Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за шпакловане и латекс

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за шпакловане и латекс

    Здравейте колеги

    Интересува ме каква е според вас, нормалната цена на квадратен метър за фина шпакловка и латексово боядисване на едно средно голямо жилищно помещение - поотделно и заедно, с труд и включен материал?

    Благодаря
    Пътят е целта.

  • #2
    От: Въпрос за шпакловане и латекс

    Независимо колко интерпретации ще чуеш по темата,необходимо е да изясниш за себе си и който ще го работи поне това:
    -какво ниво на качество се гони-оттам и материал за финната и латекса.
    -латекса -бял ли е , има ли и цвят.Предпочитания за производител,по-специални изисквания.
    Аз гледам и други фактори:
    -има ли необходимост от защити на дограми,мебели,настилки.
    -необходимост от силикони.
    -основата каква е и замърсена ли е.
    -колко пласта кит са необходими.
    -съотношение на линейни към квадратни метри и др.

    Да кажем , че всичко това е ОК,и се иска масовото ниво за жилищно помещение.Влиза екипа,носи си материала,изпълнява ,изчиства след себе си и прахосмукира/мешана скара и бира не се предвиждат/.Цвят бял,латекс добър български ,кит добър български 2 ръце с шлайфане.
    Картинката в момента за София приблизително е следната:
    -финната шпахловка е в рамките на 4,50-5 лв/м2.
    -грунд и латекс-3,80-4,40 лв/м2.
    Разликите обикновено,се изглаждат на място с уточняващ разговор и за едни други фактори.

    Масово се наблюдава и един друг вариант/ако можеш да го изконтролираш и реализираш/.Оставяш удоволствието с латекса за себе си , само за подготовката се търси изпълнител.
    Надявам се ,че съм бил полезен.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за шпакловане и латекс

      Ако овехтяването е в рамките на разумното и няма фрапиращи дефекти двете операции би трябвало да са не повече от 9,5 лв/кв.м без данъка с материали средно качество.По този начин питането ви не е правилно дефинирано според мен така ,че едва ли ще получите добър ориентир.
      -Каква е основата
      -имате ли пукнатини,какви са ?
      -сменяте ли цвят или освежавате стар
      -колко цвята са стените
      -каква степен на лукс търсите
      -за какво се ползва помещението/ако е трапезария или се ползва често трябва да предвидите боя която може да се почиства/
      -Има или не мебели
      -ако има мебели чии ангажимент е да ги мести
      - и както ви е писъл колегата кой и с какво ще облепя
      и т.н.


      -
      Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
      GSM +359 895 236 182

      А Rhf +

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за шпакловане и латекс

        Интересува ме каква е според вас, нормалната цена на квадратен метър за фина шпакловка и латексово боядисване на едно средно голямо жилищно помещение - поотделно и заедно, с труд и включен материал?
        Освен обясненото по горе,което е много точно,можеш да намериш цена на шпакловка и латекс за 5-6лв на квадрат,но това е без материалите, а вече с материалите е друга работа,не може да се сравнява обикновена шпакловка, с шпакловка тип Марко поло,където цената е друга, а също така и това което са отбелязали колегите за опазване на мебели и друго имущество!!!

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за шпакловане и латекс

          Първоначално публикуван от alex052 Преглед на мнение
          Ако овехтяването е в рамките на разумното и няма фрапиращи дефекти двете операции би трябвало да са не повече от 9,5 лв/кв.м
          Прощавайте, че се намесвам в дискусията, но посочената от Вас цена ми се вижда повече от нереална.

          С материалите фината шпакловка е 9.20 лв/m2, а боядисването с латекс - 11.00 лв/m2, т.е. комплексната услуга излиза задължително над 20 лв/m2.

          И това е оферта за приятели, т.е. цената е повече от разумна.
          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
          LZ1EMS

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за шпакловане и латекс

            Много са се вдигнали цените, явно. Аз точно преди 2 години боядисвах на 7,80лв./кв.м - труд+латекс levis. С български латекс офертата ми беше 6,50лв./кв.м.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за шпакловане и латекс

              Това ми звучи абсолютно невъзможно...
              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
              LZ1EMS

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за шпакловане и латекс

                Да,благодаря, питането е свързано с предстоящ ремонт.Наистина трябва да се съобразят доста неща,ето защо и питам за ориентировъчните цени,заедно и в разбивка.
                Пътят е целта.

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за шпакловане и латекс

                  Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                  Много са се вдигнали цените, явно. Аз точно преди 2 години боядисвах на 7,80лв./кв.м - труд+латекс levis. С български латекс офертата ми беше 6,50лв./кв.м.
                  Аз пък досега не съм пускал майстор в къщата си (сега разбирам какво е обективното обяснение за моя вътрешен импулс) точно по тия причини.Разбира се с годините се научих да строя,да зидам,да мажа,да шпакловам,да боядисвам,да слагам дограма,В и К,ел. и т н. Сам си хвърлям боклуците и си чистя с прахосмуча и после....сам си се хукам,но не давам кинти на прости некадърници ,нито се налага да общувам с тях.
                  П.П.Не е лошо човек да се занимава с несвойствена работа отвреме на време с цел избягване на бърн аут синдрома.
                  МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за шпакловане и латекс

                    Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                    Прощавайте, че се намесвам в дискусията, но посочената от Вас цена ми се вижда повече от нереална.

