Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Топлоизолация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Топлоизолация

    Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
    Ето какво правя аз в момента, не знам дали съм на прав път???
    Каменна вата 4см. с фолио, най-високата плътност налична на пазара, после гипсокартон.
    Образува се и въздушен джоб от около 2-3 см. Това е на тавана, за дограмата по-късно, след ден два ми я карат....
    От ватата също има голям ефект - в офиса в едната стая имам окачен таван, в другите гипсокартон. Съответно навсякъде с каменна вата. Там, където е окачения таван през зимата се отоплява, като си пъхнеш ръката над ватата, отгоре си се усеща студ...
    Казано е:
    -"Обичай ближния",
    щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

    Коментар


    • #47
      От: Топлоизолация

      Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
      На прав път си, но този "въздушен джоб" го напълни също с вата. (от меката, на руло) Въздуха е изолатор тогава, когато е затворен в малки обеми. Въздушния джоб не е добър изолатор. Резултата ще е много добър както си го подкарал.
      Няма как, вече го затворихме, ще трябва да се задоволя с горепоказаното, пък каквото дойде.

      Първоначално публикуван от alex_serviz Преглед на мнение
      От ватата също има голям ефект - в офиса в едната стая имам окачен таван, в другите гипсокартон. Съответно навсякъде с каменна вата. Там, където е окачения таван през зимата се отоплява, като си пъхнеш ръката над ватата, отгоре си се усеща студ...
      Съжалявам, но не можах да разбера кое е по-добре и с кое е студено.

      Мен ме интересува вашето мнение, дали така монтирана ватата, ще бъде добър топлоизолатор???
      И как да обработя фугите между гипсокартона и стените, така че да не спука в бъдеще.

      Коментар


      • #48
        От: Топлоизолация

        Окачен таван, над него каменна вата. Наложи се да се оправят някакви кабели над окачения таван през зимата. Размествам една плоскост на окачения таван, пъхам си ръката над каменната вата, която е между окачения таван и бетонната плоча над офиса и там именно се усеща студа, лъхащ откъм плочата. За разлика от приятната температура отдолу, в стаята. Просто разликата е чувствителна.
        Фугите между гипсокартона и стените при мен са обработени със силикон някакъв. Макар, че и там са се появили пукнатини...
        Последно редактирано от alex_serviz; 11-06-13, 22:04. Причина: Допълване
        Казано е:
        -"Обичай ближния",
        щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

        Коментар


        • #49
          От: Топлоизолация

          Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
          ...........................................
          И как да обработя фугите между гипсокартона и стените, така че да не спука в бъдеще.
          С акрилен силикон .
          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

          Коментар


          • #50
            От: Топлоизолация

            Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
            ......
            Мен ме интересува вашето мнение, дали така монтирана ватата, ще бъде добър топлоизолатор???
            .....
            Разбира се, че ще бъде. Това което ти казах не е толкова важно след като все пак си наредил каменна вата отгоре.
            Technical Rescue Direct - life lies in courage
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

            Коментар


            • #51
              От: Топлоизолация

              Ако са големи фугите се шпаклова с лента като при шпакловка на фабричния ръб...след това задължително акрилен силикон...
              За теб давам безплатни уроци с показно
              MG RACING

              Коментар


              • #52
                От: Топлоизолация

                Първоначално публикуван от Станислав_ Преглед на мнение
                Ако са големи фугите се шпаклова с лента като при шпакловка на фабричния ръб...след това задължително акрилен силикон...
                За теб давам безплатни уроци с показно
                Мерси Стани, ще се възползвам!!!
                Сега да ви питам нещо друго, в офиса сме с окачен таван, онези плоскости 60/60см които са нещо като от вата.
                Някакъв ронлив материал, прилича на пресован картон, та въпросът ми е: Те топлоизолират ли поне малко???
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:e906a9340c176ee87493e428658c83d5.jpg
Прегледи:1
Размер:59.9 КБ
ID:5492982

                Коментар


                • #53
                  От: Топлоизолация

                  Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                  И как да обработя фугите между гипсокартона и стените, така че да не спука в бъдеще.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:окачен таван 3.jpg
Прегледи:1
Размер:99.5 КБ
ID:5493015 На този таван правен 1998 година всички фуги и равнинни и ъглови са шпакловани с Унифлот на Кнауф. До сега няма и следа от пукнатини. Същото важи и за други тавани и гипскартонени конструкции, които съм правил и съм шпакловал единствено с Унифлот.
                  Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                  Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                  Коментар


