Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся лепило за ПВЦ шишета. Цел: система за слънчево притопляне на вода.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся лепило за ПВЦ шишета. Цел: система за слънчево притопляне на вода.

    Решил съм да си правя система от ползвани ПВЦ бутилки от безалкохолно за слънчево притопляне на вода.
    За целта, лично съм изпил около 15 трилитрови бутилки от бюджетна марка безалкохолни.
    Не беше лесно и гарантирано организма ми търпи някакви последствия, затова моля за сериозно отношение и ангажираност към проблема ми.
    Оказа се че няма подходящо лепило с което да скача шишетата едно за друго.
    Пробвах с монтажен силикон - не става, пробвах и този който се ползва за термопистолетчетата - на пръчки.
    Дайте някакъв акъл, моля.
    Георги Тонев

  • #2
    От: Търся лепило за ПВЦ шишета. Цел: система за слънчево притопляне на вода.

    Лепило за ПВЦ тръби продава се във всички железарии .Има скъпи ,евтини и български .Трябва да се пробва .Чета че Ясен е баш химика на форума така не е лошо да се допиташ до него . Може да снимаш ще ми е интересно.Успех !
    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

    Коментар


    • #3
      От: Търся лепило за ПВЦ шишета. Цел: система за слънчево притопляне на вода.

      Има в Троян фирма Адаш на ника ти! Най добре е да се обърнеш към нея!! Сериозно!!
      Най-добре е да имаш богати приятели!!!
      Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

      Коментар


      • #4
        От: Търся лепило за ПВЦ шишета. Цел: система за слънчево притопляне на вода.

        Благодаря за мненията.
        Утре ще звънна един телефон до Троян и ще пиша тук какво са ме посъветвали.
        Георги Тонев

        Коментар


        • #5
          От: Търся лепило за ПВЦ шишета. Цел: система за слънчево притопляне на вода.

          Не съм сигурен, но шишета за безалкохолни от пвц май няма. Мисля, че е PET, каквото и да значи. За пвц добро лепило продават по веригите на хенкел, май "тангит" се казваше. Добро в смисъл бързостягащо. Българското в шишета, "вектор" май е марката, е по-рядко и съответно му трябва по-дълго време. И шишетата му май са от PET. Ако е само за уплътняване силикона трябва да е неутрален. За лепене не става обаче.

          Коментар


          • #6
            От: Търся лепило за ПВЦ шишета. Цел: система за слънчево притопляне на вода.

            Ъ-ъ, те са от полиетилен терафталат. Същото, от което правят "керамичните" кондензатори. Не съм сигурен че има лепило, толкова повече, че ще "дишат".

            Коментар


            • #7
              От: Търся лепило за ПВЦ шишета. Цел: система за слънчево притопляне на вода.

              Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
              Не съм сигурен, но шишета за безалкохолни от пвц май няма. Мисля, че е PET, каквото и да значи. За пвц добро лепило продават по веригите на хенкел, май "тангит" се казваше. Добро в смисъл бързостягащо. Българското в шишета, "вектор" май е марката, е по-рядко и съответно му трябва по-дълго време. И шишетата му май са от PET. Ако е само за уплътняване силикона трябва да е неутрален. За лепене не става обаче.
              Тангита е хубав наистина, купувал съм в едни розови тубички мисля по 200 грама го има, а и в кутии тенекиени. Опитахме се безуспешно да лепим найлона на една оранжерия минала година. Не стана. Съмнявам се да подейства и при шишетата, тях май нищо не ги лепи освен чрез стапяне да стане някак работата...

              Коментар


              • #8
                От: Търся лепило за ПВЦ шишета. Цел: система за слънчево притопляне на вода.

                Ако намериш лепило за найлон, в същата година ще получиш Нобеловата награда за химия.
                Да, ама това вече е заваряване. Не съм сигурен че тия дето ремонтират брони, ще се съгласят да се разправят с толкова тънко.

