Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къщата 2

    Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
    Влагата от стените ще си е едно на ръка.
    Щом ще правиш нещо като плоча, както си и помислих, сега е момента да изолираш.
    Като най-евтин вариант го виждам, да застелеш винили от билбордове, или дебел найлон.


    Предполагам ще сложиш арматура. Не занам, дали няма да е добре, плочата да се направи на сегменти, за да се избегне напукването на големи площи. Другото което да те подсетя, да съобразиш височината с изливането на тая плоча, че да не се налага да ходите наведени из мазата
    Бетона, сигурно си го знаеш. Спазвай прпорцията на водата, за да е здрав.
    Винили имам и ще ги сложа,няма проблем,мислех го обаче чаках и друг да ми каже.
    Предполагам със надписите надолу.Много са здрави,нямат скъсване.Имам и за покрива.
    Точно камъните са наредени за да дренират.
    Арматура няма да слагам това е малко помещение.Какво толкова да носи.Все пак нито е изкоп нито насип земята е здрава.
    Смятам да налея около 15см бетон.Размери 460/270 е нищо работа.
    Арматурката ще е за поясите,там вече искам да е супер-яко.

    Коментар


    • От: Къщата 2

      Там камъните само беля могат да ти направят, ако изолираш. С тях се дренира по други места, например покрай стените.
      Бих те посъветвал, извади ги измий ги, и ги сложи после в бетона. Бутобетон
      Ама нека и други да си кажата мнението.
      Нещо много малка площа!?

      Коментар


      • От: Къщата 2

        Арматура няма да слагам това е малко помещение.Какво толкова да носи.Все пак нито е изкоп нито насип земята е здрава.
        То не е въпроса за носене,ама ако сложиш някаква мрежа,дори оградна,стара разбира се,или рабица,просто ще избегнеш напукването на замазката!!!

        Коментар


        • От: Къщата 2

          Днес заляхме бетончето на мазичката.Просто съм очарован от работата с бетонарката.
          За около 2-3 часа двама човека разбъркахме и изляхме около 1,5 кубика бетон без да се изморим.
          Направо като помня как съм се мъчил.Заклевам се че никога повече няма да бутна лопата за бъркане.
          Дано да нямам проблеми с температурите.
          Утре почвам да работя по поясите на големите зидове.

          Един въпрос към знаещите?
          Ще бъде ли проблем ако поясите ги заливам с прекъсване.
          Т.е. не ги заливам на един път.Аз предполагам че няма да е проблем ,но все пак ...?

          Коментар


          • От: Къщата 2

            Как ще правиш поясите? Ще ги киеш ли като мене с гредите, или ще слагаш кофраж?

            Коментар


            • От: Къщата 2

              Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
              Как ще правиш поясите? Ще ги киеш ли като мене с гредите, или ще слагаш кофраж?
              Ще направя кофраж и после ще слагам дърво.Нямам още готовност за греди.

              Коментар


              • От: Къщата 2

                Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                Днес заляхме бетончето на мазичката...Дано да нямам проблеми с температурите....?
                Не се притеснявай за температурите! Работил съм няколко месеца "Комсомолски набор" в местния СМК, към бригада, изливаща плочите на строеж с пакетоповдигащ кофраж. Мисля, че така се казваше тази технология, общо взето първо се изливаха всички плочи една върху друга долу на земята, паралелно с това се излива стълбищната клетка по средата, след това се повдига целия пакет на горе, оставяйки на всеки етаж по една плоча и т.н.
                Та на въпроса със замръзването - никога не сме спирали да изливаме бетон през цялата зима, дори и в най-големите студове!
                В бетона не са слагани абсолютно никакви допълнителни добавки против замръзване!
                Казано е:
                -"Обичай ближния",
                щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                Коментар


                • От: Къщата 2

                  Днес отляхме пояса на единия зид.Направих го 40/15 естественно армиран с 16мм.желязо.Без проблем.
                  Понеже не ми се цапаха нови дъски ще ползвам същите за другия.
                  Височината до "куприята'' ми стана 2 метра.
                  Лесна работа с тая бетонарка .Пожелавам на всеки да си има.
                  Преди като чуех за бъркане на бетон,бягах надалеч.Сега не ме бърка.

