Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къщата 2

    Петьо,ако смяташ ,че си сбъркал някъде просто импровизирай
    Така хората са открили повечето си благинки
    Карай си с творчески ентусиазъм и мерак за да ти е кеф после
    Ако нещо много те изнервя,викай Светльо да го гъта и сначале

    P.S. Не забравяй,какво си обещал''Масата в механата ще бъде най здравата в къщата'' ,а аз ще добавя да бъде и като женското сърце винаги да има място за още един

    Коментар


    • От: Къщата 2

      Първоначално публикуван от Светльо KLX Преглед на мнение
      Ма що спре фотото.Обясненията със снимки са по разбираеми.
      Сори,приятелю! Все забравям фотоапарата,наблягаме на лопатите.
      Ще снимам, ама да стане за снимане.

      Първоначално публикуван от Ionko Mirchev Преглед на мнение

      Ако нещо много те изнервя,викай Светльо да го гъта и сначале

      P.S. Не забравяй,какво си обещал''Масата в механата ще бъде най здравата в къщата'' ,а аз ще добавя да бъде и като женското сърце винаги да има място за още един
      Ами да,той нали ще идва да копае ямата,може да се поразвърти малко.

      За обещаното не се отмятам. Масата ще я направя от 6-8см дъбови талпи.
      Ако се налага всички да се качват на масата, и да не мръдва !Само да стигнем до там.

      Коментар


      • От: Къщата 2

        Първоначално публикуван от Ionko Mirchev Преглед на мнение
        Петьо,ако смяташ ,че си сбъркал някъде просто импровизирай
        Така хората са открили повечето си благинки
        Карай си с творчески ентусиазъм и мерак за да ти е кеф после
        Ако нещо много те изнервя,викай Светльо да го гъта и сначале
        Предполагам че си го писал като шега, но някой може да го приеме и на сериозно.
        Точно ако се кара само с ентусиазъм и импровизация, после може хич да не му е кеф, като гледа сътвореното.
        Това не е държавен обект, за който плаща някой друг и си на заплата. Ще ме извинявате за сравнението. Тук и времето и парите са със съвсем ясен адресат, и всяко тяхно разточителство е ясно за чия сметка е. Кощунство е да се прави нещо, и след това да се разрушава заради недоглеждане. Нали за това работим сами, за да стане всичко както го искаме и както трябва. Кой друг, освен нас самите има по-голям интерес от това?

        Коментар


        • От: Къщата 2

          Евала Петьо за мерака, тази къща, живи и здрави да сте, ще те радва така, както никоя готова не би те радвало, ще следя темата с огромен интерес, имаме 2 такива къщи на селото ни от камък и дърво, леля ми имат голяма къща в Ковачевица, там са останали на пръсти майстори на зидарията, обичам такива къщи, тяхната специфична атмосфера и уютност Успех и много сръчност с желание
          Последно редактирано от Еделвайс; 22-02-13, 15:27. Причина: допълване

          Коментар


          • От: Къщата 2

            Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
            Предполагам че си го писал като шега, но някой може да го приеме и на сериозно.
            Точно ако се кара само с ентусиазъм и импровизация, после може хич да не му е кеф, като гледа сътвореното.
            Това не е държавен обект, за който плаща някой друг и си на заплата. Ще ме извинявате за сравнението. Тук и времето и парите са със съвсем ясен адресат, и всяко тяхно разточителство е ясно за чия сметка е. Кощунство е да се прави нещо, и след това да се разрушава заради недоглеждане. Нали за това работим сами, за да стане всичко както го искаме и както трябва. Кой друг, освен нас самите има по-голям интерес от това?
            Смятам,че мнението ми е ясно адресирано.Не мисля, че някой трябва да се ангажирва, тъкувайки публикацията ,освен лицето посочено в поста ми!
            Естественно, нищо лично спрямо Вас. И в този дух на мисли предлагам повече да не спамим темата.
            PS Все пак с г-н Джартов се познаваме добре и знам,че той ще разчете правилно посланието ми.Спирам да съм сериозен вече

