Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лакиране на ОСВ плоскости..помощ колеги!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Лакиране на ОСВ плоскости..помощ колеги!

    Размера на ротационните пердашки, съотнесен към бъркалките на миксера е точно в същата пропорция като и "контактното петно" на валцов шлайф, към това на лентов (да не говорим, че перките на пердашката строят равнина, а бъркалките на миксера...).

    Точно за качество говорим. Обърни внимание на писаното за лентови шлайфове, тясно ориентирани към подови покрития (абстрахирай се от цената им).

    Употребата на бормашина е абсолютно равностойно на това на ъглошлайф (именно от гледна точка качество, а не производителност).

    Парапонера, най-вероятно вече си е решил въпроса. В момента помагаме на други в неговата (и подобни) ситуация.
    Принципно.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #17
      От: Лакиране на ОСВ плоскости..помощ колеги!

      Аз се предадох.
      За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

      Коментар


      • #18
        От: Лакиране на ОСВ плоскости..помощ колеги!

        Докато колегата не пусне актуални снимки, можеме само да гадаеме и да стреляме на посоки, като по този начин не му помагаме- напротив, объркваме го тотално!
        Ако искаш да разсмееш Господ - разкажи му плановете си.

        Коментар


        • #19
          От: Лакиране на ОСВ плоскости..помощ колеги!

          Лентов, ротационен, ръчен-лентов.
          Трябва напълно да се съглася с колегата davc. Семейството ми има дърводелска работилница. Работим и имаме и трите вида машини. Голям лентов шлайф (плот около 3-4кв.м, ръчен малък шлайф (макита и бош), и ротационен (флекс или бормашина с регулиране на оборотите) Като последните почти не се ползват.
          Ротационен се използва само и единствено за мнооого трудно достъпни места. Когато възможностите са се изчерпали. Увлича материала, става на кръгове. Като видя някой да шлайфа с такива неща (мебелист, паркетчия) и ми става ясно колко е "разбирач". Не съм виждал още прешлайфан детайл.
          Пийте червено вино! Дава здраве.
          А то ни трябва за да пием ракия!

          Коментар


          • #20
            От: Лакиране на ОСВ плоскости..помощ колеги!

            Да се върнем на темата, аз си направих под на къщата с ОСБ, като го изшлайфах с руски виброшлайф и шкурка 100, после с яхтен лак, двустранно, но проблема ми е вече друг. ОСБ-то бе наредено на гредички 10х10 и закрепено фрезовани отвори и винтове за дърво, после кит за дърво.Стано много хубаво, но от някъде изби влага и сега не искам да Ви кажа, за какво иде реч. ОСБ-то се разкапа и започнах да пропадам въпреки, че бе лакирано и затова през лятото правих хидроизолация на къщата, както си трябва. Та лично, аз вече не бих си направил под с ОСБ, сега взех дюшеме и стана много хубаво след като го лакирах.С две думи правих го двойно това упражнение.
            Последно редактирано от белята; 08-11-11, 21:22. Причина: сривопис
            Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

            Коментар


            • #21
              От: Лакиране на ОСВ плоскости..помощ колеги!

              Първоначално публикуван от V69 Преглед на мнение
              Докато колегата не пусне актуални снимки, можеме само да гадаеме и да стреляме на посоки, като по този начин не му помагаме- напротив, объркваме го тотално!
              Благодаря на всички за изказаните мнения и дадените съвети!!!

              След като се бях омотАл, ошашавил тотално и строших една камара нервни клетки за 12 кв.м. ОСВ, онзи ден взех генералско решение....викнах познат майстор,който дойде с един ван и всички необходими консумативи + ротационна машина за циклене....свали моето куцо творчество за 15 мин., след което мина пода шест пъти с машината, с шкурки с намаляваща зърнимост. Накрая стигна до гладкост почти като стъкло. Лакира с лак,който изсъхна за половин час,докато пиеме кафе, след това с шкурка "200" и на ръка отново много леко мина целия под, защото както обясни той ОСВ - то "Настръхвало"...,след това забърка в едно метално казанче лак от две съставки....тъй де лак и втвърдител.....и с една голяма четка тип "баданарка" обаче с правоъгълен профил, започна да лакира пода.....направи ми впечатление, че направо изливаше с казанчето лака и размазваше с четката, като обясни, че при тази процедура, като вдигнеш четката, трябва да тече лак,"да има матрррял" ......
              Ще кача и снимките да видите какво се получи...стана като огледало...много ми харесва...и за всичко това дадох само 80 лв..
              Дойде човека и за три часа свърши перфектна работа.
              Хубаво е казал народа "2 кг. брашно да имаш дай ги на майстора да ти омеси хляб".....
              Явно цял живот ще се учим...

              .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01469.jpg
Прегледи:1
Размер:136.8 КБ
ID:5317661Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01470.jpg
Прегледи:1
Размер:146.6 КБ
ID:5317662Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01471.jpg
Прегледи:1
Размер:171.6 КБ
ID:5317663

              и верно там съм бос и наистина не е студено......
              LZ3YG

              Коментар


              • #22
                От: Лакиране на ОСВ плоскости..помощ колеги!

                Еми, то обикновено до там се стига, но защо пък човек да не се пробва.
                Пък и така се понаучава по нещо.
                Радвам се, че се е получило както си го искал!
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #23
                  От: Лакиране на ОСВ плоскости..помощ колеги!

                  Първоначално публикуван от PARAPONERA Преглед на мнение
                  Благодаря на всички за изказаните мнения и дадените съвети!!!

                  След като се бях омотАл, ошашавил тотално и строших една камара нервни клетки за 12 кв.м. ОСВ, онзи ден взех генералско решение....викнах познат майстор,който дойде с един ван и всички необходими консумативи + ротационна машина за циклене....свали моето куцо творчество за 15 мин., след което мина пода шест пъти с машината, с шкурки с намаляваща зърнимост. Накрая стигна до гладкост почти като стъкло. Лакира с лак,който изсъхна за половин час,докато пиеме кафе, след това с шкурка "200" и на ръка отново много леко мина целия под, защото както обясни той ОСВ - то "Настръхвало"...,след това забърка в едно метално казанче лак от две съставки....тъй де лак и втвърдител.....и с една голяма четка тип "баданарка" обаче с правоъгълен профил, започна да лакира пода.....направи ми впечатление, че направо изливаше с казанчето лака и размазваше с четката, като обясни, че при тази процедура, като вдигнеш четката, трябва да тече лак,"да има матрррял" ......
                  Ще кача и снимките да видите какво се получи...стана като огледало...много ми харесва...и за всичко това дадох само 80 лв..
                  Дойде човека и за три часа свърши перфектна работа.
                  Хубаво е казал народа "2 кг. брашно да имаш дай ги на майстора да ти омеси хляб".....
                  Явно цял живот ще се учим...

                  .[ATTACH=CONFIG]382714[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]382716[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]382717[/ATTACH]

                  и верно там съм бос и наистина не е студено......
                  Единствените пари които съм дал на майстор досега са за циклене на дюшеме. Машината за циклене не можеш да я замениш с нищо ръчно или някакъв хоби инструмент.
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X