Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на спукана тръба PVC с алуминиева вложка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт на спукана тръба PVC с алуминиева вложка

    Колеги, да се оплача, по закона на Мърфи сега в най-големите студове трябваше да ми се спука тръба PVC с алуминиева вложка на радиатора в спалнята. Просто майстора на инсталацията я е посукъл при слагане на радиатора - незнайно защо още при полагане на тръбите я беше оставил в друга равнина спрямо горната, която захранва радиатора
    И то точно тръбата по-близко до пода - както си излиза от стената и няма 3-4 см влиза в кранчето на радиатора и тази вечер се появи една много малка струйка вода но достатъчна ...

    Мястото е изключително кофти - незнам дали ако се започне с разкъртване на стената и тн, да не се наруши "завоя" на тръбата, защото от пода до кранчето са 15-16 см... и дали там да се "снажда" по някакъв начин, че иначе незнам... паркет, под него 5 см армирана замаска, под нея 5 см стиродур(или както там се казваше)...
    Или евентуално по шлаухата да се тегли нова тръба до разпределителя? което ми е малко мисията невъзможна....

    Имам и съвсем малък вариант с някакъв коляно да се включа в радиатора като се мисли за изместване на кранчето или елеминирането му - тръбата да се скъси между стената и веднага след пробива на тръбата да се "включи" отново. Последното - премахване на кранчето хич не ми се иска.

    Та да ви попитам да дадете съвет

    Няма ли нещо като Repair kit - как да го кажа на български - ремонтно приспособление за залепване на спукана тръба, което директно да се сложи върху тръбата и ако има колко е надежно
    Честно казано предпочитам да направя най-трудната процедура, но да стане като завинаги.


    Трябваше майстора още като го видях как е монтирал радиатора да го накарам да го оправи, но тогава не ми бяха останали сили след ремонта, а и изкара 1 сезон и почти половина до днес...

    Та надявам се още утре да се търси разрешение, че точно спалнята не е добре да е без отопление...

  • #2
    От: Ремонт на спукана тръба PVC с алуминиева вложка

    Ако имаше някоя снимка , щеше да е по-лесно . Но... ако пробива e след третия сантиметър от стената , смятам че проблема не е страшен - взимаш т.нар. удължител режеш тръбата на болното място и наставяш с въпросния нипел/удължител .
    Боби - 0887771064
    Който иска да свърши нещо намира начин , които не - намира причина.

    Коментар


    • #3
      От: Ремонт на спукана тръба PVC с алуминиева вложка

      Това, което е посочил колегата е правилно, и дори и да е малко по-навътре може да се мине с малко разбиване, въпросната снадка и малко парче за удължение.
      Life is too short to drive dull cars!

      Fight global warming !
      ... turn on your A/С !

      Коментар


      • #4
        От: Ремонт на спукана тръба PVC с алуминиева вложка

        Да. Това е правилната "джаджа".
        По принцип, не се препоръчва да се зазидва в стената, но аз никога не съм имал проблеми с тези снадки.
        Важното е, да са неподвижни.
        Много лесни са за работа, можеш и сам да си го направиш.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #5
          От: Ремонт на спукана тръба PVC с алуминиева вложка

          Колеги, и аз исках да направя снимка, но вечерта като писах темата детето вече спеше и няма как
          Но иначе сте ме разбрали и ви благодаря за отговорите - ще се използват някакви такива материали.
          Иначе и аз знам, че не трябва да се "зазиждат" тези връзки, но няма да има начин. Ще се постарая да е максимално на открито.

          Останал съм в заблуда - извинявам се за незнанието, че тръбата може да се подмени по шлауха до колектора и чак днес го размислих, че няма как да стане то не е като ел.кабел

          Ще гледам да направя снимки преди и след, за да се знае за вбъдеще от колеги какво да гледат още при полагане на тръбите - все пак човек не може да разбира от всичко и да се светка във всяка ситуация

          Коментар


          • #6
            От: Ремонт на спукана тръба PVC с алуминиева вложка

            Тези тръби имат гаден навик, когато са зазидани да се късат. Обикновенно това се получава, когато не е предвидено как да се компенсира температурното разширение (удължение)!!!

            Коментар


            • #7
              От: Ремонт на спукана тръба PVC с алуминиева вложка

              Наистина, най-лесно е да отрежеш спуканата час (и малко +)! и да монтираш с нипел ново парче тръба, стига да имаш достатъчно място за това.
              пп. Да не забравиш преди ремонта да СПРЕШ парното и да ИЗТОЧИШ водата!
              Последно редактирано от trapper; 17-01-12, 13:01. Причина: пп
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #8
                От: Ремонт на спукана тръба PVC с алуминиева вложка

                Останал съм в заблуда - извинявам се за незнанието, че тръбата може да се подмени по шлауха до колектора и чак днес го размислих, че няма как да стане то не е като ел.кабел


                Възможно е,но трябва да има по голяма разлика в диаметрите на тръбата и шлауха,и да няма много остри завой,то това е целта на шлауха,ама майсторито го слагат като от беля,разлика в диаметъра 2мм и тогава е сложна работота.Пробвай с някаква скоба с гумена подложка,или го омотай с епоксидно лепило и бинт,но трябва да е сухо,иначе държи.Ако позволява,варианта с нипела е най-добър, естествено ако има място!!!

                Коментар


                • #9
                  От: Ремонт на спукана тръба PVC с алуминиева вложка

                  Майсторите ме убеждават, че шлаухата е, за да не се мачка тръбата при полагане на замазката и за да поема температурните разширения...а не за да се подменят тръбите...Лошото е, че след като спрях радиатора днес ми въчникнаха и други проблеми явно котела е по-мощен и като се спре радиатор от системата започна да повишава температура и налягане

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ремонт на спукана тръба PVC с алуминиева вложка

                    Уф, оправих се ама шубето е голям страх това вода и налягане си е страшничко.
                    Махнахме кранчето в крайна сметка и само с едно коляно и нипел минаха нещата.
                    Но за съжаление не направих снимки.

                    Смених си и разширителния съд и клапана за налягане - стария беше замърсен и изпускаше когато и колкото си иска.

                    Поздрави на всички и мерси, че се включихте със съвети!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X