Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тая гадаост може ли да ме запали ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тая гадаост може ли да ме запали ?

    Ставайки на първи сутринта видях че на битумните керемиди на покрива на гаража ми е паднал този почти цял остатък от китайска пиротехника . Поражения няма но възможно ли е такава ракета с неясен пиротехнически заряд да подпали нещо като падне още гореща ? Със състава и свойствата на армейските сигнални ракети съм наясно ама с тия китайски боклуци няма нищо сигурно .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1747.jpg
Прегледи:1
Размер:122.8 КБ
ID:5998016
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

  • #2
    От: Тая гадаост може ли да ме запали ?

    Доста се изгърмяват на 31 декември вечерта пред заведението..
    Голяма част от тях изобщо не гърмят даже..
    До сега вече 4 години нищо запалено няма, така, че може да си спокоен..
    Опасно е за ръцете..

    п.с. Покрива на лятната градина на ресторанта е със същите керемиди и на 1-януари следобед съм качен и чистя по 1 торба такива боклуци..

    Коментар


    • #3
      От: Тая гадаост може ли да ме запали ?

      По принцип всички битумни изолации ги дават, че са негорими и самозагасващи, но знае ли човек(и по важно дали го знаят производителите на фойерверките) ?
      „Свободата е скъпа, но си струва“

      Коментар


      • #4
        От: Тая гадаост може ли да ме запали ?

        Малко е вероятно да те запали. Повечето такива заряди не успяват да запалят и собствената си хартия. Всъщност, и ръцете трудно се повреждат, само с простотия не става. Трябва и старание.

        Коментар


        • #5
          От: Тая гадаост може ли да ме запали ?

          Преди 10-15 години, на нова година точно, върху гаража са хвърляли пиратки. Гаража е залят със смола, но по едно време комшиите идват с кофи с вода. Излизаме и виждаме че се е запалил. Пожарната е срещу нас и те видяли пожара и те доидоха. Гаража е на бетонна плоча и нямаше щети освен изгорялата смола. От тогава е останал един тънак смолист филм впит в бетона и не сме се занимавали да го правим.

          Коментар


          • #6
            От: Тая гадаост може ли да ме запали ?

            От снимката се вижда,че даже и собствената си хартия не е можал да запали.Все пак всичко е до късмет.Дали и как ще обезопасите покрива си е най-вече въпрос на степен на параноичност.Истината е,че на разума на съседите обикновено не можа да се разчита.

            Коментар


            • #7
              От: Тая гадаост може ли да ме запали ?

              Миналата година ми гръмна пиратка от по дебелите в ръката! Незнам дали беше дефектна или аз запалих фитила в основата със газова горелка но факта е че ми гръмна в ръката,спаси ме че дланта ми беше отворена.Не си спомням да съм изпитвал подобна болка в продължение на близо 1 час...Вместо да отшумява,болката се засилваше на талази ,чувствителност никаква чак на 2-3 ден започнах да усещам допир и нещата да се нормализират !Относно покривната настилка мисля че има някаква посипка и не е страшно,макар че нищо не е изключено !Преди месец ходих на курсове в Академия на МВР,та знам че на подобни продукти в документацията трябва да имат клас на негоримост и по него можеш да се ориентираш за устойчивоста !
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #8
                От: Тая гадаост може ли да ме запали ?

                00.05 часа на 01.01.2013г.- излизане за гасене на балкон запален от ракетка...
                Калин Владов,09РСПБЗН

                Коментар


                • #9
                  От: Тая гадаост може ли да ме запали ?

                  На предишната суха Нова Година, май беше 2010, два комплекта комшии поотделно запалиха и после гасиха в продължение на два часа ливадите наоколо. Ама все пак иде реч за високи сухи треви, пък и беше ветровито. На покрива едва ли може да му стане нещо повече от леко стопяване и загуба на оцветител, дори и нещото да си изгори цялото горене отгоре.
                  Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Тая гадаост може ли да ме запали ?

                    Покрива отдолу е дървен под дървото е бетонна плоча . Днес ако ми остане време ще пробвам да запаля една такава битумна керемида имам останали десетина в мазето .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Тая гадаост може ли да ме запали ?

                      Няма да успееш да я запалиш , обаче все пак успех .
                      емил златков
                      паджеро 2.5тд
                      ве стром 650

                      Коментар


                      • #12
                        От: Тая гадаост може ли да ме запали ?

                        Самата керемида май няма как да я запалиш, по-скоро въпроса е тия ракети каква температура достигат и ако останат запалени на покрива,дали евентуална изолация отдолу може да се запали от горещината?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Тая гадаост може ли да ме запали ?

                          Със сигурност няма да можеш да запалиш керемидата. А и от ракета трудно ще се запали покрива (не керемидите).
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Тая гадаост може ли да ме запали ?

                            Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                            00.05 часа на 01.01.2013г.- излизане за гасене на балкон запален от ракетка...
                            Виж, за ракетките не се бях замислил. Те са НАПЪЛНО способни да предизвикат пожар. Задължение на стрелящия е да ги прати нагоре, та да изгорят напълно преди да паднат (а той ако е трезвен няма да се занимава с такива неща). Няма и гаранция, че изстрелващият заряд е достатъчен за целта.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Тая гадаост може ли да ме запали ?

                              Пък и не беше ниско-8 ми етаж. Разделихме колите-едната на балкона(добре си гореше) едната в надежда на навес на автокъща(сламен)
                              Калин Владов,09РСПБЗН

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X