Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къщата 2

    Петьо, хем си сложил снимки, хем се дразниш от справедливите критики по тях. Ами то и аз колкото да съм лаик виждам, че ребра са надени не върху междинната столица, а между нея и билото. А сам казваш, че голям сняг пада по вас.

    Коментар


    • От: Къщата 2

      Точно тези снадки не са страшни. Ако обърнете внимание горните греди си лягат на две опори и долните си лягат на други две опори. Там където не са снадени е между столиците около 2м. Това значи че са натоварени на огъване всяка греда максимално на 1м. Това е еквивалентно натоварване, като на подпряната греда на двете опори.
      Ако е греда надена и подпряна само в двата края е опасно, защото в надката ще има голяма опасност на пречупване.
      Ако ти е пресметнат покрива като упори че ще издържи товара, тези снадки, няма да ти направят проблем и да не ги подпреш.

      Коментар


      • От: Къщата 2

        Заради подобни пререкания,разбиращите колеги се въздържат от известно време от мнения в раздела.Инженерите тук, вече се игнорират по дефолт,камоли пък някой да има фирма и да защитава грамотният подход в строителството. Съответно , се вихрят мнения ,които са меко казано не на място за този раздел.
        Джартов, препоръчвам ти да не си говориш само с работниците/умишлено не ги назовавам майстори/.Викни някой инженер-конструктор-практик ,да ти огледа цялата конструкция преди да започнеш довършителните работи.
        Да не ти се налага зорлем допълнително да укрепваш разни участъци от зидарията с мрежи ,против пукнатините за които ти писа колегата Vector.
        По снимковият материал-превръзките в равнините действително не са на необходимото ниво. Отделна тема са обърнатите четворки с кухини напречно на зидарията.Друг проблем е оформянето на ъгловите превръзки-където няма бетонова колона.Там по принцип не трябва да е с четворка. Доколкото виждам, и разтвора не е положен правилно-и за това си има изисквания.
        За покривната конструкция-не мога да преценя по снимките , сеченията на елементите и всичките им стъпвания. От това което се вижда и коментира ще опитам да обясня защо не бива да го правиш както си знае работника-дългите ребра в твоят случай не са проста , а непрекъсната греда поради стъпването.Това-ако са от един елемент.Решил си да са отделни елементи-значи получаваш две прости греди с конзоли. Само че , конзолите не са съединени и полето между тях е с различно поведение при натоварване. Вместо там огъващият момент да е нулев на около 1/3 от подпората и близко до нулевият към съседните подпори,се получават съвсем различни напрежения при дебелият сняг.
        Накратко -според мен съедини елементите с винтове или шпилки ,за да получиш бъдещо по-нормално поведение на покривната конструкция.Брой на свързващите елементи и местоположение -както ти казах след оглед на място, за да не се хвърлят излишни пари.Това , ако държиш да не ги подпираш. Ако прецениш, мога да ти пусна някоя снимка на подобно изпълнение.
        Сега , на този етап ,според мен имаш най-голяма нужда от техническа помощ за сградата, но това не отменя и впоследствие необходимостта някой компетентен да хвърля отвреме навреме поглед над "майсторските" разбирания.

        П.п. Надявам се , се подразбира добронамереното отношение по темата и няма да се стигне до крайни изказвания.

        Коментар


        • От: Къщата 2

          Прави са колегите със забележките , не се очаквал да викат само браво нали? . Вслушай се в критиката , и най много тя да те радва . Това означава че грешки които сте допуснали , все още могат да се коригират . Това което се вижда по снимките , слабо казано е лошо изпълнение - даже опасно . Ако наистина не ги виждаш , потърси специалист за да ти помогне . И не се цупи , ами вземи мерки навреме . Ако се замислиш ще разбереш , това не е заяждане а съвет . Успех .

          Коментар


          • От: Къщата 2

            http://www.texnikos.gr/floorings/floor25.shtml
            Grand Vitra ddis 2008
            SEAT Althea XL tsi 2010
            Mitsubishi Canter

            Коментар


            • От: Къщата 2

              Не бях влизал от няколко ден в раздела и след прочетеното сега мисля още утре да ида да си поръчам некролози.
              Доколкото разбирам написаното от "знаещите",сградата е изключително опасна за преминаване а да не говорим за влизане в нея.
              Ще сложа табели наоколо да не се доближават хората.
              Дано пък Господ да се смили над мен и да ми даде някоя годинка живот.

