Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нивомер за вода и комутатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нивомер за вода и комутатор

    Имам на тавана резервоар 1 куб. м. с вода, която ползвам, когато ВиК-то не пуска. Нямам достъп до резервоара и или го преливам, или хидрофора остава без вода и дава фира.

    Нужно ми е електронно устройство, което ми показва нивото и включва или пълначката, за да допълни резервоара или спира хидрофора, когато нивото падне на минимума.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

  • #2
    От: Нивомер за вода и комутатор

    Моя резервоар на вилата е 3 кубика и го пълня през арматура за тоалетно казанче вече над 25г. Хидрофора ми спира, като се вдигне налягането.

    Коментар


    • #3
      От: Нивомер за вода и комутатор

      Има ниворегулатори по магазините, виждал съм за няколко лв. Може да е било за десет. Има си вградено реле или симистор за управление на помпата или контактор.

      Коментар


      • #4
        От: Нивомер за вода и комутатор

        Лошото е, че у наше село такова нещо нЕма у магазините, и като ги попитам първо клатят глава като кон на празни ясли, а после вадят каталози на грундфос и др. и обясняват, че щели да поръчат, ама тази арматура струва повече от хидрофора.
        Така, че ако ми посочите линкове ще е по-добре. Един път ми е необходимо да виждам нивото без да се катеря и после автоматично да пълни и автоматично да спира хидрофора при ниско ниво. Сега отново съм пред закупуване на поредния хидрофор.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #5
          От: Нивомер за вода и комутатор

          Напишете "нивоконтролер" и разгледайте има много варианти в е-магазини. Успех и пишете след изпълнението на задачата.

          Коментар


          • #6
            От: Нивомер за вода и комутатор

            Потърсих, но нещо явно аз не улучвам, защото на мен ми трябва нещо по което да следя визуално нивото на водата, за да мога да оптимизирам разхода й, тъй като ВиК пускат вода 1 път дневно. Също така ми е нужно, когато нивото намалее съвсем да изключи, за да не унищожа помпата.
            Предлагат се някакви скъпи нивоконтролери за хранителната промишленост, отделно трябва да купувам сонди, и след това да се мъча да дупча съда и да правя фланци, за да ги закрепя на стената на пластмасовия резервоар без да се получи теч.
            Моята идея е да действа на налягане, но не виждам такива в нета, а ако ги има сигурно са по-скъпи от целия бидон с хидрофора заедно.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #7
              От: Нивомер за вода и комутатор

              Трудно ще намериш и пуснеш толкова чувствителен датчик за такава малка разлика в налягането. Единствено може механична система, която ако е фабрична е скъпа.
              От електронните има голям и евтин избор, но монтажът си е монтаж. За да не дупчиш резервоара, монтирай всичко във вънщна вертикална тръба, свързана към тръбите. Това е по-лесно, предполагам.

              Коментар


              • #8
                От: Нивомер за вода и комутатор

                Нещата не са сложни,проблема е да се направи коректен алгоритъм на действие на конкретната с-ма и конкретно как да се изпълни и донади към вече съществуващото,за да не се влияе от захранване и човек,да е евтино и вечно-възвратни клапани, аварийни преливници,датчици за ниво и др. .Електронните датчици са евтини,но съпътствуващите контролери и допълнителни устройства,монтаж и най-вече алгоритъма/режима на работа на системата,ако не си го правиш сам са пари и то не малко.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #9
                  От: Нивомер за вода и комутатор

                  Може да се направи какво ли не, обаче каквото трябва - Пенчо го каза още в началото.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нивомер за вода и комутатор

                    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                    Може да се направи какво ли не, обаче каквото трябва - Пенчо го каза още в началото.
                    То и в момента е така, пълни се трез кран от казанче за тоалетна, но лошотое че той не винаги добре затваря и понякога прелива. Но главния проблем е в това, че не знам колко вода има в съда, за да знам как да я разходвам и кога да изключа хидрофора, за да не купувам пак нов такъв.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нивомер за вода и комутатор

                      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                      То и в момента е така, пълни се трез кран от казанче за тоалетна, но лошотое че той не винаги добре затваря и понякога прелива. Но главния проблем е в това, че не знам колко вода има в съда, за да знам как да я разходвам и кога да изключа хидрофора, за да не купувам пак нов такъв.
                      Първо смени арматурата с не турска или нашенска. Има читави от месинг италиански. Направи преливника с маркуч да се излива на видно място. Така винаги ще имаш по кубик, след като спрат водата.
                      Не си усложнявай живота.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нивомер за вода и комутатор

                        Никой от вас ли не е чувал за нивомер на пералня? Обикновено работят десетки години без някой да се сети за тях, задействат се от налягане (седят до горния ръб на пералнята, а са свързани с дъното на казана) и обикновено са с 2 или 3 нива на задействане, с нормално отворени и/или затворени контакти. Пак от същия електроуред може да се вземат клапаните за водата.

                        За наблюдение си трябва нивоиндикатор, но датчиците от резервоари за гориво не са добри - във вода корозират, а не се сещам от кой ширпотреб да се вземат правилни. Може, обаче, да се направи неелектрическо - от прозрачен маркуч двойно U - коляно с въздух по средата. Да се изведе някъде на удобно място, където да се гледа. С няколко опита ще се разграфи пълно-празно. Прозрачния маркуч струва малко и се продава по железариите. Хубав - по авточастите, но той е и по-скъп.

                        Още да обяснявам ли?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нивомер за вода и комутатор

                          п.п. Поплавъковите кранове за тоалетно казанче страдат силно от замърсена вода, а тя като спира не може да не е замърсена. Т.е. трябва текстилен филтър и възвратен клапан, иначе ще има библейски потоп. И пак ще има, електрическите чудеса могат поне да се дублират.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нивомер за вода и комутатор

                            За ел. вентил точно от пералня си мисля, а нивомера на пералнята как точно действа. Ако накача няколко такива да ми светват по 1 светодиод ще си направя визуализация, а при най-ниското ниво ще изключва хидрофора и значи съм изпълнил задачата.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нивомер за вода и комутатор

                              Поплавък от кинефф 2 бр. вързани със ел контакт- най-долу за "мин" и най-горе за "макс" или такъв от презервуар на колъ с ламПичка за резерв .....само му удължиш рамото на поплавъка да "ходи" по цялата дълбочина на твоя съд, може и указателя на таблото да свалиш
                              .....ако много не ти се бърка в съда, най-отгоре заваряваш вертикално тръбичка водач, през нея прекарваш друга която да се движи свободно нагоре-надолу малко по-дълга от дълбочината на съда, отдолу (в съда) към нея закрепяш парче стиропор или друг поплавък така колкото по-ниско е водата в съда, толкова по-малко ще надстърча вътрешната(подвижната) тръбичка, на горния и край закачаш к'вот искаш - контакти, или прекъсваш светлинен поток към фотодиоди или с игла да боде по трътката нарочно вързан папагал....
                              Звънкай ако не си схванал принципа, че цял ден борим един V8 и съм без сили.
                              Последно редактирано от дядо владо; 17-05-12, 19:13. Причина: допълнение...и граматика
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X