Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да се избавим от мухъла?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да се избавим от мухъла?

    Здравейте,преди всичко да се извиня ако има такава тема,но не открих!
    Искам да попитам как да се избавя от мухала? Живея на втори етаж,над мен има таван! Преди няколко години сложихме външна изолация и PVC дограма (От тази кафявата,дето наподобява дърво) и от тогава като се почна всяка зима и пролет един мухъл,ужас...с какви ли не препарати обещаващи че повече няма да се появи го чистих,и напразно,нямаше ме почти година в нас,като си дойдох и таванът беше направо черен,нямаше чисто петно по него,онемях!!! Нещо трябва да се направи! Някакви идеи?

  • #2
    От: Как да се избавим от мухала?

    Изолация на тавана..

    Коментар


    • #3
      От: Как да се избавим от мухала?

      Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
      Изолация на тавана..
      Значи вътрешна изолация би ми решила проблема,така ли? Но то не е само по тавана,но от там тръгва и по ъглите около 50-60см на долу по стената! Аз си мисля да не да ми влиза влага някъде от тавана и да направя изолация на пода на тавана!!!?

      Коментар


      • #4
        От: Как да се избавим от мухала?

        Ежедневно проветряване .У тея термоси дето творим къде да отиде влагата?

        Коментар


        • #5
          От: Как да се избавим от мухала?

          Първоначално публикуван от petkof Преглед на мнение
          Ежедневно проветряване .У тея термоси дето творим къде да отиде влагата?
          Както Жоро е написал,нямало го е почти година така че ежедневното проветряване отпада!Вкарва си вода от някъде, затова първо намери от къде защото всеки друг ремонт ще безсмислен!Предполагам че изолацията е от стиропор,а там гадното е че може да вкарва вода от някъде ада избива много далече от това място!
          HONDA DOMINATOR 650
          ОРЕЛ ASTRA
          РСПБЗН-Приморско

          Коментар


          • #6
            От: Как да се избавим от мухала?

            Мухълът се развива във влажна среда. Изсушите ли малко средата слагате край на неприятностите. Стига да няма непрекъснато овлажняване от някъде. Има влагоабсорбатори, които масово се ползват във вилите край морето. Ще останете учуден какво могат.
            LZ1AIV

            Коментар


            • #7
              От: Как да се избавим от мухала?

              Сложно се вижда по добре да не се бяха хвърляли луди пари за изолация и дограма,сега е само ядосване,разходи и губене на време
              Ще търся от къде вкарва вода,дано да намеря,ако не намеря ще прибегна то някакви вентилационни отвори или системи. Все пак очаквам още идеи ,дано да намеря решение че ми писна вече и ще си сложа пак дървена дограма най накрая,пък дано да помогне!

              Коментар


              • #8
                От: Как да се избавим от мухала?

                Виж тук
                LZ1AIV

                Коментар


                • #9
                  От: Как да се избавим от мухала?

                  Първоначално публикуван от asenv Преглед на мнение
                  Мухълът се развива във влажна среда. Изсушите ли малко средата слагате край на неприятностите. Стига да няма непрекъснато овлажняване от някъде. Има влагоабсорбатори, които масово се ползват във вилите край морето. Ще останете учуден какво могат.
                  Така е но при положение че не вкарва вода от никъде,знам за влагата на морето,наглеждам няколко вили цяла зима(едната е на брега на плажа) именно с такива влагоабсорбатори.С маркуч са изведени я към баня я към кухненската мивка и директно се изтича водата но пак казвам от никъде не влиза вода.
                  HONDA DOMINATOR 650
                  ОРЕЛ ASTRA
                  РСПБЗН-Приморско

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как да се избавим от мухала?

                    Тоя церезит съм го ползвал преди,и в България и в чужбина,това мухълът е като чума,живях в Кипър през последните 4 години,смених 5 квартири,няма избавяне ви казвам,вече започвам да си мисля че си го нося с мен! не знам вече какво да правя!
                    Церезит не помага при мен,трябва да търся друг начин за избавяне!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как да се избавим от мухала?

