Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тротоар около къща?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тротоар около къща?

    Привет!
    Имам за правене тротоарни плочки около къща. На ширина един метър около цялата къща.
    Отдолу е земя. Аз си го представям първо бетон с армировка и отгоре на около 4см пясък-плочките.
    Външния край ще е с бордюрчета. Вие как си го представяте? Правил съм тротоари, но там където съм правил, тротоарни плочки не се ползваха. Само грес.
    Your conscience is all you can take to your grave.

  • #2
    От: Тротоар около къща?

    Бетонът като какъв ще играе във филма?
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #3
      От: Тротоар около къща?

      За да не се разместват плочките и да не се пука покрай стената. Теренът е равен, но почвата е много калпава-иловица.
      Иначе, вероятно трябва да се трамбова много яко и земята и пясъка. Нямам доверие...
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #4
        От: Тротоар около къща?

        Аз си го представям първо бетон с армировка и отгоре на около 4см пясък-плочките.
        Тачно така както казваш, бих направил и аз.

        Коментар


        • #5
          От: Тротоар около къща?

          Аз не бих, защото ще събереш всичката вода в бетона, зиме ще му се случат интересни неща, освен ако не го направиш водонепоглъщащ, две фракции чакъл и пясък най-отгоре ще свършат добра работа, но всеки си има свое виждане по въпроса.
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • #6
            От: Тротоар около къща?

            Не мога да си намеря снимките, но около мойта вила направих бетонено тротоарче с арматура. Набих железа, не помня осмици или десетки през 50-60 см в стената, и за тях вързах арматурата. Сега няма никъде напукано покрай стената. За бордюр ползвах тротоарни плочки на нож, но ги наредих доста на плитко с малко бетонец. Та понеже там теренът е скарпа, плочките се отлепиха от тротоарчето.
            Ако редя бордюрчета ппетдесетсантиметрови за алеи, да сложа ли отдолу на дълго две пръчки шестица, примерно?
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #7
              От: Тротоар около къща?

              Майсторе, нямам доверие на тая земя. Трамбовка нямам, а на ръка ще е утрепия. Ако след време слегне и плочките станат на вълни, се излагам.
              ПП: На бетона (подложката), нищо не ми пречи да му дам лек наклон навън, за да се отцежда...
              ПП2: Пък дори и да се напука бетона отдолу, то той ми трябва само за да ми даде равна повърхнина.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #8
                От: Тротоар около къща?

                Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                Аз не бих, защото ще събереш всичката вода в бетона, зиме ще му се случат интересни неща, освен ако не го направиш водонепоглъщащ, две фракции чакъл и пясък най-отгоре ще свършат добра работа, но всеки си има свое виждане по въпроса.
                когато подложката е бетон, плочките се фугират и няма пропускане на вода...

                Коментар


                • #9
                  От: Тротоар около къща?

                  По принцип е така Майкъл, но съм скептичен към фугирането на тротоарни плочки положени без лепене...
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Тротоар около къща?

                    Наклон навън,изолация на контакта с къщата,земновлажно вместо пясък,добро фугиране,под бордюрите-все едно,че е темел.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #11
                      От: Тротоар около къща?

                      Благодаря! Имах идея да е земновлажно вместо пясък.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Тротоар около къща?

                        Изкопаваш, уплътняваш, баластра, положена на два пласта и уплътняваш, варо-циментов разтвор, отгоре плочите и цименто-пясъчен разтвор във фугите между тях.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Тротоар около къща?

                          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                          По принцип е така Майкъл, но съм скептичен към фугирането на тротоарни плочки положени без лепене...
                          не уточни какви са плочките и останах с убеждение че са естествени каммени и затова ти е нужен пясък над бетона...

                          ако са ляти и еднакви, що не ги лепиш директно на бетона..

                          Коментар


                          • #14
                            От: Тротоар около къща?

                            Не жали цимента,измий хубаво бетона преди случката с лепенето(хем да е дълбоко влажен),и бетона-след бордюрите,нивото-с тях.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • #15
                              От: Тротоар около къща?

                              Благодаря ви за съветите! Аз като не съм сигурен, питам. Вероятно ще е с подложен бетон и земновлажно с фугиране.
                              Цимент няма да се жали, но е за клиент, та трябва да съм наясно. А и той да знае какво го очаква.
                              Бетонът, определено ще е след бордюрите.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X