              Залагам си главата че повечето от професорите не са виждали тесла и мистрия.
              Лесно е на компютъра да начертаеш една къщичка-при това с една готова-ПИРАТСКА програмка.
              Пробвайте да копаете,ковете,зидате,мажете,товарите,разтоварвайте и много други тежки дейности.
              Накрая да плащате със някакви жалки кинти спестени със робски труд !!!

              Коментар


              • От: Къщата 2

                Приятелю , за съжаление много бъркаш . Казвам ти го от позицията на която си и ти . В смисъл сам си правя къщите , сам си вадя кеша - но това не значи да ги правиш грешно . Тъжно е че не се вслушваш какво ти казват хората - прави са в случая.

                Коментар


                • От: Къщата 2

                  Не го оставяте на мира колегата. Няма нищо фатално в сградата. Няма да падне тази сграда. И аз съм на мнение че проектант-конструкторите си защитават интересите, като критикуват. Не е толкова трудно да се сметне и от по-прост човечец. Не знам как едно време дядо ми е построил навес на самосносеща конструкция от дървени греди снаждани по средата без столици под снадката с размери 15х40м. Само в единия ъгъл, където е обособено едно помещение 4х3,5м за работилница е вдигната подпора до покрива. Вече е поне на 50 години и не е мръднало. Аз преди 5-6 години сменях няколко счупени шипки, но дебелите са здрави и сигурно още толкова години ще изкарат.
                  Единствено за мене е било хубаво да се пусне една колона при сателитната чиния. Ако се сложи стириопор, няма да има проблем, но при хоросанова мазилка има вероятност от спукване, но не и падане. Отгоре върху зида има направен пояс, който ще го държи да не се отваря, а тухлата си е достатъчно здрава за да поеме натоварването.
                  Пожелавам на колегата да има още малко хубаво време за да успее да покрие, а през хубавите дни да си бута по довършването на къщичката.

                  Коментар


                  • От: Къщата 2

                    Джартов, от овнешката си позиция губиш самия ти.
                    Очевидно дори не си се опитал да поразсъждаваш върху повдигнатите въпроси.
                    Нито се опитвам да ти измъкна от устата сиромашкия залък, нито да ти подложа крак.
                    Даже напротив, ама... явно не можеш да си преглътнеш егото на пенкилер.

                    dimich87
                    , интересно ми е от позицията на какъв даваш такива смели становища?
                    Специалистите тук най-малкото нещо което правят е да защитават собствените си интереси.
                    Със здраве...
                    Георги Тонев

                    Коментар


                    • От: Къщата 2

                      Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                      Не го оставяте на мира колегата. Няма нищо фатално в сградата. Няма да падне тази сграда. И аз съм на мнение че проектант-конструкторите си защитават интересите, като критикуват. Не е толкова трудно да се сметне и от по-прост човечец. Не знам как едно време дядо ми е построил навес на самосносеща конструкция от дървени греди снаждани по средата без столици под снадката с размери 15х40м. Само в единия ъгъл, където е обособено едно помещение 4х3,5м за работилница е вдигната подпора до покрива. Вече е поне на 50 години и не е мръднало. Аз преди 5-6 години сменях няколко счупени шипки, но дебелите са здрави и сигурно още толкова години ще изкарат.
                      Единствено за мене е било хубаво да се пусне една колона при сателитната чиния. Ако се сложи стириопор, няма да има проблем, но при хоросанова мазилка има вероятност от спукване, но не и падане. Отгоре върху зида има направен пояс, който ще го държи да не се отваря, а тухлата си е достатъчно здрава за да поеме натоварването.
                      Пожелавам на колегата да има още малко хубаво време за да успее да покрие, а през хубавите дни да си бута по довършването на къщичката.
                      Това обаче не е навес , а къща и то хубава . Коментираме че просто има нередности . Или да го кажем неправилно направени неща , а не е нападки към колегата . По снимки много не може да се каже , но това което на мен ми бърка в очите : Липса на колони на важни ( носещи констукцията места) , зидарията също не е както трябва , покривна конструкция - също има грешки и нужда от корекция , комина - попада в същата графа , и т.н . И какви лични интереси , пишем си във форум . Ако иска колегата да се вслуша , като не негова къща - негов проблем.