                  П.П. Въпрос към Стеф? Като сложа ''куприята'' тея аралъци на пояса пак ли с бетон да ги запълня?
                  То ще дойде още 20см.бая ми се види ама, кво ма бърка ще заливам още.
                  И още един въпрос към всички?Може да е коментирано но,кажете за цимента,по точно Турския.
                  Всеки ми разправя различни работи.Не знам на кого да вярвам.

                  Коментар


                  • От: Къщата 2

                    И аз се кумих за бъркачка и не взех и се отмаах лятото... и сега ме чака още бая... и се назландисвам да почна с бъркането, а пари за бъркачка вече няма . Сега ти съвсем ме натъжаваш. Щото аз се отказах под претекст, че няма нужда и са калпави и нищо не правят .

                    Коментар


                    • От: Къщата 2

                      Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение

                      П.П. Въпрос към Стеф? Като сложа ''куприята'' тея аралъци на пояса пак ли с бетон да ги запълня?
                      То ще дойде още 20см.бая ми се види ама, кво ма бърка ще заливам още.
                      И още един въпрос към всички?Може да е коментирано но,кажете за цимента,по точно Турския.
                      Всеки ми разправя различни работи.Не знам на кого да вярвам.
                      Какви аралъци бре? Какво имаш предвид?
                      Да не си плеснал куприята в-у пояса, и сега да се чудиш ка да надзиждаш да и' стигнеш нивото?

                      Коментар


                      • От: Къщата 2

                        Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                        Какви аралъци бре? Какво имаш предвид?
                        Да не си плеснал куприята в-у пояса, и сега да се чудиш ка да надзиждаш да и' стигнеш нивото?
                        Да така мисля.Не съм още де ама.
                        Идеята ми е да направя поясите точно на ниво.
                        Голямата греда всъщност и трите, ще легнат на дървени подложки по 5/100 дъбови и после ще ги поделя.
                        Виждам че ти си ползвал надлъжните греди за кофраж ама аз още ги нямам и ще го направя на два етапа.
                        Според мен не е от същественно значение,но..........?
                        Последно редактирано от Петьо Джартов; 21-02-13, 16:31.

                        Коментар


                        • От: Къщата 2

                          Оффф!
                          Щот бързаш!
                          Защо не направи като мен? Вместо кофраж за това което си направил, да подредиш камъни като корито, най-много да ги беше подпрял с по една дъска да не ги избута бетона. И в това корито да си налееш пояса. После полагаш куприята и пак така, до нивото и'.
                          Сега какво? Да се чудиш с какво да криеш после тоя бетон!
                          Сега. За наказание, взимаш и надзиждаш по начина, който ти казах с камъни, и вътре пълниш с каквото си искаш. След това ще криеш долния бетонен пояс с някакви дъски че да не се вижда, а да изглежда, като греда зазидана в камъка, имаха си име но го забравих. И около куприята остави малко луфт, че да може да се деформира на воля, а не да ти напуква зида.
                          Цимента да не те плаши. Не леем плочи. Ползвал съм и турски. Даже беше от по-високата марка и зеленикав.
                          Айде. И стига с това бързане!

                          Коментар


                          • От: Къщата 2

                            Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                            Защо не направи като мен? Вместо кофраж за това което си направил, да подредиш камъни като корито, най-много да ги беше подпрял с по една дъска да не ги избута бетона. И в това корито да си налееш пояса.
                            Ами то много работи апък един акъл!
                            Ами видя ми се така малко слабо. Пък аз все съм по яките работи.Аз съм направил пояса по тесен, и мога да налепя камъни там,мога и дъска да сложа.
                            Нямам и подготовка за дървениите. За дървениите мисля да са подготвени,обработени и байцвани и лакирани.Не ми се иска после да ги цапам с цименти и бетони.
                            Пък не ми се седи.Ако не бачкам по къщата трябва да ходя на работа,щот иначе пак съм на работа,ама на мен не ми се ходи .


                            Панимиш Приятелю ?

                            Коментар


                            • От: Къщата 2

                              Проблема на турския цимент е поливалентният хром (мисля, че така му казваха), който после се отделял ( бе, малко като азбеста, един вид).
                              Другото е, че можеш да вземеш две партиди от едно място, но с различно качество. Не говоря за сертификата, дето ще ти го дадат. Говоря за реални показатели.
                              Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                              Коментар


                              • От: Къщата 2

                                Ма що спре фотото.Обясненията със снимки са по разбираеми.
                                Кавазаки КЛХ 300 04г
                                Кавазаки КХ 65 04г
                                Опел Астра 94г
                                Мерцедес 124 91г

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X