Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ремонт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ремонт

    Здравейте,колеги,наскоро си купих къща,гредоред на един етаж и покрива е за смяна.И след като ще го махам се замислям дали да не бия плоча,за да е готова ако след време реша да строя и втори етаж.Искам да попитам някой знае ли дали е задължително и от долу да е плоча или там може да си остане гредоред.И някой знае ли горе-долу колко пари ще ми излезе плоча 8 на 8.

  • #2
    От: ремонт

    Принципният отговор е може.Дали конструкцията на твоята къща конкретно го позволява,задължително поверяваш задачата на конструктор да отговори след проверки на съществуващото положение.
    Едва ли при проектирането и изпълнението на твоята къща е мислено за този вариант,така че само с едно "биене" на плоча,обикновено не се получават нещата на практика.Обикновено се предписват нови външни или вградени колони и хоризонтални греди.Особено ако ще се изпълнява по надлежният ред-с проекти и т.н.

    Оттук и невъзможността да се отговори в момента ,колко пари ще струва начинанието.

    Коментар


    • #3
      От: ремонт

      До колкото разбрах на къщата за под имаш гредоред,а за покрив каратаван,и питаш дали каратавана да го смениш с плоча,а от долу да си остане гредоред правилно ли съм те разбрал ! Ако е така то проблема е дали можеш да налееш плоча за таван ,пода може да си остане какъвто искаш !Инъче 6.5 кубика бетон по 120 лв грубо + арматурата незнам колко е + труд и кофраж ! Според мен към 3 К със всичко може и да стигнат ! Към тях добави и непредвидени 1000 лв.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #4
        От: ремонт

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        До колкото разбрах на къщата за под имаш гредоред,а за покрив каратаван,и питаш дали каратавана да го смениш с плоча,а от долу да си остане гредоред правилно ли съм те разбрал ! Ако е така то проблема е дали можеш да налееш плоча за таван ,пода може да си остане какъвто искаш !Инъче 6.5 кубика бетон по 120 лв грубо + арматурата незнам колко е + труд и кофраж ! Според мен към 3 К със всичко може и да стигнат ! Към тях добави и непредвидени 1000 лв.
        От твоите сметки излиза ,че може да бие една плочица 10 см. хей така ,няма нужда от никакви пояси,греди ,колони и други ненужности...
        Няма да се разпростирам в детайли,но така не се правеха дори и къщите без никакъв проект преди време от кварталният майстор.Предполага се , че колегата има нужда от сериозни мнения.

        Коментар


        • #5
          От: ремонт

          Колегата пита колко ще му излезе плоча 8 на 8....Не пита как да си построи къща ,а и едва ли очаква да му изготвиш проект по интернет !Кое е несериозното !

          За да не ти звуча несериозен ,това го правих скоро,не че има общо с питането,но поне си имам понятие в сметките Натиснете снимката за да я уголемите

Име:334925_343688108982517_1091479413_o.jpg
Прегледи:1
Размер:68.3 КБ
ID:5440915!
          Последно редактирано от Roninn; 05-01-13, 23:45.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #6
            От: ремонт

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            Колегата пита колко ще му излезе плоча 8 на 8....Не пита как да си построи къща ,а и едва ли очаква да му изготвиш проект по интернет !Кое е несериозното !

            За да не ти звуча несериозен ,това го правих скоро,не че има общо с питането,но поне си имам понятие в сметките [ATTACH=CONFIG]532261[/ATTACH]!
            Следното.../като сметка за бетон/.Твоите 6,5 куб. м. са точно за размер 8/8м. и дебелина 10 см. Тоест, бетон/армировка,кофражи/,пари не остават за нищо друго.Още малко инфо -най-малкото и задължително условие-тази плоча не може лежи директно на старите тухлени зидове.Някои от напуканите сгради по Пернишко имаха поне пояси.Но в случая няма да са достатъчни.Друго -на тези 8 метра ,се налага да има и вътрешни греди,колони/отново бетон,армировка,кофражи,пари.Това обаче не е всичко.Целият този нов товар ,трябва да има от какво да се носи до основите.Отново- бетон/армировка,кофражи/,пари.

