Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Измерване налягането на вентилатор - как?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Измерване налягането на вентилатор - как?

    Накратко - на кутията на вентилатора пише, че при 0 дебит трябва да дава 120 Pa налягане, а с моя устрел показва максимум 60 Pa. Говорих със завода производител. Оказва се, че нямат тяхна лаборатория, а измерванията на вентилаторите им са правени много отдавна от вече несъществуващ институт в Пловдив. Пускам темата с надеждата, че във форума има доста специалисти и все някой ще знае как се мери налягане или поне да знае някой, който да знае това.

  • #2
    От: Измерване налягането на вентилатор - как?

    С прозрачно китайско маркуче пълно с вода. Промяната в нивото ще е 5 - 15 см. Точност - много голяма.

    Коментар


    • #3
      От: Измерване налягането на вентилатор - как?

      Преди да ми подарят уреда и аз се мъчих с маркучета. Принципа е същия, но тук е изчислено и разграфено.

      Коментар


      • #4
        От: Измерване налягането на вентилатор - как?

        Ами така си се измерва. Монтираш вентилатора на затворена кутия/тръба (както се очаква да работи, защото нещата около перката влияят) и мериш налягането в кутията.

        Коментар


        • #5
          От: Измерване налягането на вентилатор - как?

          Единствено трябва да направиш капак със щуцер за тръбата на уреда, че така с парцала неминуемо има утечки.
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • #6
            От: Измерване налягането на вентилатор - как?

            Първо пратих клипа на един проектант на ОВ на национално ниво - викат го при определяне на държавните норми. И той ми каза същото. Направих друг опит с хубави тапи (не съм го снимал) - резултата е същия. Говорих с орган за контрол от вида С. Можели да мерят дебити,температури, запрашеност и други неща, но не и налягане. Днес от фабриката ми пратиха протокол за измерване от ..... 1986г???

            Коментар


            • #7
              От: Измерване налягането на вентилатор - как?

              Цялото земно кълбо си мери с тръбички, кое е чудното? От водата по-точно ще е само спирта, но на него трябва да му мериш плътността и температурата, че не се знаят. Такива манометри с живак, вода, спирт, разтвори и други се полват редовно като трябва точност и еднакви резултатти.

              Коментар


              • #8
                От: Измерване налягането на вентилатор - как?

                Ма то, и по звука се чува, че е немощен!

                Коментар


                • #9
                  От: Измерване налягането на вентилатор - как?

                  Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                  Цялото земно кълбо си мери с тръбички, кое е чудното? От водата по-точно ще е само спирта, но на него трябва да му мериш плътността и температурата, че не се знаят. Такива манометри с живак, вода, спирт, разтвори и други се полват редовно като трябва точност и еднакви резултатти.
                  Никой не се е чудил за тръбичките. Такъв е и уреда ми - тръбичка с U-образна форма и отвор за наливане на течността, върху който после се поставя маркуча, който ще доведе налягането и отвор за свободното движение на въздуха навън и вътре в другата тръбичка.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Измерване налягането на вентилатор - как?

                    Това, което пише на кутията да не е при 0 м. надморска височина, а Троян май е на 500?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Измерване налягането на вентилатор - как?

                      Хм. Дали атмосферното налягане играе роля? В случая е еднакво и от двете страни на тръбичката. А измерванията са правени в Пловдив, а фабриката е в Етрополе. Има логика - опитвам се да си представя как би се държал този вентилатор на Еверест. Да - най-вероятно налягането ще е още по-малко (да не кажа никакво). Трябва да си проверя надписите по уредчето.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Измерване налягането на вентилатор - как?

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        Ма то, и по звука се чува, че е немощен!
                        Ако по звука можеш да определиш параметри на непозната турбина, мисля, че си губиш напразно времето.

                        Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                        Хм. Дали атмосферното налягане играе роля?
                        Не особено.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Измерване налягането на вентилатор - как?

                          Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                          Хм. Дали атмосферното налягане играе роля? В случая е еднакво и от двете страни на тръбичката. А измерванията са правени в Пловдив, а фабриката е в Етрополе. Има логика - опитвам се да си представя как би се държал този вентилатор на Еверест. Да - най-вероятно налягането ще е още по-малко (да не кажа никакво). Трябва да си проверя надписите по уредчето.
                          По-скоро плътността на въздуха има значение/която се променя с височината/.
                          LZ1AIV

                          Коментар


                          • #14
                            От: Измерване налягането на вентилатор - как?

                            Ясно е, че мислим за плътността на въздуха. Но и това не е критерий, тъй като разредения въздух ще оказва по-малко съпротивление на перката и тя ще се върти с по-високи обороти.

                            Ясене само ти твърдиш, че меря правилно. Сигурен ли си в това? Много странно ми се струва единствения завод за вентилатори в страната да няма собствена лаборатория, а да разчита на резултати от соц времето. Сериозно мисля да се "разсмърдя" по случая.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Измерване налягането на вентилатор - как?

                              Какво има да му мериш неправилно? Методът си е все същия от 1643 година, а единственият завод за вентилатори ти дава измерване от 1986г, защото оттогава е и моделът на вентилатора. Тя, не че много се е променила и технологията оттогава. Разбира се, за 30-ина години все някоя таблица са объркали, разменили, изгубили и тн.

                              Единственото, за което се колебая, защото не ми става ясно от видеото, е методът на отчитане. На някои такива тръбести прибори трябва да събереш показанието от лявата и дясната тръба, а не да отчиташ по някоя от тях. Това е, за да се избегне влиянието на различното количество вода в прибора. Скалата, по която се отчита, милиметри ли се явяват или е нещо много различно? Истинското измерване с такъв прибор представлява разликата между височината на двата стълба в милиметри, а всеки милиметър вода е 10 паскала.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X