Обява

Свий
Няма добавени обяви.

...помогни си сам

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ...помогни си сам

    ...уважаеми модератори и колеги,отварям темата за неща,които сме си направили за да спестим средства и нерви,и същевремено сме постигнали положителен ефект.В моя случаи имах нужда от препиятствие против неправилно паркиращи сел...,пърдон шофьори.На борсата подобно нещо е над 20 лева,а в случая на мен ми излиза около 5 лева/брой топка и основа за комин.
    Набавих си стъклен лампион много популярен през 70-те години,хит бяха,малко арматурна тел и теракол/една торба за две топки/Натиснете снимката за да я уголемите

Име:001.jpg
Прегледи:1
Размер:152.6 КБ
ID:5990519Натиснете снимката за да я уголемите

Име:002.jpg
Прегледи:1
Размер:167.8 КБ
ID:5990520Натиснете снимката за да я уголемите

Име:003.jpg
Прегледи:1
Размер:162.1 КБ
ID:5990521Натиснете снимката за да я уголемите

Име:004.jpg
Прегледи:1
Размер:281.0 КБ
ID:5990522Натиснете снимката за да я уголемите

Име:005.jpg
Прегледи:1
Размер:245.0 КБ
ID:5990523Натиснете снимката за да я уголемите

Име:006.jpg
Прегледи:1
Размер:116.1 КБ
ID:5990524Натиснете снимката за да я уголемите

Име:007.jpg
Прегледи:1
Размер:188.9 КБ
ID:5990525
    HUSGVARNA 630 SMR
    PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

  • #2
    От: ...помогни си сам

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:179.jpg
Прегледи:1
Размер:287.3 КБ
ID:5423298...топката се слага на основата за комин запъва се с теракол и се слага на тротоара,така разположено една от друга,че да са симетрични и същевременно да пречат на сел...опаааа на шофьорите.
    ПП...ако уважаемите модератори преценят,че темата е необходима да я оставят,ако не...
    Последно редактирано от profesionalista; 07-11-12, 20:09.
    HUSGVARNA 630 SMR
    PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

    Коментар


    • #3
      От: ...помогни си сам

      И хората се спъват в тях, поради малката им височина.

      Коментар


      • #4
        От: ...помогни си сам

        Само да не мине някой натряскан гражданин и да ги обере всичките лампи наведнъж.Още по-лошо е ти да си ги обереш някоя вечер.....
        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

        Коментар


        • #5
          От: ...помогни си сам

          Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
          И хората се спъват в тях, поради малката им височина.
          Да ти кажа - по-добре да се бях спънал преди две седмици в такава топка, отколкото да скъсам мускулни влакна след удар в бедрото в шахматни стърчилки с подходяща височина. Успокояват ме, че за няколко месеца ще съм като нов, ма сега съм тътрещ се парцал.

          Коментар


          • #6
            От: ...помогни си сам

            Хм... Да не стане някой сакатлък и някой да те осъди. Все си мисля, че трябват разрешителни от общината за такива неща, за да си вържеш гащите.
            Иначе, интересно защо теракол....
            Нима е толкова здрав в такава отливка? Аз не съм отливал, но си мисля, че бетон би бил по-здрав....
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #7
              От: ...помогни си сам

              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
              Хм... Да не стане някой сакатлък и някой да те осъди. Все си мисля, че трябват разрешителни от общината за такива неща, за да си вържеш гащите.
              Иначе, интересно защо теракол....
              Нима е толкова здрав в такава отливка? Аз не съм отливал, но си мисля, че бетон би бил по-здрав....
              Ба не са коси,бре.Я ги тури,я не...тия лампиони.Ако пък ми е комшия лично ще наема в наща селска община булдозера и на .....сметището.
              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

              Коментар


              • #8
                От: ...помогни си сам

                Идеята не е лоша.. Според мен, ако има възможност да се измъкне някоя тротоарна плочка и на нейно място се засее някое вечно зелено дръвче от този сорт:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:cupressus.jpg
Прегледи:1
Размер:14.9 КБ
ID:5423334Ще е най-добре.. Никой няма да се пребие, коли няма да се трошат, а ако имат малко съвест шофьорите - ще го пазят..

