Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Боядисване на грапава основа с фасаген

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Боядисване на грапава основа с фасаген

    Пооправи се малко времето, следва малко ремонт
    Планът е две тераси малко да се освежат.

    Основата е грапава мазилка. Тя си остава. В момента е 3 цвята - стените са нещо като сиво, покрай прозорците - кафяво, таванът - жълт.
    Минах го една ръка с бял фасаген с мече, но се боядисва трудно, мазилката е доста грапава и докато покрие достатъчно иска много боя и много мазане.

    Според мен пръскане с пистолет му е решението за да става бързо и качествено.
    Разходих се по магазините, има и електрически има и на въздух.
    Поговорих си с един от консултантите. Препоръча с въздух на поне 5 атмосфери, иначе започва са плюе фасагена.
    Електрическите не били подходящи. Лошото е, че един ден ще трябва да бръмчи компресор и ще ме намразят съседите.

    Какво е Вашето мнение?
    Има ли друг начин, по който може да се боядиса мазилката?
    Някой пръскал ли е латекс или фасаген с пистолет?
    Аз не вярвам в чудеса!
    Разчитам на тях!

  • #2
    От: Боядисване на грапава основа с фасаген

    Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
    Пооправи се малко времето, следва малко ремонт
    Планът е две тераси малко да се освежат.

    Основата е грапава мазилка. Тя си остава. В момента е 3 цвята - стените са нещо като сиво, покрай прозорците - кафяво, таванът - жълт.
    Минах го една ръка с бял фасаген с мече, но се боядисва трудно, мазилката е доста грапава и докато покрие достатъчно иска много боя и много мазане.

    Според мен пръскане с пистолет му е решението за да става бързо и качествено.
    Разходих се по магазините, има и електрически има и на въздух.
    Поговорих си с един от консултантите. Препоръча с въздух на поне 5 атмосфери, иначе започва са плюе фасагена.
    Електрическите не били подходящи. Лошото е, че един ден ще трябва да бръмчи компресор и ще ме намразят съседите.

    Какво е Вашето мнение?
    Има ли друг начин, по който може да се боядиса мазилката?
    Някой пръскал ли е латекс или фасаген с пистолет?
    Пръскал съм бял Латекс с Пейн Зуум... И той уж, пистолет.. Ами боядисах, но тавана, малко му се видя зор, та се наложи да добоядисвам с четката
    Само трябва да е малко повечко разреден, поне за Пейн ЗуЛУма
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

    Коментар


    • #3
      От: Боядисване на грапава основа с фасаген

      а както се сещаш - тавана е най-грапав от всичко
      Някаква пръскана мазилка е и днес ми разказа играта.
      Аз не вярвам в чудеса!
      Разчитам на тях!

      Коментар


      • #4
        От: Боядисване на грапава основа с фасаген

        Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
        а както се сещаш - тавана е най-грапав от всичко
        Някаква пръскана мазилка е и днес ми разказа играта.
        Така е.... Двойна порция
        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
        Honda Dominator 650
        088ЧЧ93979-->Борис
        0878956Ч38-->Борис

        Коментар


        • #5
          От: Боядисване на грапава основа с фасаген

          За компресор не мога да ти кажа, но ръчно процедурата е следната:
          -с мека телена четка се минава да падне ако има нещо слабо.
          -сериозно грундиране,с четка.Не го пропускай , защото има риск от петна.
          -трикратно боядисване с фасагена-пак с четка.Разхода се планира поне х 2, заради по -голямата реална площ за боя.

          С мече няма да се справиш качествено.

          Коментар


          • #6
            От: Боядисване на грапава основа с фасаген

            Стените ги минах с телена четка. След това миене с вода за да падне прахолякът.

            Какъв грунд да използвам?
            Аз не вярвам в чудеса!
            Разчитам на тях!

            Коментар


            • #7
              От: Боядисване на грапава основа с фасаген

              Колегата горе много правилно ти е казал за грунда - редкия грунд много по-лесно прониква и мокри неравностите, а после боята се нанася много по-лесно върху импрегнирана повърхност. А мечето, ако е фасадно с дълъг косъм боядисва всяка мазилка.

              П.С. За грунда - ако боята е специална (силиконова и т.н.) какъвто пише да се използва. Ако е фасаген - дълбоко проникващ грунд - евтин е и върши отлична работа.
              Technical Rescue Direct - life lies in courage
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

              Коментар


              • #8
                От: Боядисване на грапава основа с фасаген

                Има ли грунд, който не е на акрилна и вододисперсна основа? Дълбокопроникващият е от тези водните, питам за други.

