Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Състав и свойства на "лепило" за фаянсови плочки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Състав и свойства на "лепило" за фаянсови плочки

    Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
    Доволно читав циментов разтвор може да забъркаш с 1/3 цимент/пясък или 100кг разтвор за 8-9лв.
    Аз работя по едни други рецепти с повече цимент, но въпросът е как бъркат лепилата. С познавателна цел пиша. Съставките не са нещо толкова космическо, но просто не си струва бъркането в мазето. Циментър е 2-3 лв в една торба, пясъкът е левче, едно кило Ц200 и роднини да е левче, допълнителните химикали и те левче - станаха 4 - 5 лв за материали. Още няколко за производствения процес и малко печалба за всеки по веригата.
    А продажбите по варненски ги знаем. Понякога те оставят жив, друг път ти дават армаган самунче динамит в ръцете или на задната седалка.

    Коментар


    • #17
      От: Състав и свойства на "лепило" за фаянсови плочки

      Като цяло производството не е много сложно.основните стъставки са цимент/ около M350 – 400 kg/t/,кварцов пясък-около 500 kg/t,каменно брашно/минерално/100 kg/t и добавки около 100кг тон.Добавките.......пластификатор за отлагане на първичното свързване,фибри и полимери.Машинитре не са кой знае какви:
      -Сушилно-охлаждащагрегат/СОА/ е предназначен за сушене и охлаждане на пясък.още един за каменното брашно
      -дозатор
      -едно сито не е излишно..........все пак пясъка трябва да е с определена зърнометрия
      -Смесител за хомогенизира продукти с различна плътност и размери на частиците.
      -и накрая пакетажна машина.
      е и склад и................то си е цяло производство.А и трябва да се сертифицира....................ако на някои му е интересно мога да кача малко подробности.
      Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
      GSM +359 895 236 182

      А Rhf +

      Коментар


      • #18
        От: Състав и свойства на "лепило" за фаянсови плочки

        Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
        Вебер например си направиха пакетажен цех на 5км от Варна. Доставят си суровината в силози и само пакетират не се доверяват на магариите нашите сигурно, и държат на качеството.......
        =
        Същото това "цехче" произвежда над 50 000 тона годишно.

        Коментар


        • #19
          От: Състав и свойства на "лепило" за фаянсови плочки

          Първоначално публикуван от alex052 Преглед на мнение
          -едно сито не е излишно..........все пак пясъка трябва да е с определена зърнометрия.
          Аз съм чувал (не съм виждал), че някои слагат и мелница за пясъка и го правели почти на прах, преди да го метнат в сухия миксер.
          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

          Коментар


          • #20
            От: Състав и свойства на "лепило" за фаянсови плочки

            Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
            Аз съм чувал (не съм виждал), че някои слагат и мелница за пясъка и го правели почти на прах, преди да го метнат в сухия миксер.
            може........не знам.Смисъла на ситото е за това.
            Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
            GSM +359 895 236 182

            А Rhf +

            Коментар


            • #21
              От: Състав и свойства на "лепило" за фаянсови плочки

              Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
              А продажбите по варненски ги знаем. Понякога те оставят жив, друг път ти дават армаган самунче динамит в ръцете или на задната седалка.
              Наистина в този случай този си прецени че е на изгода и го оставиха да си бачка завода.

              Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
              Същото това "цехче" произвежда над 50 000 тона годишно.
              Ама наистина ли произвежда или само пакетира? Както казах по-горе не съм навътре в нещата.
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • #22
                От: Състав и свойства на "лепило" за фаянсови плочки

                Първоначално публикуван от alex052 Преглед на мнение
                може........не знам.Смисъла на ситото е за това.
                Тъй, тъй... Но с мелницата би се оползотворявал и остатъка, който често е повече от пресятото.
                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                Коментар


                • #23
                  От: Състав и свойства на "лепило" за фаянсови плочки

                  Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                  ....


                  Ама наистина ли произвежда или само пакетира? Както казах по-горе не съм навътре в нещата.
                  Наистина произвежда.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Състав и свойства на "лепило" за фаянсови плочки

                    Пробвах колко са здрави готовите циментови смеси с полимерни добавки. Свикнал съм с бетони от най-висок клас и сравнявам с тях.
                    Твърдостта им е не е висока. Ронят се на ситно - отделят се частици от инертния материал, най-едрото от който е кварцов пясък. Прилепването им се ограничава от ниската твърдост и ронливостта. Водопропускливи са. Образуват филм от фини частици и полимерното лепило, който осигурява някаква хидрофобност на повърхностният слой ако не е нарушаван след полагането. Резултат от горните е, че втвърдената мазилка е силно пластична, пукнатините се разпространяват трудно или никак, а залепването към много разнообразни материали разнообразно подготвени е гарантирано еднакво средно добре.

                    Това не са мазилки с високи якостни пказатели - твърдост, непропускливост, хидрофобност, неразпрашаване. Голяма грешка е популярното мнение, че са изключително здрави, каквото и да значи това в устата на магазинери, майстори и мазачи. Легендата "флексово лепило" подвежда лошо, ако се коментира приложение извън типичното - добро прилепяне към разнообразни и често меки повповърхности.
                    Много здрава мазилка е цимент с кварцов (пясък, гранитен прах) пълнеж, може с добавки за водоплътност, и може и да е уплътнен допълнително с силициево-органични импрегнатори (май се казват силани) или други силикатни чудеса.
                    Не знам в подробности какво е белият цимент, сега ще проуча и него.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Състав и свойства на "лепило" за фаянсови плочки

                      Легендата "флексово лепило" подвежда лошо, ако се коментира приложение извън типичното - добро прилепяне към разнообразни и често меки повповърхности.
                      Точно за това не бива да се коментира приложението им извън типичното, все пак са лепила за керамични покрития !
                      Флексовите лепила, както ги наричат, ако са на сериозна фирма са наистина такива. Постоянно ползвам такива и от тези на weber съм доста по-доволен.
                      Относно непропускливостта и хидрофобността им, няма нужда да се говори, защото вода до лепилото не трябва да стига. Все пак една от функциите на фугите е и това, да не допускат водата, а от другата страна на лепилото би трябвало да има хидроизолация.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X