Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къщата 2

    Като е регистрирана на физическо лице няма тахограф, лиценз за газка не се изисква. Иначе е добро решение - газките са на цени малко над скрапа, винаги можеш да и вземеш парите. Няма друг камион с тези възможности с тази цена на поддръжка, а и разход на гориво на газ е перфектен за камион. Е, малко си винаги празник за ДАИ, ама ако всичко ти е ОК няма ядове.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • От: Къщата 2

      За цената не знам дали е като за скрап. На скрап от самосвал се вземат 1200-1300лв максимум. Аз на последната и исках 2000лв в перфектно състояние до преди 2 години и никой не му се даваха. Идваха гледаха я и казваха хубава е, ама парите са много. Почнах да я продавам на части и сега съм и взел 1800лв, има още части от нея, като седи рамата, коша без канати и спомагателното му шаси. Един ми се обажда преди 3-4 дена и иска да взема остатъка за скрап. Обяснява ми че сам щял да си я нарежа и закара, а на мене да ми даде малко пари. Одрязахго, щото пункта за скрап се намира на 100м от камиона и така цял ще ми го вземат и повече пари от него ще ми дадат.
      Тахограф при нас искат за всички камиони над 3,5т максимално допустима маса. Исках да взема едно бусче самосвам мерцедес 410, което се води 4 т. Познат ми е началника на ДАЙ Русе и ми каза че трябва тахограф да имам когато минавам преглед. В нито един пункт не минават преглед без него. Ходих да питам в няколко пункта и от там ми казаха че без тахограф няма да мина. За това вече сме се отказали от камионите.
      Сега стягаме един трактор с ремарке и да си возим каквото трябва. Няма толкова главоболия и никой не те закача. Даже и винетка не се иска когато е с регистрация от КТИ.
      Вярно е че вместо за 30 мин до село с кола, с трактора ще пътувам час, но това не е голям проблем. Къщата ми е в един баир и черен път, където с колата направо е мъка, особенно ако е росно. С трактора не съм имал никога проблеми.

      Коментар


      • От: Къщата 2

        Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
        Като е регистрирана на физическо лице няма тахограф, лиценз за газка не се изисква. Иначе е добро решение - газките са на цени малко над скрапа, винаги можеш да и вземеш парите. Няма друг камион с тези възможности с тази цена на поддръжка, а и разход на гориво на газ е перфектен за камион. Е, малко си винаги празник за ДАИ, ама ако всичко ти е ОК няма ядове.
        Няма как да се кажа по добре!
        Това е самата истина.Аз си я купих за 2000 лв а на скрап е 1600.
        Не си я давам за нищо.Застраховка,преглед и табела за собственна сметка и си свиркам.
        Утре пак ще лети със два кубика камъни.

        Коментар


        • От: Къщата 2

          Метни некоя снимка,да си спомним младите години в АПК то.

          Коментар


          • От: Къщата 2

            Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
            За цената не знам дали е като за скрап. На скрап от самосвал се вземат 1200-1300лв максимум. Аз на последната и исках 2000лв в перфектно състояние до преди 2 години и никой не му се даваха. Идваха гледаха я и казваха хубава е, ама парите са много. Почнах да я продавам на части и сега съм и взел 1800лв, има още части от нея, като седи рамата, коша без канати и спомагателното му шаси. Един ми се обажда преди 3-4 дена и иска да взема остатъка за скрап. Обяснява ми че сам щял да си я нарежа и закара, а на мене да ми даде малко пари. Одрязахго, щото пункта за скрап се намира на 100м от камиона и така цял ще ми го вземат и повече пари от него ще ми дадат.
            Тахограф при нас искат за всички камиони над 3,5т максимално допустима маса. Исках да взема едно бусче самосвам мерцедес 410, което се води 4 т. Познат ми е началника на ДАЙ Русе и ми каза че трябва тахограф да имам когато минавам преглед. В нито един пункт не минават преглед без него. Ходих да питам в няколко пункта и от там ми казаха че без тахограф няма да мина. За това вече сме се отказали от камионите.
            Сега стягаме един трактор с ремарке и да си возим каквото трябва. Няма толкова главоболия и никой не те закача. Даже и винетка не се иска когато е с регистрация от КТИ.
            Вярно е че вместо за 30 мин до село с кола, с трактора ще пътувам час, но това не е голям проблем. Къщата ми е в един баир и черен път, където с колата направо е мъка, особенно ако е росно. С трактора не съм имал никога проблеми.
            Тия по пунктовете да не се правят на по-умни от ДАИ. Познат има газка, на 6 месеца е на преглед, тахограф няма. Като си сложиш тахограф като е регистрирана на физическо лице няма дневник да си правиш кога си си карал пясъка за къщата. Иначе 5 човека от ДАИ да питаш, десет различни неща ще ти кажат. Като им е толкова дерт има газки и с тахографи, ама то и други работи ще трябват, абе като колегата - мяташ табелата и караш, няма по-католик от папата да ставаш. Сега ако вземеш разни товари чужди да караш, дето си личи, че извършваш транспорт ще те дупят, ама за 2 кубика вар...
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • От: Къщата 2