                Коментар


                • #9
                  От: Търся лепило за ПВЦ шишета. Цел: система за слънчево притопляне на вода.

                  Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                  Ако намериш лепило за найлон, в същата година ще получиш Нобеловата награда за химия.
                  Да, ама това вече е заваряване. Не съм сигурен че тия дето ремонтират брони, ще се съгласят да се разправят с толкова тънко.
                  Да бе прав си... Та така при нас с ютията и оризовата хартия чудеса стават... : ))

                  Коментар


                  • #10
                    От: Търся лепило за ПВЦ шишета. Цел: система за слънчево притопляне на вода.

                    Уви, подозренията ми че задачата не е възможна или поне не в някакви нискобюджетни рамки се потвърждават от вашите мнения.
                    Георги Тонев

                    Коментар


                    • #11
                      От: Търся лепило за ПВЦ шишета. Цел: система за слънчево притопляне на вода.

                      Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
                      ...
                      Оказа се че няма подходящо лепило с което да скача шишетата едно за друго...
                      А замислял ли си се за някаква "плетка" която да държи шишетата едно към друго, като летви в лека ограда ? И силикон за уплътняване ?

                      Или пък - гърлата на шишетата със сигурност са доста стабилна точка за захващане, представи си ги нанизани в един метален профил като в корниз, малко както се нареждат винените чаши в баровете (обърнати, за дъната). Абе представи си ги бутилките наредени за гърлата в един корниз, там като ги стегнеш остава само да им захванеш леко дъната едно към друго колкото да се стабилизират.

                      Всичкото това - ако си решил да ги редиш в една плоскост де. Но дори и да си решил да ги връзваш едно за друго като пръчки динамит - пак истината а през гърлата.
                      Последно редактирано от Goblin; 26-02-12, 23:04.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #12
                        От: Търся лепило за ПВЦ шишета. Цел: система за слънчево притопляне на вода.

                        Ето накратко каква ми е идеята.
                        Засега разполагам с петнадесет, черни, трилитрови бутилки от безалкохолно.
                        Искам да ги групирам така че да са по-компактни и по-удобни за сместване на малък бетонов покрив.
                        Ето схема:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SOLAR-BOTTLES.jpg
Прегледи:1
Размер:20.0 КБ
ID:5351099
                        Ако срежа дъното на първото шише и нахлузя в него гърлото на второто и аналогично за третото ще получа една цяла ампула, която с тройник мога да вържа към колекторна тръба. С тази сглобка губя малко над литър от сумарния обем на шишетата или излиза че ампулата ми ще събира 7.7л вода, което е приемливо.
                        Мислех на тройника да залепя разпробита капачка от безалкохолно, така че ампулата да може да се развива за ревизия и ремонт.
                        Това са бели кахъри.
                        Проблемът е как, аджеба, да съединя тези три шишета?
                        Системата ще е затворена и от температурното разширение ще се създаде налягане, което лесно може да пробие снадките на шишетата. Щеше ми се да има начин да ги залепя солидно, но... май ще се наложи да променям нещо по концепцията.
                        Това е накратко.
                        Георги Тонев

                        Коментар


                        • #13
                          От: Търся лепило за ПВЦ шишета. Цел: система за слънчево притопляне на вода.

                          Направи си го от нормални ПВЦ тръби. Пак ще върши толкова работа - почти никаква. Един варел ще върши по-добра.
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #14
                            От: Търся лепило за ПВЦ шишета. Цел: система за слънчево притопляне на вода.

                            +1 за Черния Варел.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Търся лепило за ПВЦ шишета. Цел: система за слънчево притопляне на вода.

                              Може и с балони от бойлери от старите българските с големия фланец . Предполагам 2 ще свършат работа , с малко преправка по фланците и винкелова каса която да ги държи един до друг и все си мисля че водата ще се стопля по бързо през тях отколкото през един варел ....Отделно ще може да са оставени постоянно под налягане и свързани в водопроводната мрежа
                              Последно редактирано от nachev7; 27-02-12, 02:48.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X