            Коментар


            • От: Къщата 2

              Отново лошо време.Заниманията ни са в цеха по дървообработване !
              Доста се моткахме с тая дълга греда ама,не става бързо.
              Основната греда е готова.
              6,60 метра,20/20 дъб
              Права е като струна.Здрава е като желязо.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00150.jpg
Прегледи:1
Размер:132.0 КБ
ID:5457218

              Както казва Стеф си позволихме "заигравки".
              Имаме малко дойзглаждане,ама утре.
              Естественно и химическа обработка+лакиране.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00151.jpg
Прегледи:1
Размер:118.5 КБ
ID:5457219

              Тежко нещо е това.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00152.jpg
Прегледи:1
Размер:142.5 КБ
ID:5457220

              Коментар


              • От: Къщата 2

                Добре. А каква химическа обработка предвиждаш? За лакирането, внимавай, особено за повърхностите които ще са изложени на слънце. Повечето от лаковете не издържат на UV. Тая греда като я положиш на място, ще трябва поне малко от малко да се опиташ да я пазиш от дъждовете, да не се напоява. Предполагам ще бързаш да я сложиш, а всичкия пролетен валеж, тепърва предстои.

                И сега най-важното. Току що се запознах с един човек от форума на "Направи сам", и ето каква технология на обработка на дървесина ми даде той. За някои от нещата съм се сещал, например синия камък, но за съжаление не съм го прилагал. Ако не ти се занимава с трапове, поне би могъл да омокряш оболно дървото с баданарка няколко пъти. За ланолина, занм, имам го, но го пазя само за интериорните части.

                Препечатавам точното съсдържание на писмото:
                Течният ланолин е скъп и наистина е подходящ както за вътрешно,така и за външно приложение,но цената му е 24 лв/л.Използва се главно да подчертае красотата на дървото,както и за водоотблъскване и пропъждане на термити и дървояди.Тоест за видимата част от дървенията.Освен това и на първо място даже е натурален продукт с фармацевтично качество и чистота и не влияе на човека и околната среда негативно. Понеже дървената конструкция при Вас ще е скрита предполагам в по-голямата си част и гредите и дъските ,ако не са предварително импрегнирани,тоест закупени вече импрегнирани ,аз бих направил една обработка ,която не е скъпа , но пък подготовката ще е.Значи необходимо е да се направи вана или трап покрит с найлон с размери колкото да влизат и накиснат поне няколко греди едновременно. Ваната/трапа/ се пълни с вода в която се разтваря 2 % гасена вар и 1-2% калциев хлорид. В този разтвор дървения материал плува с обръщане хубаво да попие за минимум 30 минути,ако стои и цял ден още по-добре.Протича тъй-наречената калцификация на дървесните захари. Дървесните захари са тия които ги ядат гадинките и гъбите и дървесината гние. Като се калцифицират се получават калциеви захарати,които не стават за ядене от гадинките дървояди. Във водата на ваната/трапа/ може да се сложи и син камък да изтрепе това,което го има в дървото като гадинки към момента. После вече след като се направи конструкцията може да се импрегнира с ланолин основно в долната част ,която е в близост зо земята против мравки дървояди и видимите като сачаци и колони подложени на атмосферни условия.Разхода на 1литър е в зависимост от плътността на дървото и е от 10 м2 при чама до 30м2 при дъб и бук.

                Коментар


                • От: Къщата 2

                  Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                  Добре. А каква химическа обработка предвиждаш? За лакирането, внимавай, особено за повърхностите които ще са изложени на слънце. Повечето от лаковете не издържат на UV. Тая греда като я положиш на място, ще трябва поне малко от малко да се опиташ да я пазиш от дъждовете, да не се напоява. Предполагам ще бързаш да я сложиш, а всичкия пролетен валеж, тепърва предстои.
                  Не знам още със какво ще клепам.В Габрово има представител на Бохемит и утре мисля да го посетя.
                  Иначе скъпи работи има колкото си искаш.Обаче със масла,нафти и подобни няма да се занимавам.
                  За дъбовите греди не ме е страх,тях червея не ги яде,ама за чама си е проблем.
                  За лакирането мисля че е бял кахър,има лакове с УВ защита,а и на тоя етап всичко което ще се слага ще е на сянка.

