Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за ремонт на покрив - Битумни керемиди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпроси за ремонт на покрив - Битумни керемиди

    Накратко, предстои ми сваляне на начупените керемиди и мушамата под тях. Гръцки страшни - дрън - дрън, сериозните парчета вар вътре в тях са пипнали вода, надули са се и керемидите са на сол...
    Насочил съм се към така наречените битумни керемиди - гледам, че ги пишат и като шингли /представа нямам дали така е правилно/. Искам да попитам знаещите за насоки, като марка, модел, гаранций и така нататък. Гледам, че по големите магазини са все на почти едни цени, но нещо ме човърка, не им вярвам, то и за 200 квадрата не са лев и два..
    Приемам всякакви съвети, ъкъл и предложения, все пак не е задължително да е битумен покрива...
    Въпросния покрив е от два реда дъски /Плътно наковани/ с вата между тях. В смисъл отгоре е почти гладка повърхност, което мисля е добро поле за изява.

  • #2
    От: Въпроси за ремонт на покрив - Битумни керемиди

    Вземи пясъчно-полимерни. Трошене е изключено при тях.

    А лично съм ползвал оригинален ондулин и мога да кажа че за 10 години няма никакъв проблем с него.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Въпроси за ремонт на покрив - Битумни керемиди

      Само от тези на Изола-Петров не взимай!
      Ако искаш да разсмееш Господ - разкажи му плановете си.

      Коментар


      • #4
        От: Въпроси за ремонт на покрив - Битумни керемиди

        Първоначално публикуван от Ц. Кръстев Преглед на мнение
        Накратко, предстои ми сваляне на начупените керемиди и мушамата под тях. Гръцки страшни - дрън - дрън, сериозните парчета вар вътре в тях са пипнали вода, надули са се и керемидите са на сол...
        Насочил съм се към така наречените битумни керемиди - гледам, че ги пишат и като шингли /представа нямам дали така е правилно/. Искам да попитам знаещите за насоки, като марка, модел, гаранций и така нататък. Гледам, че по големите магазини са все на почти едни цени, но нещо ме човърка, не им вярвам, то и за 200 квадрата не са лев и два..
        Приемам всякакви съвети, ъкъл и предложения, все пак не е задължително да е битумен покрива...
        Въпросния покрив е от два реда дъски /Плътно наковани/ с вата между тях. В смисъл отгоре е почти гладка повърхност, което мисля е добро поле за изява.
        Ако ти е за къщата,може би просто си избери здрави нови керемиди със съответното фолио отдолу и двойна скара,за да получиш вентилируем покрив.Предполага се , че покривната конструкция ти е оразмерена за тяхното тегло и има необходимият наклон,но ги провери съгласно техническите изисквания.
        Качествените битумни шиндли с всички аксесоари не са по-евтини.Предимство им е по-малката трудоемкост.Изискват по-добра равнина на дъските-най-добре е да са рендосани.По-евтините шиндли имат навика да пълнят олуците с посипката.
        Вече визията е въпрос на вкус.
        Височината на челната дъска също трябва да се провери /преработи според избраната концепция.

        Като си избереш концепцията,може да се дадат конкретни производители и доставчици.

        Коментар


        • #5
          От: Въпроси за ремонт на покрив - Битумни керемиди

          Аз имам 2 покрива направени с Изомакс еласта линк
          Грундира се с течна гума. Полага се вата. Намазва се отгоре с течна гума. По желание се полага допълнителен слой цветна течна гума за фасон.
          Преди години 100 квадрата покрив със зелен фасон ми излезе около 500 лева (материалите). За 2 уикенда го направихме 2-мата с жена ми.
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар


          • #6
            От: Въпроси за ремонт на покрив - Битумни керемиди

            Незнам защо съветват да не вземаш български, но тази година ми инспектираха покрива след 8 години с такива и казаха, че си работят и са във перфектно състояние. Само леко обезцветяване (мойте са зелени). При мен комбинацията е - те, дебела изкуствена пвц (или каквато и да беше там) подложка и 14 см каменна вата за изолация. Проблеми никога никакви. След времето така са се слегнали битумните керемиди, че изглеждат все едно са нагрявани при поставянето. Доста по-добро решение според мен.
            висете отпуснато

            Коментар


            • #7
              От: Въпроси за ремонт на покрив - Битумни керемиди

              Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
              Аз имам 2 покрива направени с Изомакс еласта линк
              Грундира се с течна гума. Полага се вата. Намазва се отгоре с течна гума. По желание се полага допълнителен слой цветна течна гума за фасон.
              Преди години 100 квадрата покрив със зелен фасон ми излезе около 500 лева (материалите). За 2 уикенда го направихме 2-мата с жена ми.
              Това какво общо има с дъсчената обшивка за основа?

              Коментар


              • #8
                От: Въпроси за ремонт на покрив - Битумни керемиди

                Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
                След времето така са се слегнали битумните керемиди, че изглеждат все едно са нагрявани при поставянето. Доста по-добро решение според мен.
                Това става още след първото лято. Слягат и се запелват една за друга, все едно нарочно е правено така. А в моя случай бяха само наковани, и нищо повече.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Въпроси за ремонт на покрив - Битумни керемиди

                  Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                  Това какво общо има с дъсчената обшивка за основа?
                  Не ти разбирам въпроса. Трябва ли да има нещо общо?
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпроси за ремонт на покрив - Битумни керемиди

                    За мен най- добрия вариант е Метална керемидаhttp://www.bigorltd.com/novo/?gclid=...FUJL3wodbHZqXQ.
                    Това ако не е много разчупен покрива че идва много фирата.
                    Ако си решил да са битумни керемиди най добри( за мен)са на Тегола http://www.linia-ltd.com/construction/category/12

