Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отпушване на тръба?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Отпушване на тръба?

    Здравейте,
    проблема е следният:В банята се влоши отичането на водата от сифона.Ако се позастоиш направо се събира повече вода от нормалното и си е некомфортно.Пробвах да изчистя тръбата с едно парче тел,но ситуацията си е същата.С някакъв препарат може ли да имам успех,без да сменям тръбите след време?Тубофло,или нещо подобно ще помогне ли?

    поздрави

  • #2
    От: Отпушване на тръба?

    Първоначално публикуван от Живко Костадинов-Kograman Преглед на мнение
    Здравейте,
    проблема е следният:В банята се влоши отичането на водата от сифона.Ако се позастоиш направо се събира повече вода от нормалното и си е некомфортно.Пробвах да изчистя тръбата с едно парче тел,но ситуацията си е същата.С някакъв препарат може ли да имам успех,без да сменям тръбите след време?Тубофло,или нещо подобно ще помогне ли?

    поздрави
    Каналин.
    0осем9осем7шест0осем7едно
    Миро

    Коментар


    • #3
      От: Отпушване на тръба?

      Сярна киселина. Наливай смело. Работи и съм проверил лично.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #4
        От: Отпушване на тръба?

        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
        Сярна киселина. Наливай смело. Работи и съм проверил лично.

        Опушва до шахтата!

        Става и със солна но разгражда само органичните "препядствия"
        driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

        Коментар


        • #5
          От: Отпушване на тръба?

          аз си купувам сода каустик от железарията , сипвам половината шише и след половин час канала е отпушен
          емил златков
          паджеро 2.5тд
          ве стром 650

          Коментар


          • #6
            От: Отпушване на тръба?

            Първоначално публикуван от Живко Костадинов-Kograman Преглед на мнение
            Здравейте,
            проблема е следният:В банята се влоши отичането на водата от сифона.Ако се позастоиш направо се събира повече вода от нормалното и си е некомфортно.Пробвах да изчистя тръбата с едно парче тел,но ситуацията си е същата.С някакъв препарат може ли да имам успех,без да сменям тръбите след време?Тубофло,или нещо подобно ще помогне ли?

            поздрави
            Тубофло, но това за гореща вода.Използвай поне ръкавици и пази лицето,че ако те пръсне-лошо.И трябва редовно да се сипва-около 1 път месечно.

            Коментар


            • #7
              От: Отпушване на тръба?

              Става дума за жилище в блок на 6 етаж,да не изгърми някъде някоя тръба и после да стане с много пари?"Препядствията" са органични,като главно са косми,предполагам.Канала работи,но дебита му не е това което беше,и започва да се събира езерото.Да не наливам соди,и проблема пак да си остане?

              поздрави

              Коментар


              • #8
                От: Отпушване на тръба?

                Слагай смело,каналини,маналини,мускули,флекс,млекс,каквото намериш но трябва да са поне 4-5 пликчета.
                С едно намя да стане.
                Аз преди време изпуснах една корнишонка в банята,докато ги миех за бурканя и с няколко пакетчета от различни марки така се отпуши,че направо щеше да засмука бурканя.
                Galloper II 99г. 2.5TDI дълга база

                Коментар


                • #9
                  От: Отпушване на тръба?

                  Първоначално публикуван от Живко Костадинов-Kograman Преглед на мнение
                  Става дума за жилище в блок на 6 етаж,да не изгърми някъде някоя тръба и после да стане с много пари?"Препядствията" са органични,като главно са косми,предполагам.Канала работи,но дебита му не е това което беше,и започва да се събира езерото.Да не наливам соди,и проблема пак да си остане?

                  поздрави
                  Няма проблем, аз ти пиша от 7-я етаж.Разгражда всякакви органични,ползва се и в кухня.На тръбите нищо им няма.Вземи си две пакетчета,но още след първото ще чуеш гъргорещия звук и ако е яко задръстено, може да плисне и нагоре-от това да се пазиш!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Отпушване на тръба?

                    Ще потърся в железариите тава Тубофло?Преполагам там го има?

                    поздрави

                    Коментар


                    • #11
                      От: Отпушване на тръба?

                      Има го,прочети внимателно дали е със топла или студена вода.
                      Galloper II 99г. 2.5TDI дълга база

                      Коментар


                      • #12
                        От: Отпушване на тръба?

                        Ще пиша за резултата.Благодаря.

                        поздрави

                        Коментар


                        • #13
                          От: Отпушване на тръба?

                          Щом ще ходиш до железарията си вземи сода каустик. Пробвано е многократно и работи. Сипваш в канала и заливаш с гореща вода. И наистина пази очите и кожата. Веднъж не ми се ходеше до железарията и взех от супера Тубофло. Ами нищо не отпуши.
                          JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

                          Манол Денев

                          Коментар


                          • #14
                            От: Отпушване на тръба?

                            Всички тези препарати представляват форми на сода каустик/натриева основа, нещо оцветител, нещо ароматизатор, нещо ала-бала - 10лв опаковката. Купувай сода и сипвай, никакви странични ефекти няма, никакви проблеми не произтичат за инсталацията (само еколозите може да ревнат, ма и те не сер@т в дупка). Единствено, ако става въпрос за стара сграда с канализационни тръби от чугун търси друг начин, най-вече нещо механично.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Отпушване на тръба?

                              Моето мнение е да пробваш с какъвто и да е специализиран препарат за отпушване на канали. Вземи и повече, ако се съмняваш в успеха от една опаковка. При повечето е мислено, когато са ги правили.
                              Със содата ще имаш успех, но тя преобразува мизерията в сапун, който полепва по стените на тръбите. След време може да имаш проблем с това. Киселина също не е добре, само от изпаренията може да окислиш арматурата в банята. Случвало се е със 12% - р-р солна киселина.
                              Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X