Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на вилата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ремонт на вилата

    Още няколко кадъра с изгледа от 2-рия етаж към реката:










    Казано е:
    -"Обичай ближния",
    щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

    Коментар


    • #17
      От: Ремонт на вилата

      Ей, хубавото си е хубаво.
      Дунав си е Дунав. Ако спечеля от тотото ще се ориентирам към този район. Запален риболовец съм и къща край реката е една от мечтите ми.
      Ходиш ли за риба? Тея котки дето си ги снимал май отговарят на въпроса ми
      Пийте червено вино! Дава здраве.
      А то ни трябва за да пием ракия!

      Коментар


      • #18
        От: Ремонт на вилата

        За съжаление не съм рибар! Там ме привлича тишината и спокойствието. Там се спасяваме ( когато можем ) от шумотевиците на града. Обикновено се чуват само птички и тук, там някое куче. Една двойка щъркели идва всяка пролет, имат си гнездо на един стълб. Създават си по 2-3 щъркелчета, преди края на лятото вече са им предали няколко урока по летене и намиране на храна и по някое време през август отлитат на юг.... и следващата година пак!
        Преди доста години първо братовчеда си взе виличка там, изрових няколко зимни кадъра от нея:











        Ние ходихме няколко пъти на нея, магията на мястото ни грабна и след няколко години, когато решихме да си търсиме някакъв подслон извън града съвсем естествено се насочихме пак натам!
        Последно редактирано от alex_serviz; 03-11-11, 20:23. Причина: Няколко снимки...
        Казано е:
        -"Обичай ближния",
        щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

        Коментар


        • #19
          От: Ремонт на вилата

          А пък що се отнася до тотото... имахме огромния шанс да я намериме 1 година преди да се вдигнат цените ( в този район 2-3 пъти! ), взехме заеми и аз и жена ми и се хвърлихме в джаза! Но не съжалявам и за миг за това начинание!
          Казано е:
          -"Обичай ближния",
          щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

          Коментар


          • #20
            От: Ремонт на вилата

            Taka, да продължиме разказа...

            Уличката беше запълнена с 2-метрови бурени, та първия ден с помощта на братовчеда ( и постоянното споменаване на тези, които са допуснали израстването им, защото предходната година, когато я гледахме за първи път почти нямаше бурени... ) ги изсякохме. Докато се бъхтихме с мотики и 1 коса постоянно намирахме чувалчета със стари дрехи, наел. чантички с отпадъци, обувки, детски играчки и всякакви други боклуци, които никога няма да допуснете, че нормален човек би изхвърлил през оградата си на улицата, на която може би играят децата или внуците му...

            Когато взехме виличката на мястото на бялата оградка имаше голяма череша, от нейните костилки се бяха разсадили из целия двор фиданки, достигащи 2 метра височина:



            Една от първите ми задачи беше да отрежа черешата ( между другото назад има още 3, които раждат по различни време ).
            Първата година опитах да изора мястото с наето тракторче от селото, нищо не се получи - корените на фиданките се бяха преплели под земята и изораването беше невъзможно. Е, следващите 2 лета отидоха в прекопаване на ръка от моя страна на целия двор, с права лопата и кирка и отстраняване на всички "саморасли" фиданки и всякакви коренища.
            Казано е:
            -"Обичай ближния",
            щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

            Коментар


            • #21
              От: Ремонт на вилата

              Една от първите задачи вътре беше да се облицова вътрешното стълбище с дърво и да се оправят стените му.
              Наложи се на 2-рия етаж да се използват първо наследените гипсокартони, поради огромните кривини, допуснати при измазването на стените, след това шпакловка и някаква "влачена" мазилка. Всичко това със съответните "майстори".





              Следващата година, да е живот и здраве имам за задача полагане на плочки на стълбищните площадки.
              А също и довършване на парапета - бих сложил и някаква дъсчица между стълбите и тръбата.
              Казано е:
              -"Обичай ближния",
              щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

              Коментар


              • #22
                От: Ремонт на вилата

                След това дойде ред на банята на 2-рия етаж, там заварих само мазилка, имаше изградена В и К инсталация и вместо врата - старо перде, провиснало на кабел, опънат между 2 пирона, забити в мазилката.
                Последва поставяне на PVC врата, облицовка с плочки на стени и под и дъски на тавана, всичкото това със съответните майстори.
                От моя страна поставяне на бойлер, смесител, осветление и т.н.

                Казано е:
                -"Обичай ближния",
                щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                Коментар


                • #23
                  От: Ремонт на вилата

                  В тази стая имаше само дограма, неизмазани стени и липса на замазка на пода.
                  На тавана беше накована ламперия и имаше складирана ламперия за стените.
                  Последва коване на ламперия по стените ( с поставяне на изол. вата между тухлите и дъските ) и кажи-речи, това беше една от последните дейности извършени от "майстор".




                  С помоща на жената и двамата ми сина изляхме замазка на пода. Поставих "холна" врата останала излишна на един приятел. И изработка от моя страна на гардероб и скрин.



                  Поставих и прозоречен климатик, станал ми непотребен в кооперацията, не че има голяма файда от него, но все пак.
                  Последно редактирано от alex_serviz; 05-11-11, 22:05. Причина: Забравих...
                  Казано е:
                  -"Обичай ближния",
                  щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ремонт на вилата

                    В тази стая заварих почти всичко готово, имаше си замазка, нормална мазилка с шпакловка и накована ламперия на тавана.



                    Последва поставяне на "влачена" мазилка на стените и от моя страна врата към стълбището.
                    Казано е:
                    -"Обичай ближния",
                    щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ремонт на вилата

                      На целия 1-ви етаж се наложи да обръщаме вратите да се отварят на другата страна, защото бяха сложени по възможно най-неподходящия начин.

                      На края: с тази стая се занимавахме с жената цялото лято на 2010 г.
                      Въпреки, че имахме уговорка с предишната собственичка да остави наличните секции - когато ни предаде ключовете от тях нямаше и следа, здраве да е.
                      Преди доста години закупихме и поставихме тази секцийка.



                      Плочките под печката са първия ми опит в тази насока...



                      Аз си поиграх да възстановя разрушената на места шпакловка, жена ми пък боядиса стените и тавана.
                      Изхвърлихме наличния балатум на пода и поставих ламиниран паркет. Последва изработка на гардероб и шкаф ( барче за TV, скрин или както искате го наречете ). Е, по-късно се сетих да сложа и стъклените полички ( рафтчета ) над телевизора.



                      На приземния етаж едната стая по проект е предвидена за "механа", но освен няколко кабела по стените друго нищо не е правено.
                      Другата е мазе, то е измазано - там трябва само да оправя ел. инсталацията. И на края под стълбите е предвидена друга баня, но и тя не е правена. Целия етаж съм го замразил и за съжаление не влиза в плановете ми за реализация...

                      И това, май е всичко за сега...

                      Приятна почивка на всички!
                      Казано е:
                      -"Обичай ближния",
                      щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ремонт на вилата

                        Браво,получило се е прекрано.А и стази гледка към реката-просто нямам думи!!!!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X