Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Топлоизолация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Топлоизолация

    Помисли и за варианта сайдинг
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

    Коментар


    • #62
      От: Топлоизолация

      Е такова го мисля, но тея "оригинални" решения ми идват грозни... освен плочковите може би... Не искам да седи като пластмаса... Та си мислих някак да го наподобя, но с дърво... и евентуално вертикално, а не хоризонтално... Ще има бая още да му се чудя, таман да се отвори време и кешовица . Благодаря обаче, щото от доста време искам да разгледам и тази опция, а не знам как се нарича... сега вече знам, че е сайдинг!

      Коментар


      • #63
        От: Топлоизолация

        Ако си макар 1% естет, харесваш натуралното и нямаш много излишно време ще стоиш далече от тия пласмасарии.
        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
        Към модераторите-А изтрийте го сега.
        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

        Коментар


        • #64
          От: Топлоизолация

          Ами то като се замислиш, няма нищо натурално в топлоизолацията: стиропор, фибран, стъклена/каменна вата. Че и всичките мазилки не са натурални.
          Разбира се, пластмасарията може да се замени с дърво и така да се прикрият изкуствените материали отдолу. Проблемът е, че излиза солено. Ако ти изпадне дървена облицовка за без пари, е друг въпрос.
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар


          • #65
            От: Топлоизолация

            Натурална топлоизолация има и България има традиции в този тип строителство- кирпич, слама и т.н. Този тип изолации се възражда в Европа ,защото е евтин и стената "диша"-къщи от бали слама, изолация от рогозки на няколко слоя, вата от целулоза и вълна,дебел слой велпапе. Аз лично ще правя изолацията на покрива с 50см бали слама , импрегнирани с кирпичено мляко.

            Коментар


            • #66
              От: Топлоизолация

              Къщата е измазана с кирпич от вътре, но за вън е не приложимо, същото важи и за балите сено... инак технологията ми е позната, познавам и доста хора, които я прилагат. Обаче каменната вата гори при 1000 градуса, а сламата предполагам е ясно... Та не е така еднозначно дали, как и с какво...

              Инак пластмасите са изключени, както вече казах, за мен са особено грозно решение, явно прескачам този 1% естетика

              Коментар


              • #67
                От: Топлоизолация

                Моите стени отвън също ще са с вата 20см . Аз говоря за подпокривното пространство, което е необитаемо при мен. Когато натопиш балата слама в кирпичено мляко и после ги подредиш плътно става негорима изолация. Също и мишките не я ядат.

                Коментар


                • #68
                  От: Топлоизолация

                  Да, аз говоря за външна изолация, подпокривното пространство е използваемо и за там ватата вече е на лице, а и лесно се покрива с гипс картон... външните стени още ги мисля.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Топлоизолация

                    Какво толкова ги мислиш- ако има финанси вата ,щото е 140лв/куб фасадната. Ако не-стиропор . Важен е принципа на Мечо Пух- колкото повече, толкова повече. Гледай да застъпиш дограмата с изолацията,а не да обръщаш с 3см стиропор,защото точно там се получава термомост

                    Коментар


                    • #70
                      От: Топлоизолация

                      Дограмата смятам да застъпя с рамка за капаци. То се живее и без изолация, вътрешното измазване с глина е доста добро, но нали... колкото повече . Та пари ще се събират, докато стигнат за каменна. Същото важи и за покритието, но се чудя дали е удачно да е дърво или дали ще може да стане с камъни, но изглежда сложно това с камъните.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Топлоизолация

                        Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                        Къщата е измазана с кирпич от вътре, но за вън е не приложимо, същото важи и за балите сено... инак технологията ми е позната, познавам и доста хора, които я прилагат. Обаче каменната вата гори при 1000 градуса, а сламата предполагам е ясно... Та не е така еднозначно дали, как и с какво...

                        Инак пластмасите са изключени, както вече казах, за мен са особено грозно решение, явно прескачам този 1% естетика

                        Носов, начи на село къщата е цялата от кирпич. оказа се преди десет години, когато правихме баня и бутнахме едната стена, че цялата къща е опасана с пояс от кирпич, който е на 5 сантиметра от другата стена. Така имаш перфектна външна изолация, защото са две стени с въздушен джоб между тях, като запазваш и автентичният външен вид. Хората още преди 70 години са го измислили. Аз сега разбирам защо има стаи, които са с постоянна температура целогодишно.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Топлоизолация

                          Има го този момент, къщата е измазана с керпич и вътре и вън, но е тухлен гредоред. Обаче е измазана после повторно, или изпръскана ли... не знам, но с вар сякаш. И е сива, което е ужасен цвят и изобщо на вид не ми допада... Типично е за соц къщите по селата... сиви и на бабунки . Та реално искам да и сменя вида, а ми се струва, че още допълнителна изолация няма да и дойде зле. Както казах не бързам, имам много други и по-спешни задачи от тази.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Топлоизолация

                            Да питам. Трябва ми каменна вата за стени, 120-140 плътност на 5см дебелина. Трябва ми някой който да има и опорната шина, дюбелите и подходящото лепило. Почти нямам време да обикалям. Тези които знам в Бурга сили нямат всичко или го нямат налично, или незнаят изобщо за какво става въпрос. Знаете ли някой сериозен вносител които да има нещата налични в Бургас?
                            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Топлоизолация

                              Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                              Сашо съм аз Ще помогна с каквото мога, ако искате се обадете.

                              П.С. Пенчо, благодаря ти за добрите думи, но за хубаво или лошо от десетина години не съм в сивия сектор и работя легално Фирмата е Belay Anchor, понеже не сме в рекламния раздел, използвайте гугъл, ако ви е интересно.

                              П.С.2. Ето и къде е писано във форума, ако Ви се чете. http://www.offroad-bulgaria.com/show...EB%E0%F6%E8%FF
                              Благодарение на тази тема се свързах със Сашо и искам да изразя задоволството си от коректността, точността и добре свършената работа

                              Коментар


                              • #75
                                От: Топлоизолация

                                Здравейте, аз се включвам на този етап само да изразя недоволстовото си от Сашо. Не знам защо толкова много го похвалихте, но мен специално ме подведе доста жестоко. Накара ме да го чакам три седмици да се освободи, при което аз спрях да си търся майстори и след трите седмици като му се обадих каза че няма как да поеме обекта.... т.е. разбирам, че е започнал нещо друго, но можеше поне да се обади да не го чакам, т.к. за три седмици можех да открия поне друг майстор... а сега никой не иска да стартира толкова скоро пък аз останалата организация с дограмата и т.н. съм я направил. Абе несериозна работа какво да правиш, като майсторите по това времена годината се мислят за богове. Жалко за хвалбите, но мен Сашо лично ме разочарова и не го препоръчвам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X