                Коментар


                • #9
                  От: Боядисване на грапава основа с фасаген

                  Върху стара пръскана мазилка на панелна тераса се получи идеално. Въпреки полепналата 30-годишна мръсотия - дълбокопроникващ грунд с четка, и след това една ръка фасадна боя без разреждане, тонирана на око. Малко е пипкаво, но с четка с по-къс косъм боята покри идеално.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Боядисване на грапава основа с фасаген

                    Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                    Основата е грапава мазилка. Тя си остава. В момента е 3 цвята - стените са нещо като сиво, покрай прозорците - кафяво, таванът - жълт.
                    Минах го една ръка с бял фасаген с мече, но се боядисва трудно, мазилката е доста грапава и докато покрие достатъчно иска много боя и много мазане.
                    Има ли друг начин, по който може да се боядиса мазилката?
                    Някой пръскал ли е латекс или фасаген с пистолет?
                    Има. Взимаш мече с дълъг косъм - за фасади.
                    Правиш грунд - фасадната я разреждаш с вода почти 1 към 1, ама не точно. Почти. Да тече като вода.
                    Минаваш 1 ръка и 2 часа чакаш да дръпне . Ще се изненадаш колко цвят има в този грунд.
                    После една ръка основно боядисване. Пак разреждаш боята с 10% вода. Смело, не мери точно.
                    След основната ръка - АКО някъде прозира само там повтаряш.
                    Това е. Говоря така смело, щото така съм си изхранвал семейството докато бяхме студенти.
                    Занаят не се забравя.
                    Успех!
                    Ако ти се пръска става с помпа за постна боя, но трябва фасадната да я прецедиш през тензух.
                    И отново разредена, а не гъста.
                    Винаги когато е разредена с 10-15 % вода покрива по-добре.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Боядисване на грапава основа с фасаген

                      ако не гониш кой знае какво качество може да пробваш с пеит зум.ако си от софия пиши мога да ти дам такова чудо да си свършиш работа.за балкони и грапави повърхности е идеален.
                      Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                      GSM +359 895 236 182

                      А Rhf +

                      Коментар


                      • #12
                        От: Боядисване на грапава основа с фасаген

                        За две панелни тераси става дума. Грапава мазилка.
                        Гоня качество до толкова, че да стане хубаво, равномерно и да няма петна.
                        От София съм. Като цяло ми казаха, че с пистолет става трудно, боята е гъста. Отделно - лесно ли се чисти после за да не се прецака пистолета?
                        Последно редактирано от Иван Горчев; 14-05-12, 12:05.
                        Аз не вярвам в чудеса!
                        Разчитам на тях!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Боядисване на грапава основа с фасаген

                          Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                          За две панелни тераси става дума. Грапава мазилка.
                          Гоня качество до толкова, че да стане хубаво, равномерно и да няма петна.
                          От София съм. Като цяло ми казаха, че с пистолет става трудно, боята е гъста. Отделно - лесно ли се чисти после за да не се прецака пистолета?
                          Това, което написах по-горе се отнася точно за две тераси на панелен апартамент в Надежда-6. Ако искаш да видиш резултата само от една ръка грунд и фасадна боя, звънни и ще те заведа когато ти е удобно. Така по-лесно ще прецениш какво да правиш.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Боядисване на грапава основа с фасаген

                            Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                            За две панелни тераси става дума. Грапава мазилка.
                            Гоня качество до толкова, че да стане хубаво, равномерно и да няма петна.
                            От София съм. Като цяло ми казаха, че с пистолет става трудно, боята е гъста. Отделно - лесно ли се чисти после за да не се прецака пистолета?
                            чистенето-5-15 мин на чешмата/по скоро е миене/ мисля,че в рамките на 20 мин ще приключиш с боята...и не мисля че е трудно.
                            Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                            GSM +359 895 236 182

                            А Rhf +

                            Коментар


                            • #15
                              От: Боядисване на грапава основа с фасаген

                              Първоначално публикуван от alex052 Преглед на мнение
                              чистенето-5-15 мин на чешмата/по скоро е миене/ мисля,че в рамките на 20 мин ще приключиш с боята...и не мисля че е трудно.
                              Това, което ме притеснява е да не съсипем пистолета. Сега се прибирам и започвам да разчиствам и втората.
                              Взех мече за фасадно боядисване, четка и грунд. Ще пробвам как върви с тях и ще докладвам.
                              Аз не вярвам в чудеса!
                              Разчитам на тях!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X