              На някого му беше домъчняло за ТКЗС-то.
              Ето го в действие.
              Смятам даже и да му направя един бърз тунинг.
              Нова боя и лебедка.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2530.jpg
Прегледи:1
Размер:209.2 КБ
ID:5551359

              Имаме си и газова уредба.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2531.jpg
Прегледи:1
Размер:254.3 КБ
ID:5551360

              Ето и доказателството че работи.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2529.jpg
Прегледи:1
Размер:229.8 КБ
ID:5551362

              Тези камари с плочи и камъни ако някой си мисли че на 20 км за 40лв ще ги превози.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2532.jpg
Прегледи:1
Размер:201.8 КБ
ID:5551363

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2533.jpg
Прегледи:1
Размер:222.5 КБ
ID:5551364

              Товарим си от близката кариерка.
              Безплатна сипица.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2535.jpg
Прегледи:1
Размер:221.4 КБ
ID:5551365

              Имам си и газ-арбайтер,който по случайност се оказа че ми бил син!
              Уговорката ни беше че той само ще товари,аз ще разтоварвам сам.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2537.jpg
Прегледи:1
Размер:218.6 КБ
ID:5551366

              Естественно че си изпълних обещанието.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2540.jpg
Прегледи:1
Размер:222.8 КБ
ID:5551367

              Коментар


              • От: Къщата 2

                Газката е в отлично състояние. Коша и е хубав, което предполагам се дължи на факта че е руска зглобка. Наще българските след няколко годинки работа на нищо не приличат.
                Иначе за превоза за цената, може да се намери за 20км 40лв. Поне при нас в Русе познавам няколко човека, които го правят. В града ми вземат 30лв за строителни материали, като се има предвид че от драгата до нас са 12-13км с 4-5тона баластра. Дърва от село са ми карали за 30км ми вземат 60лв. Но на мене пак ми се виждат много тези пари. При вас района е балкански и се кара с по-голям разход предполагам. Докато държахме газката отиване и връщане до село 60км изгаряше 12-15л бензин. Газта не сме я засичали, но около 30л/100 км гореше.

                Коментар


                • От: Къщата 2

                  To шиле в торба не стои.
                  Къща строим а отиваме за лебедки.
                  Нека си имаме че зимата зор.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2554.jpg
Прегледи:2
Размер:147.9 КБ
ID:5551414

                  Ама ще си чака реда за сега.

                  Коментар


                  • От: Къщата 2

                    Лебетката хубаво, ама от къде ще вземеш задвижване? На времето като ходихме в гората, не сме ползвали лебетки. Слагах един сапан между двойните гуми и закачах на камбанката. Давам на задна и започва да се навива като и ме издърпва. Да уточня че го закачам на колелата, които буксуват. Веднъж само ми се случи да не изляза по този начин и тогава направих същото и на другото колело. Така от двете страни се навиваха сапаните и излязох. Винаги като съм бил в гората съм бил с няколко сапана. Недостатък е че само на задна може да се ползва.

