Обява

Свий
Няма добавени обяви.

климатик за отопление

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • климатик за отопление

    здравейте,
    трябва да отоплявам офис в производствено хале около 40 кв. м. но височината е 4,5 м т.е към 160 куб м. стените са стъклени. посъветвайте ме какъв климатик да търся и може ли външното тяло да се монтира вътре в халето (то е с височина 12 метра и достатъчно голяма площ) това ще подобри ли работата му през зимните месеци.

  • #2
    От: климатик за отопление

    Първоначално публикуван от jorotoy Преглед на мнение
    може ли външното тяло да се монтира вътре в халето (то е с височина 12 метра и достатъчно голяма площ) това ще подобри ли работата му през зимните месеци.
    Ако халето е производствено се предполага, че и то се отоплява? Ако е така, с монтажа, който предлагаш ще се отнема от неговата температура за стопляне на офиса. Тоест на климатика ще му е добре, на хората в офиса също, но в халето ще става по-студено.

    Коментар


    • #3
      От: климатик за отопление

      халето е много голямо така че няма шанс за отопление, ако този начин на монтаж ще подобри кпд то съм склонен да го направя. на какъв модел климатик да се спра? предлагат ми митцубиши 24 не знам дали ще върши работа за първи път ще се сблъскам с тази техника така че всеки съвет ми е добре дошъл. благодаря предварително.

      Коментар


      • #4
        От: климатик за отопление

        Височината от 4,5 метра да не е за два етажа офис? Ако не аз бих сложил окачен таван с пана от пресованата вата с допълнително постлани 5 см отгоре на подходящо ниво от дограмата. Прозорците единични ли са или пакет.
        ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
        Е250 1998-продаден
        Субару Пустош

        Коментар


        • #5
          От: климатик за отопление

          Aко все пак офиса е изцяло в халето, и съответно и остъкляванията са вътре, това облекчава положението, условията за отопляване ще са по-благоприятни. Малко е височък, и топлия въздух все ще бяга нагоре. Ако пода е теракот, ще е вечно студен. Ако сложите външното тяло в халето, то ще се охлажда допълнително, а ако там работят хора, няма да им е много добре. Митсубиши ги препоръчваха като добри климатици, особено ако са на Електрик, но и скъпи...
          Много "ако"

          Коментар


          • #6
            От: климатик за отопление

            Митсубиши е хубаво да се взима хеви индъстри не електрик,но кой каквото си харесва.При монтажа на вътрешното тяло в халето е добре да се помисли и за конденза който то ще отделя.Как ще се събира и къде ще се отвежда.Другото както казаха колегите е проблема с допълнителното охлаждане на самото хале през зимата и затопляне през лятото.Приеми съвета на колегата за намаляване на височината на тавана и ще си значително по доволен от климатика.
            Ако е за отопление и искаш да работи със сигурност и без проблем търси си инвертор.
            Вече марки бол.Всичко е според парите,но аз ги слагам така Митсубиши хеви,-електрик,Дайкин,фуджитсу и т.н.,че са много.
            Големината според кубатурата,дограмата,изолацията,височината на тавана и .....абе много са нещата.
            Няма страшно в умирачката...
            Страшното е да си жив!...

            Коментар


            • #7
              От: климатик за отопление

              халето е промишлено с височина 12 метра и площ около 800 кв. м. офиса е изцяло вътре, височината не може да се намали защото витрините са до тавана на офиса, надявам се да постигна поне едни 20- 22 градуса вътре, витрините са от стъклопакет.

              Коментар


              • #8
                От: климатик за отопление

                Стъклопакета как е монтиран, тавана на офиса какъв е?
                ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                Е250 1998-продаден
                Субару Пустош

                Коментар


                • #9
                  От: климатик за отопление

                  Колонните климатици са доста подходящи за офиси и складови площи.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X