                    С материалите фината шпакловка е 9.20 лв/m2, а боядисването с латекс - 11.00 лв/m2, т.е. комплексната услуга излиза задължително над 20 лв/m2.

                    И това е оферта за приятели, т.е. цената е повече от разумна.

                    Към момента сега финната шпакловка с колоркит/тази след гипс или друга шпакловка/ има цена 4.5-без данъка.Латекс с приемливо качество в ненаситен цвят е 5 лв без данъка -това всичко със фирмена печалба.Не считам за нужно да ви поствам разходни норми и да се аргументирам.Финна шпакловка с готови смеси /т.нар по народно му шиитрок зелен за почти екстра качество на основата след колоркит струва 3.6 без данъка/
                    Бих бил особенно щастлив да ми минават оферти с цени посочени от вас,но за съжаление дори и през далечните 2006-2008 не съм бил толкова безочлив.С цена 9.5 без данъка за шпакловка съм съгласен и е горе долу в тези параметри но това е след мазилка.Ако искате при посочените условия мога да ви спестя 10.5лева.
                    Цена 11 лева за латекс не е приятелска.Дори и да ползвате ливаис или дилукс латекси трудно ще минете себестойност на боята 2.5 с вкл. грунд.

                    Но все пак за щастие или не от февруари 1991 г. с постановление на министерски съвет цените на СМР се определят на пазарен принцип............
                    Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                    GSM +359 895 236 182

                    А Rhf +

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за шпакловане и латекс

                      Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                      Аз пък досега не съм пускал майстор в къщата си (сега разбирам какво е обективното обяснение за моя вътрешен импулс) точно по тия причини.Разбира се с годините се научих да строя,да зидам,да мажа,да шпакловам,да боядисвам,да слагам дограма,В и К,ел. и т н. Сам си хвърлям боклуците и си чистя с прахосмуча и после....сам си се хукам,но не давам кинти на прости некадърници ,нито се налага да общувам с тях.
                      П.П.Не е лошо човек да се занимава с несвойствена работа отвреме на време с цел избягване на бърн аут синдрома.
                      И аз съм на този принцип,обаче като прочетат това някай специалисти ще разбереш каква голяма грешка си направил,като не си наел голяма фирма която хем да ти даде гаранция,хем да те оскубе подобаващо!!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за шпакловане и латекс

                        Първоначално публикуван от pepihm Преглед на мнение
                        ...голяма фирма която хем да ти даде гаранция,хем да те оскубе подобаващо!!!!
                        Е тая логика важи за абсолютно всичко. Ти всичко сам ли си правиш - ядене, пиене, бензин, дрехи ... И всички дет бачкат легално са изедници?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за шпакловане и латекс

                          Първоначално публикуван от pepihm Преглед на мнение
                          И аз съм на този принцип,обаче като прочетат това някай специалисти ще разбереш каква голяма грешка си направил,като не си наел голяма фирма която хем да ти даде гаранция,хем да те оскубе подобаващо!!!!
                          ти
                          Впрочем това си е световна тенденция-офертите направи си сам валят направо от маркетите,креативността се промотира,иновациите ги мислят обикновени хора-не монополистите.Кризите са необходими и именно те тласкат човечеството напред-хората стават по-креативни(сиромах човек ,жив дявол)
                          П.П.Даже и да допусна грешка(а аз често допускам) пак ми излиза по-евтино без майстор-маймун вкъщи.....вервайте ми!
                          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за шпакловане и латекс

                            Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                            ти
                            Впрочем това си е световна тенденция-офертите направи си сам валят направо от маркетите,креативността се промотира,иновациите ги мислят обикновени хора-не монополистите.Кризите са необходими и именно те тласкат човечеството напред-хората стават по-креативни(сиромах човек ,жив дявол)
                            П.П.Даже и да допусна грешка(а аз често допускам) пак ми излиза по-евтино без майстор-маймун вкъщи.....вервайте ми!
                            Друго е да си мине през ръцете ти, ама някой нямаме възможност - време или нерви или сръчност и т.н.... Защо трябва да псуваме тези, които с това си изкарват хляба?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за шпакловане и латекс

                              Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                              Друго е да си мине през ръцете ти, ама някой нямаме възможност - време или нерви или сръчност и т.н.... Защо трябва да псуваме тези, които с това си изкарват хляба?
                              Нямам нищо напротив хората които си изкарват хляба с ниско квалифициран труд с ръцете си .Само да не получават на час или на нещо друго повече пари от учител,лекар,мед.сестра,полицай и прочие квалифициран и образован персонал .Щото аз му знам работата,но той моята никога няма и да я сънува.
                              П.П.Впрочем това е и проблема на Държавата ни...няма остойностяване на труда и ценоразпис на услугите.Когато това стане нещата ще тръгнат.
                              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X