Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тая гадаост може ли да ме запали ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Тая гадаост може ли да ме запали ?

    Моят челен опит беше зловещ, но с добър край!
    Като бяхме ученици, отидохме до Илиенци и напълнихме цяла торба с пиратки и ракети. Найлонова торба. Купихме и от едни мини пиратки, дето и врабче не плашат! Всички ги помнят. Бяхме трима. Аз и моят съученик решихме "да изплашим" приятелят ни, който държеше торбата в ръка. Возехме се в трамвая. Пуснахме му в торбата, на шега, една от тези малки пиратки, които само пукат! Тя обаче възпламени една от големите ракети, торбата "светна", ракетата излетя, мина ми малко под брадата изгаряйки якето ми, другият съученик успя да се наведе...В трамвая настана светлина, пушек и хаос. Спря, отвори врати и ние избягахме. Нямаше ранени! От тогава съм купувал само пиратки, защото горе-долу може да знаеш какво да очакваш! Докато в едно кафене, квартален бабаит хвърли пиратка и последва зловеща детонация при затворени врати!
    От тогава не съм барнал! До голяма степен тези китайски ментета са непредвидими!
    Сега го карам на откоси!
    0885600006 - Чичо Коце

    Коментар


    • #17
      От: Тая гадаост може ли да ме запали ?

      Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
      Моят челен опит беше зловещ, но с добър край!
      Off-topic: Извинявам се за любопитството но защо аватарът ти е снимка на Пламен Стоянов- "Дамбовеца" ? Това... Вие ли сте, г-н Стоянов или просто сте му фен ?
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #18
        От: Тая гадаост може ли да ме запали ?

        Добре де, ако падне на горима плоскост и не е изгорял още заряда който дава ефектите на светлината...???? Метателния ясно....той е изгорял, но другия и неговата температура...
        LZ3YG

        Коментар


        • #19
          От: Тая гадаост може ли да ме запали ?

          Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
          От тогава съм купувал само пиратки, защото горе-долу може да знаеш какво да очакваш!
          А какво да кажат горките производители, които трябва да очакват от потребителите си да си пъхнат пиратката запалена в гащите и пак нищо да им няма.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • #20
            От: Тая гадаост може ли да ме запали ?

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Off-topic: Извинявам се за любопитството но защо аватарът ти е снимка на Пламен Стоянов- "Дамбовеца" ?
            Образна симпатия...

            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
            А какво да кажат горките производители, които трябва да очакват от потребителите си да си пъхнат пиратката запалена в гащите и пак нищо да им няма.
            Да не слагат котката в микровълновата печка!
            0885600006 - Чичо Коце

            Коментар


            • #21
              От: Тая гадаост може ли да ме запали ?

              Първоначално публикуван от Васил Цанков Преглед на мнение
              По принцип всички битумни изолации ги дават, че са негорими и самозагасващи...
              Правете разлика между "негорими", "трудно горими", а също и между трудно и лесно запалими. Битумните хидроизолации са трудно запалими, но запалят ли се изгасянето е голямо предизвикателство.
              По темата - не се притеснявай.
              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

              Коментар


              • #22
                От: Тая гадаост може ли да ме запали ?

                И аз да се изкажа. В нашия град все още има останали плевни, които са потенцялна опасност по вереме на такива празници. Почти няма година в която да не е изгоряла някоя плевня от такива ракети, така че трудно, лесно, нелесно запалими - имайте едно на ум , дори и да не гори битума все нещо останало (листа, шума, боя) на покрива може да пламне и да стане беля.

                Поздрави !
                п.п. Преди години пускаха едни такива като фенери - свещ и наднея нещо от сорта на парашут, горейки загретият въздух от свеща се издига и това нещо лети, имаше доста изпопадали по улиците все още горящи, те бяха потенцялни убийци. Някой да знае как се наричат въпросните устройства ?

                Коментар


                • #23
                  От: Тая гадаост може ли да ме запали ?

                  Светлинни балони , продават се и до днес, в София на бул. П.Евтимий , номер еди-кой-си.
                  И не падат преди да е изгоряла "свеща".
                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • #24
                    От: Тая гадаост може ли да ме запали ?

                    Малко късно виждам темата но...
                    Това на снимката е ракета от клас II. Предназначена е за използване на открито от неквалифицирани лица.
                    Корпуса е от хартия напоена с разни неща които я правят трудно горима (натриев силикат примерно). Състои се от метателен състав оформен в двигателя, и част създаваща светлинния ефект.
                    Двигателя предсатвлява картонена или пластмасова тръбичка със запресован състав. Най често при тези ракети се използва или димен барут или състав от калиев перхлорат и натриев бензоат (това са тези свирещите) След като горивото в двигателя се изчерпа, горенето се прехвърля към светещия състав. Обикновенно в горната част на двигателя има малък отвор през който горешите газове възпламеняват и "изплюват" светещия състав. Светещия състав най често е във вид на "звезди" - топченца от състава с повърхностна обмазка.
                    При нормални условия всичко това се случва във въздуха и на земята пада само картонения корпус. Както казах той е инпрегниран и е трудно да запали нещо.
                    По голямата опасност идва от горящите звезди. Много от тях съдържат метални прахове и температурата им на горене лесно надхвърля 2000 градуса. Ако попаднат върху запалима повърхност опасността от пожар е реална.

                    Ракетите които са с една идея по големи имат и разривен заряд - той се взривява и разпръсква звездите в пространството. При взрива корпуса на ракетата бива унищожен и на земята падат само дребни пърченца.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X