            Сега разбираш ли защо бюджета ти ще издъхне в пъти?

            Коментар


            • #7
              От: ремонт

              Много ви благодаря колеги,за момента варианта с плочата май ще отпадне,засега ще остане ремонта на покрива,след време ако събера повече пари ще мисля за плоча.

              Коментар


              • #8
                От: ремонт

                ALEX_Z, в свободното ми време се занимавам със строителство в къщи,не е нужно да ми казваш как става тая работа,просто човека има конкретно питане,получава конкретен отговор.Мога да давам снимки на плоча която правих миналото лято на мястото на гредоред,правих и плоча на ет.2.Не е стъпвал никой друг освен мен,вуйчо ми ,жена ми и т.н ! Понеже не съм строителен техник,съм се презапасявал по две !Смятам че с това темата се изчерпа !Поздрави !

                п.п Ако имах подобна задача на мен лично ще ми излезе като материали под 2000 лв.Труда е от мен както и транспорта !
                Преди няколко месеца бях в Ирак,там НИКЪДЕ НЯМА трегери,колони и подобни на едноетажните жилищни сгради !Но те си имат причина ,при нас нетрябва да е така ,това в контекста че не се правило така .Провери !
                Последно редактирано от Roninn; 06-01-13, 17:30.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #9
                  От: ремонт

                  На такива къщи с такива интервенции трябва да има табела отвън - да си решиш да влизаш или не.

                  Коментар


                  • #10
                    От: ремонт

                    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                    ...Понеже не съм строителен техник,съм се презапасявал по две !...
                    Нищо лично и предварително моля за извинение, ако има нужда, но това твърдение представлява тотално противоречие. След като не си строител (по собствените си думи), по какъв начин си наясно какво трябва, за да считаш, че се "запасяваш по две"?
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #11
                      От: ремонт

                      Колега Виктор123, моят съвет е : ремонтирай си покрива и не се включвай във филм, който явно не ти е познат. Не искам да те обидя, а да ти спестя проблеми за които нямаш подготовка. Виждаш, че колегите пишешти по-горе имат и опита, и знанията. Гредореда е специфична конструкция и трябва да се подхожда внимателно. Въпреки всичко, ако може пусни снимки, пък тогава да мислим. Успех.
                      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                      0882 52 00 52 - Жоро

                      Коментар


                      • #12
                        От: ремонт

                        Първоначално публикуван от viktor 123 Преглед на мнение
                        Много ви благодаря колеги,за момента варианта с плочата май ще отпадне,засега ще остане ремонта на покрива,след време ако събера повече пари ще мисля за плоча.
                        Не се отказвай само на база мненията тук.Разумно е да постъпиш както вече писах.Един опитен проектант ще ти отговори на въпросите спрямо твоята сграда ,както и ще ти даде количествена сметка на решението.Остойностяването и , е много по-лесната част от задачата.
                        Опитах се да дам повече яснота, за да не направиш прибързани действия , и да си съсипеш къщата.
                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        ALEX_Z, в свободното ми време се занимавам със строителство в къщи,не е нужно да ми казваш как става тая работа,просто човека има конкретно питане,получава конкретен отговор.Мога да давам снимки на плоча която правих миналото лято на мястото на гредоред,правих и плоча на ет.2.Не е стъпвал никой друг освен мен,вуйчо ми ,жена ми и т.н ! Понеже не съм строителен техник,съм се презапасявал по две !Смятам че с това темата се изчерпа !Поздрави !


                        п.п Ако имах подобна задача на мен лично ще ми излезе като материали под 2000 лв.Труда е от мен както и транспорта !
                        Преди няколко месеца бях в Ирак,там НИКЪДЕ НЯМА трегери,колони и подобни на едноетажните жилищни сгради !Но те си имат причина ,при нас нетрябва да е така ,това в контекста че не се правило така .Провери !
                        Отговорих ти на въпроса, защо сметката ти е несериозна.С този си пост само го доказваш.
                        Такива план-сметки ,без да имаш познания , опит,квалификация и конкретна информация за случая,не са занимания за свободното време,както и не е коректно да се поднася заблуждаваща информация тук.