                  За сега още гредата няма да я слагам,имам да глася и предните надлъжни.Не съм готов и със поясите,на мазето зидовете не са оправяни.
                  Мисля да наглася и напречните и черното дюшеме и тогава набързо да монтирам всичко.
                  То не че така се решава проблема с дъжда,ама ще слагам някакави завивки.
                  Не виждам кардинално решение по този повод.Предполагам че си имал неприятности докато вдигаше конструкцията.
                  Я сподели?

                  Коментар


                  • От: Къщата 2

                    Неприятности, не може да се каже. Ако имаш предвид откъм валежи. Миналата година успях да се промъкна м-у капките. Тази година ме пра един истиски дъжд, но беше лято и изсъхна бързо. Абе късмет.
                    Не занам защо мислиш че дъб червей не го яде? Има случаи някои да реват дори и че паркета им ядат. Пък и всички стари къщи дето са от дъб, си имат бая дупчици. Истината е и че влага не трябва да има, но не това е всичко. Иначе, правилно си решил да подготвиш всичко, и тогава юруш. За съжаление аз нямах възможност нито да се подготвя с материала, освен с колоните на чардака и башлъците. Нито да форсирам монтажа. Но пак се получи.

                    Коментар


                    • От: Къщата 2

                      Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                      Неприятности, не може да се каже. Ако имаш предвид откъм валежи. Миналата година успях да се промъкна м-у капките. Тази година ме пра един истиски дъжд, но беше лято и изсъхна бързо. Абе късмет.
                      Не занам защо мислиш че дъб червей не го яде? Има случаи някои да реват дори и че паркета им ядат. Пък и всички стари къщи дето са от дъб, си имат бая дупчици. Истината е и че влага не трябва да има, но не това е всичко. Иначе, правилно си решил да подготвиш всичко, и тогава юруш. За съжаление аз нямах възможност нито да се подготвя с материала, освен с колоните на чардака и башлъците. Нито да форсирам монтажа. Но пак се получи.
                      Хаха,Стефане,много ми е печен майстора.Ще видиш само каква идея има за сглобките.
                      Това с лепенето се убедих че е голяма работа и Габровска работа.Почти няма брак.
                      Ама не сме стигнали до там.
                      Ще споделяме ама,смятам до финиш твоите кубици да ги намаля на половина !
                      И пак ми се виждат много.

                      П.П. Да не забравяме че съм работил 10 год в гората !!!

                      Чакай бе,ти що не правиш нищо по Къщата бе?
                      Последно редактирано от Петьо Джартов; 26-02-13, 19:58.

                      Коментар


                      • От: Къщата 2

                        За да няма дървояди, кората трябва да се премахне изцяло от повърхноста на дървото - това е едно от най-важните условия. След това всички други обработки.

                        Коментар


                        • От: Къщата 2

                          Първоначално публикуван от caribi Преглед на мнение
                          За да няма дървояди, кората трябва да се премахне изцяло от повърхноста на дървото - това е едно от най-важните условия. След това всички други обработки.
                          "О, това ние много добре го знаемеее!"


                          Петьо, нали ти казах. Зима е. Чий да го диря по студовете. Нали в края на краищата го правя и за кеф, а чак мазохист не съм все още. Плюс това си имам и други занимавки.
                          А ако трябва да съм откровен, и събитията напоследък много ме тревожат.

                          Коментар


                          • От: Къщата 2

                            Резистол -25лв литър.Разреждане 1-9 вода.Покрива 1литър около 10 кв.м.
                            Значи около 25 стотинки на кв.м.

                            Горе долу бива !
                            Отделно вече байцове и лакове.

                            Коментар


                            • От: Къщата 2

                              Импрегнатор-Сирка IMW4400.Двойно по евтин.
                              Вносител "Дана-Биси"София ул Драгалевска 39 бл32 вх А
                              тел 02/9467598
                              Стефан ако иска да провери.Аз ще мацам дъските.Ако не им помогна, няма да им навредя!

                              Коментар


                              • От: Къщата 2

                                Петьо, малко ме учуди с тази цена за резистола. Виж телефона на uvix-bg.com. Преди месец вземах концентрат под 15лв/литър.
                                Стискам ти палци, че май идва около седмица слънчице

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X