                      Коментар


                      • От: Къщата 2

                        Следя темата с интерес.В началото писах но към момента се въздържам от коментари по ред причини описани по горе - просто тук понятието инженер - конструктор или не дай боже инженер - технолог е равносилно на касапин кожодер.Въздържах се и от коментари в съседната тема за дограмата.Лично за мен в снимките по горе има редица допуснати грешки който биха могли да се спестят.Но всеки сам си решава как да харчи собственните си средства и каква степен на риск може да поеме със самоделките си.Зидарията ви определено би могла да е по добра, както и покривната конструкция, по горе колегата ви е описал в общи линии какво би трябвало да направите, а това не са скъпи мероприятия.Понякога може би не е зле да се вслушвате в съветите не само на т.нар "майстори" който не са нищо друго освен строителни работници с разлинча степен на квалификация.Успех с начинанието и много щастливи моменти след като я завършите.

                        п.с. писали сме заедно с колегата по горе.
                        Последно редактирано от alex052; 30-10-13, 21:56.
                        Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                        GSM +359 895 236 182

                        А Rhf +

                        Коментар


                        • От: Къщата 2

                          Тази къща е направена много здраво и векове няма да мръдне,
                          а в завършен вид ще изглежда чудесно.

                          Коментар


                          • От: Къщата 2

                            Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                            Не го оставяте на мира колегата. Няма нищо фатално в сградата. Няма да падне тази сграда. И аз съм на мнение че проектант-конструкторите си защитават интересите, като критикуват. .............
                            Приятелю....,не слагай дърва в печката,защото наприказва достатъчно глупости.Малко да се доизясним....... Поне за мен и за Vector ти казвам, че не сме инженер-конструктори. Учил съм ги тези неща 4 г. в строителен техникум,5г. -висше-специалност Конструкции, и имам трудов стаж само в строителството вече точно 20г.Работил съм и наравно с бригадите.Но-нямам проектантска правоспособност.Моята работа е да изпълнявам проектите ,така че да се издадат на собственика и да няма проблеми, и поради това съм гледал стотици грамотно направени планове,и стотици не толкова.Неслучайно винаги казвам да се търсят опитните конструктори,които по най-оптималният начин, без преразходи,ще гарантират дълговечността на сградите.
                            Има разбира се , и други, дето още в проекта ще те "вътрят" с армировка и бетон, от неопитност и презастраховане, и ти няма и да разбереш.
                            Точният въпрос е не дали да се ползват услугите на опитният специалист,а от коя категория да бъде.

                            Не разбирам мнението ти-какви точно интереси защитаваме , освен тези на самият обект?
                            Другото което не разбирам , отношението към собствена къща.Нещата в случая определено не се карат през просото, коментират се отделни детайли, които нямаше да оскъпят работата по никакъв начин,ако има просто кой да наложи на работниците правилното изпълнение. Уважавам работниците с практически опит като теб, и аз работя с такива, но в работата те слушат инженерите -ръководители , а не обратното.

                            Преди време,след земетресението имаше тук също една интересна дискусия,от какво точно са огромната част повреди?Просто казано- от самодейни изпълнения на "майстори" и неграмотни и "спестовни" собственици, обаче се орева орталъка-държавата била отговорна.За какво точно е отговорна?Земетресението не трябваше да причини такива щети, те си бяха заложени в самите сгради.
                            Поразгледайте около вас сградите,дори и без да са усетили земетръс-коя пропукана,коя с течове, коя с други проблеми-защо е така? Защото е липсвала инженерната опитна мисъл.И при тях майстора е командвал парада.Или инженер, на който не му е пукало. Затова дори и дипломите не са толкова важни , а манталитета който се създава , докато учиш , и после ръководиш успешно обектите.
                            На Джартов все пак му желая успех , и ако има желание, да пита тук.

                            Коментар


                            • От: Къщата 2

                              Предлагам да се обзаложим.
                              След като сложа покрива което ще стане до два три дена,който покрив ще натовари допълнително конструкцията със 5 тона бетонови керемиди.
                              Ще сваля(счупя) последния ред тухли намиращи се под пояса и ще оставя къщата да презимува така.Бях споменал че в района падат сериозни валежи от сняг
                              Ако желаете можем да направим и замервания.
                              Ако има навити за такъв облог.....................аз съм за.

                              П.П. Не искам да се карам с никой.Уважавам всеки.

                              Коментар


                              • От: Къщата 2

                                Тази темa започва да прилича на една друга - за един трабант трансформър.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X