                        Коментар


                        • #13
                          От: ремонт

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          Нищо лично и предварително моля за извинение, ако има нужда, но това твърдение представлява тотално противоречие. След като не си строител (по собствените си думи), по какъв начин си наясно какво трябва, за да считаш, че се "запасяваш по две"?
                          От учебника "Строителна механика" за техникумите !

                          Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                          Отговорих ти на въпроса, защо сметката ти е несериозна.С този си пост само го доказваш.
                          Такива план-сметки ,без да имаш познания , опит,квалификация и конкретна информация за случая,не са занимания за свободното време,както и не е коректно да се поднася заблуждаваща информация тук.
                          Мислих да спра до тук,обаче понежи си упорит поясни ако обичаш кое е несериозното и какво по точно доказвам,че съм направил плоча без да те питам или че не съм проектант или че сметката не ми е вярна.Ти явно не четеш какво пита автора на темата,колко ще му струва плоча 8 на 8 метра....Не пита за колони,трегери и т.н Може и да си ги има ,представи си !Неразбрах какъв ти е проблема и кой поднася заблуждаваща информация и изпада в крайности !

                          Това е все едно ти да питаш можеш ли да сложиш еди какви си гуми на джипа и аз да те почна че първо трябва да има рама ,ти да кажеш че вече си го правил и гумите струват еди колко си пари,а аз да ти кажа че подвеждаш с невярна информация ! Ти на колко си години !
                          Последно редактирано от Roninn; 06-01-13, 19:37.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #14
                            От: ремонт

                            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                            От учебника "Строителна механика" за техникумите !



                            Мислих да спра до тук,обаче понежи си упорит поясни ако обичаш кое е несериозното и какво по точно доказвам,че съм направил плоча без да те питам или че не съм проектант или че сметката не ми е вярна.Ти явно не четеш какво пита автора на темата,колко ще му струва плоча 8 на 8 метра....Не пита за колони,трегери и т.н Може и да си ги има ,представи си !Неразбрах какъв ти е проблема и кой поднася заблуждаваща информация и изпада в крайности !

                            Това е все едно ти да питаш можеш ли да сложиш еди какви си гуми на джипа и аз да те почна че първо трябва да има рама ,ти да кажеш че вече си го правил и гумите струват еди колко си пари,а аз да ти кажа че подвеждаш с невярна информация ! Ти на колко си години !
                            Подвеждаш ,че за 3 хил. лв. може да си реализира идеята.Подвеждаш ,че за това решение,не е необходима компетентна намеса.
                            Не мога да си представя,че някога при проектирането и изпълнението на тази къща,е предвидено всичко необходимо,сегашният собственик да реши и да "бие" плоча.Хипотетично погледнато да допуснем че е така,пак не може просто да се изпълни един паралелепипед/плочата/ с обем 6,5 м3,върху останалите ст.б. елементи.

                            П.п. Аз не съм проектант.Само инженер.Изпълняваме и такива задачи,но никога без проектно решение .И не бих си позволил да изпълня или препоръчам да се изпълни такава реконструкция без проект.Отделно,такава интервенция по закон си изисква задължително проектиране и процедура в общината,за разлика да речем от едно освежаване.
                            С това ,считам че бях достатъчно изчерпателен към въпросите ти към мен.Поздрави!

                            Коментар


                            • #15
                              От: ремонт

                              Колега инж. Никъде не съм споменавал за консултация или НЕ консултация,наличието или липсата на проект !Ако е така съм готов да се извиня ! Ако не е така държа да си върнеш думите назад относно подвеждането ! Твърдя че плоча 8х8 метра на 10 сантиметра ,арматура ще са ориентировъчно около 3 к че и по малко ,това не включва труд,наем кофраж,скеле наем,и други като проект,разрешителни от общината и други...! На въпроса колко струва плочата отговора е 3 к......Ако въпроса беше колко ще ми струва плоча,разрешителни,консумативи,наеми,бигли,трегери,проект,изготвяне на оферта,необходими документи от общината,издаване разрешително и т.н Аз щях да си мълча ! Поздрави !
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X