Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МДФ или ПДЧ фурнир?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: МДФ или ПДЧ фурнир?

    Може да бъде и само боя ,за което трябва гол МДФ(или грундиран),а по въпроса с висящите врати по скоро всичко се дължи на скапани панти(~0.50 ст)

    Коментар


    • #17
      От: МДФ или ПДЧ фурнир?

      ПДЧ естествен фурнир е по евтин защото неможеш да го фрезоваш(режеш кантираш и пръскаш)МДФ фурнира можеш да го фрезоваш и после пръскаш.За кухня ако искаш да излезе по евтина слагаш ПДЧ фурнир (само врати и страници които се виждат),а шкафовете ПДЧ ламинат.За издържливост всичко е до пазене <ако я заливаш с кофата докато миеш и от джелезо да е ще се скапе

      Коментар


      • #18
        От: МДФ или ПДЧ фурнир?

        Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
        ... Аз по съвет на един приятел дърводелец, си поръчах на едни хора от Троян да ми направят от чам, малко по-скъпо, но си заслужава. Е това ако не смяташ да сменяш кухненсо по-често.
        Колко често да я сменя?!? Миналия месец смених кухненски шкафове от ПДЧ, произведени през 1971. На самото ПДЧ не е като да му имаше нещо.
        Eй го 40-годишното ПДЧ (горе) до нова плоскост от ИКЕА.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020338.JPG
Прегледи:1
Размер:54.9 КБ
ID:5392167


        Вярно, че сега нещата като цяло ги правят по-малотрайни и новите вероятно няма да изкарат 40 (четиридесет) години, но все пак ...

        А за чамовите мебели ... Изобщо не съм във възторг от това, което са ми правили през последните години. Имам предвид качеството на материала.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #19
          От: МДФ или ПДЧ фурнир?

          Първоначално публикуван от civilwarrior Преглед на мнение
          ПДЧ естествен фурнир е по евтин защото неможеш да го фрезоваш(режеш кантираш и пръскаш)МДФ фурнира можеш да го фрезоваш и после пръскаш.За кухня ако искаш да излезе по евтина слагаш ПДЧ фурнир (само врати и страници които се виждат),а шкафовете ПДЧ ламинат.За издържливост всичко е до пазене <ако я заливаш с кофата докато миеш и от джелезо да е ще се скапе
          Колега нещо се бъркаш.
          ПДЧ - плоча от дървесни частици
          МДФ- плоча от дървесни влакна
          Естествен фурнир - лист дърво (най грубо казано дъска с дебелина около 1-2-3 мм)
          та която и да е от плоскостите ако е облицована с фурнир или друго фолио(ламинат) не подлежи на фрезоване
          Процедурата е следната МДФ първо се фрезова след това се боядисва или облицова с ПВЦ фолио някакво
          I'm not Lost, I'm Discovering !

          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

          Коментар


          • #20
            От: МДФ или ПДЧ фурнир?

            Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
            Колега нещо се бъркаш.
            ПДЧ - плоча от дървесни частици
            МДФ- плоча от дървесни влакна
            Естествен фурнир - лист дърво (най грубо казано дъска с дебелина около 1-2-3 мм)
            та която и да е от плоскостите ако е облицована с фурнир или друго фолио(ламинат) не подлежи на фрезоване
            Процедурата е следната МДФ първо се фрезова след това се боядисва или облицова с ПВЦ фолио някакво
            Фурнирования МДФ се фрезова без никакъв проблем,не знам откъде идва това генерално заключение че не подлежи.За 13г.съм фрезовал хиляди мебелни,интериорни и входни врати.Имам и някоя снимка ако на някой му е интересно.

            Коментар


            • #21
              От: МДФ или ПДЧ фурнир?

              Според ясно е какво има предвид. При фрезоване на фурнирован МДФ ще отнемеш фурнира от тези участъци и ще останат на гол МДФ. Разбира се има как да ги обработиш, въпрос на вкус. То по тази логика и ПДЧ-то няма проблем да се фрезова...

              Коментар


              • #22
                От: МДФ или ПДЧ фурнир?

                Да,естесвено,че се отнема фурнира,но след лакирането става контрастно и си е доста ефектно.Но все пак всичко е въпрос на вкус.Аз лично не виждам смисъл да се хвърлят пари за МДФ ако няма да се фрезова.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X