                Коментар


                • #9
                  От: ...помогни си сам

                  Темата е добра колега,но побързаха да я пооспамят,макар че друго биха направили ако някой постоянно им спира пред вратата и не могат да си влязат в къщи,но какво да се прави прави,пред клавиатурата всички сме филантропи и светци!!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: ...помогни си сам

                    Само да вметна - тротоара е общинска, а не частна собственост и има няколко формулировки, според които се отнася една или няколко солени глоби, ако вземат да се самосезират или някой добросъвестен комшия ги сезира.
                    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                    Коментар


                    • #11
                      От: ...помогни си сам

                      Колко тежи една топка? Предполагам желязото е за дръжки да се мести. Тогава какъв е проблема да го преместя и паркирам. Само да вметна, че познавам много сел. които имат много повече интелект и възпитание от много граж. И да сел. не паркират неправилно, тях просто ги е стах да карат в натоварен трафик.
                      „Хората са два вида - едните вярват в невероятното, а другите правят невъзможното. Оскар Уайлд.“

                      Коментар


                      • #12
                        От: ...помогни си сам

                        ...това колеги си е лично решение,нали се сещате.Като някой има по-добро решение,нека го сподели,иначе ми писна да ставам пъдар на разни хорица...А Общината като иска да ми направи предписание и ще се разберем.Борчета са добър вариант,но няма да оцелеят от подпиинали или разхаитени хорица.Теракол,а не цимент защото такова имах,няма друга причина.А относно височината в завършен вариянт е към50 см.Благодаря за мненията,така се ражда истината.
                        HUSGVARNA 630 SMR
                        PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

                        Коментар


                        • #13
                          От: ...помогни си сам

                          Първоначално публикуван от pepihm Преглед на мнение
                          Темата е добра колега,но побързаха да я пооспамят,макар че друго биха направили ако някой постоянно им спира пред вратата и не могат да си влязат в къщи,но какво да се прави прави,пред клавиатурата всички сме филантропи и светци!!!
                          ...прав си,но разни хора-разни идеали,важното е да сме живи и здрави,нали
                          HUSGVARNA 630 SMR
                          PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

                          Коментар


                          • #14
                            От: ...помогни си сам

                            profesionalista супер са станали топките. Остави ги колегите какво казвате, те щото са загрижени за теб да не отнесеш някоя глоба, НО аз имах същия проблем и напълно те разбирам. В съседство и по-точно баш до мене се намира един хотел, чийто собственик е не селянин, не каруцар, а пълен миндил. Нарочно си накарва почиващите да ми спират пред гаража, където има светеща табела метър на мерър, че е забранено паркрането. След безброи караници ми писна и реших да взема нещата в свой ръце. Резултата беше дозина срязани гуми и жалба в полицията към мен.
                            Проблема реших като поставих едни от тея стоманениете метални стойки (от оранжевите) които се скъват за да минеш ислед това се изправят и се заключват със специален ключ.
                            Слагай си плафоните и хич да не ти пука, щом като хората не разбират от дума, а на "доброжелателните "съседи решили да те сезират където и да било може презноща да им циментираш по 2-3 такива плафона и да се кефят на сутринта .

                            Поздрави !
                            П.п. язък за плафоните

                            Коментар


                            • #15
                              От: ...помогни си сам

                              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                              profesionalista супер са станали топките. Остави ги колегите какво казвате, те щото са загрижени за теб да не отнесеш някоя глоба, НО аз имах същия проблем и напълно те разбирам. В съседство и по-точно баш до мене се намира един хотел, чийто собственик е не селянин, не каруцар, а пълен миндил. Нарочно си накарва почиващите да ми спират пред гаража, където има светеща табела метър на мерър, че е забранено паркрането. След безброи караници ми писна и реших да взема нещата в свой ръце. Резултата беше дозина срязани гуми и жалба в полицията към мен.
                              Проблема реших като поставих едни от тея стоманениете метални стойки (от оранжевите) които се скъват за да минеш ислед това се изправят и се заключват със специален ключ.
                              Слагай си плафоните и хич да не ти пука, щом като хората не разбират от дума, а на "доброжелателните "съседи решили да те сезират където и да било може презноща да им циментираш по 2-3 такива плафона и да се кефят на сутринта .

                              Поздрави !
                              П.п. язък за плафоните
                              Дали е нормално (то какво ли е нормално в нашата държава) в едно толкова кратко писание да има толкова призиви и примери за незаконни действия?...
                              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X