Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за свързване на пералня с топлата вода?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Питане за свързване на пералня с топлата вода?

    Първоначално публикуван от alex_serviz Преглед на мнение
    Е да де. Ама ги връзваш в една друга държава... Предполагам, че там едва ли срещаш често някой който обича/предпочита сам да си прави доста неща в къщи без да търси "майстор"? А при нас всеки пети ( най-много десети ) го прави по ред причини ( и то не само икономически!)!
    Понякога подробностите са много важни!!!!

    Коментар


    • #17
      От: Питане за свързване на пералня с топлата вода?

      И колко ток месечно се очаква да се спести с тази интервенция? Пералните и те не са много евтини
      А иначе и аз забелязах на оригиналния маркуч, че пише 25-30 градуса

      Коментар


      • #18
        От: Питане за свързване на пералня с топлата вода?

        Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
        И колко ток месечно се очаква да се спести с тази интервенция? Пералните и те не са много евтини
        А иначе и аз забелязах на оригиналния маркуч, че пише 25-30 градуса
        А ако се смени маркуча,който струва 5лв, колко ще спестим от ток??????

        Коментар


        • #19
          От: Питане за свързване на пералня с топлата вода?

          Хъм, едно време много перални бяха с два входа - за топла и студена вода! Ако може по някакъв начин от програматора да се вземе сигнал който да се подава на регулиращ се трипътник който да пуска топлата вода само когато е истинското изпиране ще е супер! Ама явно много сложно стана!
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • #20
            От: Питане за свързване на пералня с топлата вода?

            Първоначално публикуван от alex_serviz Преглед на мнение
            Подкрепям мнението на колегата:
            Както писах по-горе жена ми прави същата процедура. Между другото пуска изцяло топлата вода без да се интересува от температурата й ( в смисъл, че не следи дали не е твърде висока ). И това се прави от няколко години при три различни перални. Не съм и гледал каква максимална температура на входящата вода е позволена според ръководствата им. Нищо не съм сменял по входящия тракт на водата, в този вид е, както е излязло от завода.
            Не се здържам да те питам, за трите различни перални....
            Това заради топлата вода ли?
            А иначе защо не, щом човек има готова загрята вода от слънцето, но по автоматично да става смесването няма да е лошо.
            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

            Коментар


            • #21
              От: Питане за свързване на пералня с топлата вода?

              Здравейте колега, това че имате соларен панел е много хубаво, по въпроса с пералнята, за да има смисъл от тази интервенция си отговорете на следващите питания:

              1. Колко често пускате пералня в седмицата, имате ли бебе, деца?
              2. Колко често пускате цветно пране, достатъчни са му 30 градуса?
              3. Колко често пускате бяло пране?

              В зависимост от отговорите Ви, ще установите сам дали ще има смисъл. Дрехите със студена вода се плакнат по добре.

              Коментар


              • #22
                От: Питане за свързване на пералня с топлата вода?

                Повече от година търсих машина с вход за топла и студена вода и от около 3 години имам такава. Уърпуул е и първоначално пуска студена вода, после включва и топлата и с ел. нагревателя е дозагрява. Ако перете много има смисъл, не знам защо в Австрия, където се цени "зелената" енергия не са навлезли масово такива машини.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #23
                  От: Питане за свързване на пералня с топлата вода?

                  Перални с двоен вход идват от Англия.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Питане за свързване на пералня с топлата вода?

                    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                    Здравейте колега, това че имате соларен панел е много хубаво, по въпроса с пералнята, за да има смисъл от тази интервенция си отговорете на следващите питания:

                    1. Колко често пускате пералня в седмицата, имате ли бебе, деца?
                    2. Колко често пускате цветно пране, достатъчни са му 30 градуса?
                    3. Колко често пускате бяло пране?

                    В зависимост от отговорите Ви, ще установите сам дали ще има смисъл. Дрехите със студена вода се плакнат по добре.
                    Ами бебе ще имам след 25 дни
                    А за момента сме двама възрастни и дете на 5.5г. Пускаме пералнята всеки ден или през ден.
                    Май ще се ориентирам към регулируем смесител, на който мога да му задавам температура на изходящата вода. При първоначалното пълнене да пълни 40 градуса, после го връткам на 20 градуса и го оставям.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Питане за свързване на пералня с топлата вода?

                      Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                      Не се здържам да те питам, за трите различни перални....
                      Това заради топлата вода ли?
                      А иначе защо не, щом човек има готова загрята вода от слънцето, но по автоматично да става смесването няма да е лошо.
                      Ако въпроса е относно моделите им: първо беше един Тамат, останал още от "Живково" време. След това Тамата отиде на вилата и го заменихме с един Самсунг, и накрая понеже и той отиде на вилата го заменихме с друг Самсунг. В интерес на истината не мисля, че жена ми ползва опцията с топлата вода твърде често. И когато я използва, то е само за пране, а не за изплакване.
                      В крайна сметка тя е поискала възможност за ползване на така или иначе наличната топла вода и аз съм й осигурил тази възможност. А кога да се възползва от нея тя си преценява, аз не й се бъркам.
                      Извинявам се на колегата, че му оспамих темата!
                      Хубава вечер на всички!
                      Казано е:
                      -"Обичай ближния",
                      щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Питане за свързване на пералня с топлата вода?

                        Първоначално публикуван от petrof Преглед на мнение
                        Ами бебе ще имам след 25 дни
                        А за момента сме двама възрастни и дете на 5.5г. Пускаме пералнята всеки ден или през ден.
                        Май ще се ориентирам към регулируем смесител, на който мога да му задавам температура на изходящата вода. При първоначалното пълнене да пълни 40 градуса, после го връткам на 20 градуса и го оставям.
                        Да сте живи и здрави и новия Ви член в семейството, живот и здраве и да Ви зарадва от все сърце.

                        Относно пералнята, в този случай наистина е добре да се възползвате от топлата вода, с въпросния регулируем смесител.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Питане за свързване на пералня с топлата вода?

                          Да поизтупам праха - в крайна сметка рискувах и сложих смесителен вентил, нещо такова: http://www.water-technic.com/izmerva...li-c34/page-1/
                          Но възникна проблем с топлата ми вода в апартамента ето от тази тема: http://www.offroad-bulgaria.com/show...72#post2250672
                          Та се оказа че вентила ми пропуска студена вода в посока на топлия вход, та се наложи да сложа възвратен клапан ето такъв: http://www.water-technic.com/armatur...li-c47/page-1/ на "топлия" му вход.
                          За сега пералнята се държи добре, няма поражения.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X