                  • #54
                    От: Топлоизолация

                    Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                    ...Сега да ви питам нещо друго, в офиса сме с окачен таван, онези плоскости 60/60см които са нещо като от вата.
                    Някакъв ронлив материал, прилича на пресован картон, та въпросът ми е: Те топлоизолират ли поне малко???
                    [ATTACH=CONFIG]595839[/ATTACH]
                    Не знам до колко изолират, според мен - не много. При мен в офиса точно над тези плоскости съм набутал минерална вата и има ефект.
                    Казано е:
                    -"Обичай ближния",
                    щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Топлоизолация

                      Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                      Мерси Стани, ще се възползвам!!!
                      Сега да ви питам нещо друго, в офиса сме с окачен таван, онези плоскости 60/60см които са нещо като от вата.
                      Някакъв ронлив материал, прилича на пресован картон, та въпросът ми е: Те топлоизолират ли поне малко???
                      Изолират. Преди години в един офис с такъв окачен таван прекарвах LAN мрежата над плоскостите. Беше зимата. Разликата в температурата под и над окаченият таван беше голяма.
                      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Топлоизолация

                        Никаква нужда няма от акрилен силикон според мен. Само фугопълнител. Кеф ти Лайт или Унифлот на кнауф, кеф ти на Ригипс.
                        И самозалепваща мрежичка, или от оная другата лента. Аз ползвам от години мрежичка навсякъде и никога не съм имал случай да ми се напука между стената и тавана. Пълнил съм до 1см фуга. Разбира се, колкото по-малка е , толкова по-добре.
                        Акрилен силикон ползвам само когато обръщам прозорци с гипскартон. Между картона и дограмата, че там няма как да се сложи мрежичка и пука.
                        Унифлота не е лош продукт, но върши същата работа като лайт-а. Само дето струва три пъти колкото него.
                        В мойта лична графа "изгъзици" е .
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Топлоизолация

                          При мен нужда от изолация няма, но правя таваните с гипскартон по горната схема и въздушния джоб е бая голям. Обаче се усеща като ефект в стаите със и без картон. Ако се сложи и вата, че и двата слоя, както пише Сашо, ще стане повече от трепач.

                          Мен ме мъчи друго, външна изолация искам и трябва да сложа. 100% съм решен да е каменна вата /тук е момента да ме разколебаете аргументирано и да спЕстя нЕкой лев, че и без друго са кът/. Бях решил да я измажа, но в последно време се заглеждам по разни дървенийки и се чудя дали да не е ламперия/дървена облицовка, вместо измазването. Заглеждам една на рокул с черно покритие, за вентилирани фасади, дали ще стане? А та може ли да седи без да се покрие за известно време или ще се скапе бързо? Така и така майстори няма да викам, та по-лесно ще ми е ако не се налага да опъвам мрежи и да мажа после. Обаче, какво дърво и от къде, както и цени нямам изобщо идея... Възможно е да стигна до до това преди зимата, но малко ме съмнява, та сигурно ще остане за догодина, та време за размисли имам бол...

                          Коментар


                          • #58
                            От: Топлоизолация

                            Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                            При мен нужда от изолация няма, но правя таваните с гипскартон по горната схема и въздушния джоб е бая голям. Обаче се усеща като ефект в стаите със и без картон. Ако се сложи и вата, че и двата слоя, както пише Сашо, ще стане повече от трепач.

                            Мен ме мъчи друго, външна изолация искам и трябва да сложа. 100% съм решен да е каменна вата /тук е момента да ме разколебаете аргументирано и да спЕстя нЕкой лев, че и без друго са кът/. Бях решил да я измажа, но в последно време се заглеждам по разни дървенийки и се чудя дали да не е ламперия/дървена облицовка, вместо измазването. Заглеждам една на рокул с черно покритие, за вентилирани фасади, дали ще стане? А та може ли да седи без да се покрие за известно време или ще се скапе бързо? Така и така майстори няма да викам, та по-лесно ще ми е ако не се налага да опъвам мрежи и да мажа после. Обаче, какво дърво и от къде, както и цени нямам изобщо идея... Възможно е да стигна до до това преди зимата, но малко ме съмнява, та сигурно ще остане за догодина, та време за размисли имам бол...
                            Мисли Насов, мисли! Добре е мисленето да предхожда действието.
                            Поздрави на гората!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Топлоизолация

                              Абе то при мен по-скоро има обратния проблем, от много мислене действието започва да изостава... та в по-нови времена гледам повечко да действам, а мисленето да тече в паралел. То мен не ми е трудно да мисля, отдава ми се. Поздрави на Мордор...

                              Коментар


                              • #60
                                От: Топлоизолация

                                Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                                Абе то при мен по-скоро има обратния проблем, от много мислене действието започва да изостава... та в по-нови времена гледам повечко да действам, а мисленето да тече в паралел. То мен не ми е трудно да мисля, отдава ми се. Поздрави на Мордор...
                                Ми, като се си се заврел на кучето изотзад, какво от мислене очакваш?
                                Требе си трактор. Действа със сигурност.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X