой я кръсти задвижка?
                          Е тия дето ми изградиха инсталацията.... и ония другите в ромстал.... Сега обаче забелязах колко съм недосетлив...... Аз китаецът съм го свързал грешно... той работи и с двата типа NO&NC. Просто нулата се връзва на нула а фазата на Open или Close... ама кой да вложи такава мисъл....
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:thermo.jpg
Прегледи:1
Размер:38.9 КБ
ID:5807012
                          TLC 200 V8
                          TLC LJ79
                          Toyota Prius2

                          Коментар


                          • От: Термопомпи

                            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                            Моя пък скромен опит показва че добре проектираната и изолираната къща и с пръдня се топли чудесно

                            Там вода-вода, земя-вода и подобни са си екзотики с много ако преди да ги направиш.
                            Трябва да сте лауреат пръдльовци за да стоплите и стая.
                            TLC 200 V8
                            TLC LJ79
                            Toyota Prius2

                            Коментар


                            • От: Термопомпи

                              Първоначално публикуван от kalibbg Преглед на мнение
                              Трябва да сте лауреат пръдльовци за да стоплите и стая.
                              Тц не сме


                              Тука е заровен ключа на бараката:


                              Първоначално публикуван от kalibbg Преглед на мнение
                              ... Държи 35 градуса на изхода. Вътре гони 21-22.. ....
                              Такава огромна разлика между изходяща вода и температура в стаята може да има само сграда с умопомрачителни загуби


                              При мен 2 различни термопомпи в апартамент и в къща работят на 27-29 изходяща и 23-24 температура на стаите при 0 градуса среднодневна
                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар


                              • От: Термопомпи

                                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                                Тогава тя си е ел. клапан или магнетвентил, кой я кръсти задвижка?
                                Клапана работи-щрак,щрак,а задвижката-бжжжжж.
                                Дизелов Jeep, не е Jeep.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X