                    Ако мислиш че мога да ти бъда полезен с нещо (аз мисля че да) звънкай.
                    MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
                    (А1+)
                    О877ООО98О

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпроси за ремонт на покрив - Битумни керемиди

                      Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                      Ако ти е за къщата,може би просто си избери здрави нови керемиди със съответното фолио отдолу и двойна скара,за да получиш вентилируем покрив.Предполага се , че покривната конструкция ти е оразмерена за тяхното тегло и има необходимият наклон,но ги провери съгласно техническите изисквания.
                      Качествените битумни шиндли с всички аксесоари не са по-евтини.Предимство им е по-малката трудоемкост.Изискват по-добра равнина на дъските-най-добре е да са рендосани.По-евтините шиндли имат навика да пълнят олуците с посипката.
                      Вече визията е въпрос на вкус.
                      Височината на челната дъска също трябва да се провери /преработи според избраната концепция.

                      Като си избереш концепцията,може да се дадат конкретни производители и доставчици.
                      + 1 за мнението на ALEX_Z !!! Мога само да допълня,че полимер-пясъчните са по-леки,сравнени с друга керемида.Наистина са доста здрави(110 кила съм,и ме издържа без проблем при тест,и то на един крак!),но не посмях да си закупя от тях,тъй като още не са от достатъчно време на пазара(да кажем,поне 10-12години),за да имам пряко наблюдение спрямо атмосферното влияние върху тях.Иначе-на вид са добри,здравината им не е за пренебрегване,лекотата им-също(макар,да не натоварват с тегло самата покривна конструкция като цяло,задължително трябва да се коват за да не се разместят при по-бурен вятър!),и доста се пързалят!Цената им за кв/м,преди 3г. беше по-висока,сравнена с тази на друга 'вървежна' керемида.Битумните,не са ми по вкуса въобще.Такива бих сложил на навес,беседка и лятна кухня примерно,но на къща никога!И,в крайна сметка заложих на БЪЛГАРСКИТЕ '......',като и за секунда не съжалявам за избора си!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпроси за ремонт на покрив - Битумни керемиди

                        Наклон има пре достатъчно. Дъските отгоре са перфектно равни.Та въпроса е с какво ще е най - добре да се покрие. Почнах с битумните, щот са по - леки и май - няма голяма разлика в цените. Сега разбирам , че и се дозалепват сами. Казаха ми да вземам някакви със самозалепваща лента. при всички положения няма да се мятам в първия склад за такива неща. По важен от цената е срока на службата, както и качеството.
                        В момента една част от покрива е с материали на Изола, може и от майстора да е но - на 5 години тече от точно 5 места. Това с мушама и отгоре още един слой с посипка.

                        Под дъските има вата и под ватата сачак, гредите стъпват на бетонен пояс, който пък е вързан и с колоните идващи от под основите - не че това има значение де /ама сега четох и земетръсната тема/.
                        Ще снимам от по близо тия дни.

                        Сега разбирам как се чувства строител пред сложен/скъп ремонт на колата...
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от Ц. Кръстев; 12-06-12, 16:16. Причина: грешка

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпроси за ремонт на покрив - Битумни керемиди

                          Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                          Не ти разбирам въпроса. Трябва ли да има нещо общо?
                          Предложенията не трябва ли да имат общо с конкретната основа на колегата?Познавам технологията за която писа,но върху дъски не може да се изпълни.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпроси за ремонт на покрив - Битумни керемиди

                            Първоначално публикуван от Ц. Кръстев Преглед на мнение
                            Наклон има пре достатъчно. Дъските отгоре са перфектно равни.Та въпроса е с какво ще е най - добре да се покрие. Почнах с битумните, щот са по - леки и май - няма голяма разлика в цените. Сега разбирам , че и се дозалепват сами. Казаха ми да вземам някакви със самозалепваща лента. при всички положения няма да се мятам в първия склад за такива неща. По важен от цената е срока на службата, както и качеството.
                            В момента една част от покрива е с материали на Изола, може и от майстора да е но - на 5 години тече от точно 5 места. Това с мушама и отгоре още един слой с посипка.

                            Под дъските има вата и под ватата сачак, гредите стъпват на бетонен пояс, който пък е вързан и с колоните идващи от под основите - не че това има значение де /ама сега четох и земетръсната тема/.
                            Ще снимам от по близо тия дни.

                            Сега разбирам как се чувства строител пред сложен/скъп ремонт на колата...
                            От гледна точка на дългогодишното ти спокойствие на тема покривни работи:
                            Предлагам ти да си избереш система от керемиди,вентилируема,без мокри процеси по обмазване и ежегодна поддръжка на капаците по билата.Като разкриеш покрива, погледни състоянието на дъските, и помисли за импрегнант.Ревизирай си ламарините,ако са поцинковани, добре е да се сложи защитно покритие.Ако вече са много корозирали,по-добре ги подменяй с ламарина с полиестерно покритие.Комините ако имат нужда от саниране-също.Покрива доколкото го виждам е стръмен и трябва да се помисли и за снегозадържащи елементи,както и за необходимостта от допълнително закрепване на керемидите с винтове.Това става с точно замерване на наклоните.
                            Ако нямаш много опит с тези неща, по-добре викни някой за консултация.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпроси за ремонт на покрив - Битумни керемиди

                              А, консултацията е задължителна. Даже ще са някои.

                              Знам, че има много архитекти и строители тук.. Вие не си ли обикаляте старите обекти/клиенти от време на време? /преди 4 години правих диф. на един образ - добре, че му звъннах да питам как е, та да се сети за смяна масло и други разни/.
                              В смисъл добре е както по - нагоре, да съберем мнения с някоя друга година наблюдения. На пазара в момента има какво ли не...
                              И мисля темата ще е полезна далеч, не само на мен.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X