                    Коментар


                    • От: Къщата 2

                      Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                      Лебетката хубаво, ама от къде ще вземеш задвижване? На времето като ходихме в гората, не сме ползвали лебетки. Слагах един сапан между двойните гуми и закачах на камбанката. Давам на задна и започва да се навива като и ме издърпва. Да уточня че го закачам на колелата, които буксуват. Веднъж само ми се случи да не изляза по този начин и тогава направих същото и на другото колело. Така от двете страни се навиваха сапаните и излязох. Винаги като съм бил в гората съм бил с няколко сапана. Недостатък е че само на задна може да се ползва.
                      Абе Димич,ти наистина си бил голям индианец бе!!!
                      До сега съм сложил поне 10 лебедки на камиони.Не се кахъри ще ти покажа ама по нататък.
                      Спокойно ще разбереш всичко.Най вероятно ще направим тема за това че тука не му е мястото.

                      Коментар


                      • От: Къщата 2

                        Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                        Газката е в отлично състояние. Коша и е хубав, което предполагам се дължи на факта че е руска зглобка. Наще българските след няколко годинки работа на нищо не приличат.
                        Иначе за превоза за цената, може да се намери за 20км 40лв. Поне при нас в Русе познавам няколко човека, които го правят. В града ми вземат 30лв за строителни материали, като се има предвид че от драгата до нас са 12-13км с 4-5тона баластра. Дърва от село са ми карали за 30км ми вземат 60лв. Но на мене пак ми се виждат много тези пари. При вас района е балкански и се кара с по-голям разход предполагам. Докато държахме газката отиване и връщане до село 60км изгаряше 12-15л бензин. Газта не сме я засичали, но около 30л/100 км гореше.
                        Какви са тия цени,тия хора не си ценят труда аз преди се занимавах с извозването на боклуци и строителни материяли с едно ивеко 3508.В града за под 50-60лв не карах и то става въпрос за по близки курсове а не за другия край на софия а извън нея за тези 20км взимах 80лв.
                        0 8 76 36 8 542

                        Коментар


                        • От: Къщата 2

                          Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                          Абе Димич,ти наистина си бил голям индианец бе!!!
                          До сега съм сложил поне 10 лебедки на камиони.Не се кахъри ще ти покажа ама по нататък.
                          Спокойно ще разбереш всичко.Най вероятно ще направим тема за това че тука не му е мястото.
                          Откъде-откъде да се вземе,за скоростите се фаща.
                          0 8 76 36 8 542

                          Коментар


                          • От: Къщата 2

                            Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                            Абе Димич,ти наистина си бил голям индианец бе!!!
                            До сега съм сложил поне 10 лебедки на камиони.Не се кахъри ще ти покажа ама по нататък.
                            Спокойно ще разбереш всичко.Най вероятно ще направим тема за това че тука не му е мястото.
                            На скоростната кутия си има извод за задвижване, но тан на самосвалите се задвижва помпата за крика. Доста работа ще е за да се пригоди.
                            Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                            Какви са тия цени,тия хора не си ценят труда аз преди се занимавах с извозването на боклуци и строителни материяли с едно ивеко 3508.В града за под 50-60лв не карах и то става въпрос за по близки курсове а не за другия край на софия а извън нея за тези 20км взимах 80лв.
                            Има дето искат в града до 40-50лв на курс, но това са голяма рядкост и обикновенно висят по пиаците. Но какво да се иска повече, като се има предвид че заплатите на повечето работници са около минималната, пенсионерите с малки пенции и никой не ги наема. То преди 5-6 години, това беше и прочината ние да се откажем от превозите. Просто не остава много и не си заслужава да се работи.
                            Последно редактирано от dimich87; 07-01-14, 05:22.

                            Коментар


                            • От: Къщата 2

                              По тази причина и аз се отказах от това преди 2 години.
                              0 8 76 36 8 542

                              Коментар


                              • От: Къщата 2

                                В Русе преди 20-тина години фирмата на дядо ми строиха първия комплекс с магазини в града. Има паркинг на няколко нива, а тогава нямаше много техника. Не можеше да влезе друг камион освен газка, а дядо ми караше служебна газка. Баща ми бензин не купуваше за нашите. Дядо ми се пенсионира, а новия шофьор блокира двигателя още на 2-рата седмица. Така с нашите газки вземахме товарите до този обект. Тогава бяха хубави годинки и за няколко месеца камиона се изплащаше.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X