                      Ако източника на влага е скрит теч, трябва да се намери и отстрани.
                      В случай, че източник на влагата са единствено нормалните ежедневни човешки дейности и херметичното запечатване на жилището с изолация и пвц дограма, трябва да се осигури допълнителна вентилация на жилището. Кривите черчевета на старите дървени дограми осигуряваха такава вентилация постоянно. С новата дограма жилището се уплътнява и отделената от обитателите влага с дишане, готвене и т.н. няма от къде да излезе и се отлага по най-студените стени или тавани.
                      Има начин да се осигури такава постоянна вентилация. На пазара се предлагат няколко вида прозоречни вентилационни клапи.

                      http://multitechnologies.eu/files/custom/pricelist.pdf

                      Цените им са на л.м. Най-често се вграждат под или над стъклопакета. Достатъчно е монтирането на една такава клапа в стая. Това ще наложи смяна на съответния стъклопакет с по-малък и монтаж на клапата над него. Доста от дограмаджийските фирми предлагат тази услуга.
                      Последно редактирано от cveta68; 14-04-13, 21:45.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как да се избавим от мухала?

                        Ако мухала е равномерен по тавана и стените - не е теч.
                        Къщата в Несебър имаше теч на едно място с размер около 30/30 см.
                        Бързо се намира и отстранява.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как да се избавим от мухала?

                          Първоначално публикуван от Георги Хаджийски Преглед на мнение
                          Значи вътрешна изолация би ми решила проблема,така ли? Но то не е само по тавана,но от там тръгва и по ъглите около 50-60см на долу по стената! Аз си мисля да не да ми влиза влага някъде от тавана и да направя изолация на пода на тавана!!!?
                          Равномерно черен...не е теч. Ако има възможност за изолация на пода на тавана, даже по-добре. Но сложи и пароизолация над топлоизолацията. Също така външната изолация да е поне 40-50см над плочата между теб и тавана.
                          Всяко жилище изолирано с топлоизолация и хубава дограма спира да "диша". Решението е мин. както писа Цвета с прозоръчни вентилационни клапи или дори отвор ф100-120 в стената с обратна клапа, а най-добре- рекуператор, ако можете да си го позволите.

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Как да се избавим от мухъла?

                            Влагата избива точно на студените места, ако тавана не се отоплява и плочата е студена е нормално там да избие влага.
                            Отделно след като си запечатал всичко с дограма и изолация - влагата няма къде да отива, имаше и някакви клапани за монтаж на дограмата, които се отварят при повишаване на налягането, може да направиш изолация не отвътре а върху плочата на тавана.
                            Тук има малко повече инфо, http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=108710 може да го прочетеш.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как да се избавим от мухъла?

                              Да споделя и аз личен опит, който съвпада с описаното от cveta68. Решението е да се премахне източника на влага, и чак след това да се атакува с препарати. Иначе борбата е като да се бориш срещу снега зимата...
                              Първо - дограмата. ПВЦ дограмите запечатват стаите и не допускат навлизането и циркулацията на въздух. С две ръце съм за прозоречните клапи. Те осигуряват нужното проветряване. Не че няма и други решения, но тези са елегантни, особено ако се ползват автоматичните, които се отварят колкото е необходимо. Но не са достатъчно условие. Въздуха, като влезе през тях, трябва и да излезе отнякъде. Обикновено това е грешката, която се допуска - слагаме клапи, и дотам. За ефективно проветряване на жилището, трябва въздуха да има пълна циркулация. В новото строителство се ползват най-различни схеми, но в по-старото обикновено потока на въздуха е от прозорците, през стаята и към банята/кухнята, където *задължително* трябва да има активен вентилатор, който да засмуква. Някои нови сгради имат такива монтирани на целия блок. Но за да стигне въздушната струя от стаите до банята/кухнята, трябва да може да мине през вратите. Ако вратите са добре уплътнени, то е нужно да се поставят вентилиращи отвори ниско долу. Това са едни оребрени дупки. В такава конфигурация, в която въздуха може да циркулира в посоката "отвън-прозорец-врата-баня/кухня-активна вентилация", вече може да говорим за истинско проветряване. И дори да се постигне това, на мен лично ми беше нужна 1 година с тази конфигурация, за да изсъхне мухъла и стените. След това вече може да се обработва с препарати и да се боядисат стените, което вече има ефект, защото и самия мухъл вече е изсъхнал, и е премахнат източника на влагата. Моя съвет е да не се залъгвате по половинчати решения, просто ще загубите време, пари и нерви в борба със следствието, а не с причината. При мен ефекта е от черни и мокри стени, до сухи бели стени. Също така, докато течеше този процес, нямах допълнителна външна изолация, говорим за панел. Изолацията я сложих след това, и ефекта си е сериозен, но в друга посока, не откъм влага. С влагата (надявам се) да съм постигнал трайна победа.
                              Вярата в конспирации е опростяване, което ни помага да обясняваме всичко.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X