Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Термопомпи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Термопомпи

    Само за да угодиш на жената ще къртиш 20 см. бетон?!? Ако го оставиш в тази дупка няма да работи, но пък ще е красивоо.

    Коментар


    • От: Термопомпи

      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
      Само за да угодиш на жената ще къртиш 20 см. бетон?!? Ако го оставиш в тази дупка няма да работи, но пък ще е красивоо.
      Както го пишеш сякаш не си женен.....
      Моят личен съвет е тялото да излиза навън,защото няма работи в този му вид.Не е болка за умиране.Може и да не изглежда зле.
      П.С.Ще добавя снимка през телефона на монтирани от мен преди време за идея как да го направите,ако ви хареса.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-814c4cfa4bc9056aef6e18a98507e7fe-V.jpg
Прегледи:1
Размер:236.7 КБ
ID:5806814Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-aefc4974b76b50f5bf3ece1f3a96f15f-V.jpg
Прегледи:1
Размер:190.6 КБ
ID:5806815

      Мъка е с тия снимки.
      П.С. тук термопомпата работи в комбинация с газов котел вместо с ел.нагреватели като стане студенко.Успех и жега вкъщи пожелавам.
      Последно редактирано от slatanic; 20-01-19, 12:34.
      Няма страшно в умирачката...
      Страшното е да си жив!...

      Коментар


      • От: Термопомпи

        Веднага ти намирам кусур и на теб Как можа да сложиш тялото под комина на котела? От там капе непрекъснато конденз и ще обледенява.
        Но това е в рамките на шегата, а това горе е сериозно.
        Тревичката, btw, ако не е изкуствена, много ми хареса.
        Последно редактирано от Паджеровод; 20-01-19, 13:49.

        Коментар


        • От: Термопомпи

          За главният разбирам но тези които са я монтирали не.Изкарай я наравно и направи страничен отвор ,това от страни да е като колона.

          Коментар


          • От: Термопомпи

            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
            Веднага ти намирам кусур и на теб Как можа да сложиш тялото под комина на котела? От там капе непрекъснато конденз и ще обледенява.
            Но това е в рамките на шегата, а това горе е сериозно.
            Тревичката, btw, ако не е изкуствена, много ми хареса.
            За комина нямах избор както и за мястото на външното.НО!Има разстояние което не се вижда от снимката и конденза капе баш зад тялото пак при камъните дето го играят дренаж.
            Тревата е истинска.На чимове,че нямаше как новостроено да има такъв двор за това време.Бордюрите са магистрални та смятай какво копане му ударихме с колегата преди монтажа.
            Конструкцията е хилти профили та може да носи колкото си иска товар и същевременно никакви вибрации да се усещат в сградата тъй като всичко отива в земята.
            Скъпичко излиза като монтаж,но си струва всеки лев в предвид колко е цялата инсталация.
            Няма страшно в умирачката...
            Страшното е да си жив!...

            Коментар


            • От: Термопомпи

              След като вчера тотално я размразих днес работи нормално на +3 си прави 35 градуса само в режим термопомпа - без нагреватели и вътре вече е 19 градуса при температура на пода 23 - утре ще видя колко ще е стигнала. Сложих един поликарбонатен лист да насочва струята от горния вентилатор да не се удря в ръба.... Но ще си трябва доста работа напролет
              TLC 200 V8
              TLC LJ79
              Toyota Prius2

              Коментар


              • От: Термопомпи

                На двора.

                Има елегантни паравани за климатици (ветропропускливи) - ползват ги напоследък по фасадите, можеш да се пребориш и с естетиката.

                А според мен, мястото на къщната термопомпа е до оградата на имота. Изисква малко копаене и малко удължаване на тръбния път, но си струва.

                Коментар


                • От: Термопомпи

                  Първоначално публикуван от валкиса Преглед на мнение
                  За главният разбирам но тези които са я монтирали не.Изкарай я наравно и направи страничен отвор ,това от страни да е като колона.
                  отстрани има отвор 100/70 0 влизам свободно.... проблема май е че 50% от струята на горния вентилатор не излиза навън а се завърта вътре и тормози машината поне с 25%
                  TLC 200 V8
                  TLC LJ79
                  Toyota Prius2

                  Коментар


                  • От: Термопомпи

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    На двора.

                    Има елегантни паравани за климатици (ветропропускливи) - ползват ги напоследък по фасадите, можеш да се пребориш и с естетиката.

                    А според мен, мястото на къщната термопомпа е до оградата на имота. Изисква малко копаене и малко удължаване на тръбния път, но си струва.
                    Ще пробвам с къртене.... доста нещо изкъртих... още половин кубик няма да мми се опре... а оградата ми е на 30 метра като прокарвах тръбите за вода и газ, багерът 5 пъти чупи кофа... имам 2 свободни гофера 50мм дотам, ама май не е подходящо толкова дълго разстояние
                    TLC 200 V8
                    TLC LJ79
                    Toyota Prius2

                    Коментар


                    • От: Термопомпи

                      гледах снимки в нета - моята помпица отзад диша повече от тия - явно проблемът ми е отпред....
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:on-the-balcony-3-1200x800.jpg
Прегледи:1
Размер:316.2 КБ
ID:5806834
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:on-the-balcony-8-1200x800.jpg
Прегледи:1
Размер:257.2 КБ
ID:5806835
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2364.jpg
Прегледи:1
Размер:70.6 КБ
ID:5806836
                      TLC 200 V8
                      TLC LJ79
                      Toyota Prius2

                      Коментар


                      • От: Термопомпи

                        Тези снимки идват да покажат, че не само твоите инсталатори са нечитави.

                        Коментар


                        • От: Термопомпи

                          То на тия монтажи само дишането да им е проблема...

                          Коментар


                          • От: Термопомпи

                            Първоначално публикуван от kalibbg Преглед на мнение
                            гледах снимки в нета - моята помпица отзад диша повече от тия - явно проблемът ми е отпред....
                            [ATTACH=CONFIG]979450[/ATTACH]
                            [ATTACH=CONFIG]979451[/ATTACH]
                            [ATTACH=CONFIG]979452[/ATTACH]

                            Тези снимки наистина показват, че доста неща не са ни У ред.
                            И инженер Ганев може да сътвори каквото си поиска.

                            Коментар


                            • От: Термопомпи

                              Първоначално публикуван от kalibbg Преглед на мнение
                              гледах снимки в нета - моята помпица отзад диша повече от тия - явно проблемът ми е отпред....
                              [ATTACH=CONFIG]979450[/ATTACH]
                              [ATTACH=CONFIG]979451[/ATTACH]
                              [ATTACH=CONFIG]979452[/ATTACH]
                              На снимките се виждат маркови(работещи) климатици. Не Грее(иликактосеказва).
                              П.П. Чи кво и е на Дачията?
                              Дизелов Jeep, не е Jeep.

                              Коментар


                              • От: Термопомпи

                                Gree правят добри неща. Около мен има 6 различни / 3 модела/ машини, 5 броя са мои и работят добре.
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X