Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на вилата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт на вилата

    Здравейте!
    Да споделя с вас част от реализацията на този проект, който изпълняваме с жената от 2003 г. насам!
    Ще започна отзад-напред, с това, което направихме тази година.
    Ремонт на кухничката:
    Започнах първо с плочките на пода:

    За пръв път редя плочки в цялата стая, но да си се похваля - според мен станаха добре!

    След това се започна с кухненското обзавеждане, което направих на 5 етапа:
    Първо беше шкафчето с мивката

    След това го последва това, над пералнята, след него стенните шкафчета над мивката

    Последва го това до печката и накрая стенните шкафчета над нея
    Казано е:
    -"Обичай ближния",
    щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

  • #2
    От: Ремонт на вилата

    Поздравления за положения труд!
    0осем9осем7шест0осем7едно
    Миро

    Коментар


    • #3
      От: Ремонт на вилата

      E, той труда там е постоянен, от както я взехме все има какво да се довършва...
      Но пък не си даваме много зор - съчетаваме почивка с ползотворен труд!
      Казано е:
      -"Обичай ближния",
      щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

      Коментар


      • #4
        От: Ремонт на вилата

        Супер е станало, важното е на вас да ви харесва и да ви е уютно после
        Hristo Draganov
        http://htftp.domainbg.com/HD/

        И аз искам България чиста ! ! !

        Коментар


        • #5
          От: Ремонт на вилата

          Благодаря!
          Това е от труда ни през тази година.
          По-нататък ше пусна и резултата от предходните години.
          Преди няколко години мой бивш колега и бивш бизнес-партньор ( с когото и до сега поддържаме мн. добри отношения ) ме запали по неговото хоби: правене на мебели от ПДЧ. От тогава доста неща си направих сам. Като обща сума не излиза кой-знае колко по-евтино, а пък като време изпълнението е доста по-дълго, но пък удоволствието от това, да виждаш как излиза нещо свястно от ръцете ти е огромно!
          Казано е:
          -"Обичай ближния",
          щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

          Коментар


          • #6
            От: Ремонт на вилата

            Браво, колега!
            Много хубаво е станала кухничката!
            Разбирам те напълно. И аз си имам виличка, където всичко си правя сам и удоволствието е неописуемо.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #7
              От: Ремонт на вилата

              Браво за мерака. Идеално е. НАправо почвай с плочките на частно.
              Може да сложиш една луминесцентна лампа на жената над мивката да не обърка подправките.
              Пийте червено вино! Дава здраве.
              А то ни трябва за да пием ракия!

              Коментар


              • #8
                От: Ремонт на вилата

                Първоначално публикуван от Гергин Преглед на мнение
                Браво за мерака. Идеално е. НАправо почвай с плочките на частно.
                Може да сложиш една луминесцентна лампа на жената над мивката да не обърка подправките.
                Tова с лампата го мислех, но по всяка вероятност ще го отложа за напролет! Сега ходиме по-рядко и все има друга работа навън.
                Иначе за плочките-нямам мераци да го правя частно, работата ми е в съвсем друга насока. Това не ми попречи преди много години да я напусна за известно време и да се хвана в т.н. "комсомолски набор"-за тези, които са по-млади: работиш 1,5 год. в СМК и след това ти дават възможност да си купиш 3-стаен панел, на добър етаж. Е не го изкарах до края, де-прецених, че е по-добре да работя за собственото си жилище, вместо на СМК-то, зарязах "комсомолския набор" и се включих в току-що започваща кооперация.
                Казано е:
                -"Обичай ближния",
                щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                Коментар


                • #9
                  От: Ремонт на вилата

                  Така е колега,малко по-малко стават хубавите работи,особенно като свършат 'мангите'!И аз съм в тоя филм,само че по-отскоро(2009г),но тази есен вече съм се нанесъл в едната стая,и всичко друго лека-полека!Ако щете вярвайте,не бях пипал ни тухла,ни плочка,не правех разлика дори кое е EPS или XPS,но всичко се учи - желание да има само!!!!Двамата с баща ми сме правили всичко,тухла по тухла,греда по греда,керемида по керемида!!!От тази година е и пенсионер,да ми е жив и здрав,че пак да ми помага!В едно сте абсолютно прави - най-голяма наслада,получавам когато се обърна и видя какво е произлязло от мойте ръце!!!Понякога си поплаквам скришум даже - една моя отдавнашна мечта се сбъдна!!!!!!!!!!!!!!!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ремонт на вилата

                    Нали старите хора казват, че едно от нещата, които трябва да направи всеки един мъж в живота си е ДА ПОСТРОИ ДОМ.......не казвам "къща", за това се радвай на плодовете на труда си......имаш огромното права на това.....
                    LZ3YG

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ремонт на вилата

                      Така, ще се опитам, когато мога хронологично да опиша одисеята.....
                      Нямам запазени снимки от началото.
                      Самата виличка отвън:

                      Взехме я 4 години по-рано

                      Заварих я с покрив изпълнен с керемиди, на 2-рия етаж в тази стая бяха заредени няколко легена и 1 корито с цел
                      да не се наводни долния етаж при дъжд. С братовчеда сменихме доста пробити ( счупени или пукнати керемиди ).
                      Какво беше учудването ми, когато при извършения оглед следващото лято установих, че трябва да се сменят поне още 20....
                      Целия покрив беше преоборудван с ондулин.
                      На тази тераска заварих асмалък., но след 2-3 години и той претърпя метаморфоза: беше заменен с покрив от ондулин.





                      Над тази тераска отначало направихме "сиромашки" сенник, изпълнен с непотребни билбордове.
                      След 2 зими от натрупания сняг се прокъса и го смених с плоскости от поликарбонат:

                      Тази пролет, обаче забелязах, че и поликарбоната ( беше от най-тънкия ) започва да се саморазрушава на места,
                      та с помоща на зет ми направих и тук "стабилен" покрив, съответно го съединихме с този над другата тераска.


                      Казано е:
                      -"Обичай ближния",
                      щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ремонт на вилата

                        Няколко снимки от декември 2007 г. ( не са с особено добро качество, обаче ):

                        Тук си ме "слушкаше" още старата Фронтерка:








                        Казано е:
                        -"Обичай ближния",
                        щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ремонт на вилата

                          Братовчеда:



                          Тези приятели на 4 лапи сладко си подрямват...






                          От онова лято не сме ги виждали, но за сметка на това идват 5 други, ако открия снимки ще ви ги покажа и тях.
                          Последно редактирано от alex_serviz; 31-10-11, 21:57. Причина: Още котки....
                          Казано е:
                          -"Обичай ближния",
                          щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ремонт на вилата

                            Еййй, красота. Мераклийска работа
                            Мечтата ми е да живея на такова място. Даже малко ми е голяма къщата
                            Не спирай до тук с темата. Мен лично ми е интересна.
                            С крадци проблеми имате ли?
                            Пийте червено вино! Дава здраве.
                            А то ни трябва за да пием ракия!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ремонт на вилата

                              Първоначално публикуван от PARAPONERA Преглед на мнение
                              Нали старите хора казват, че едно от нещата, които трябва да направи всеки един мъж в живота си е ДА ПОСТРОИ ДОМ.......не казвам "къща", за това се радвай на плодовете на труда си......имаш огромното права на това.....
                              Дом наистина съм строил, кооперация преди доста години, та чак по едно време ми беше втръснало от строителство.
                              За това при вилата търсех нещо готово, че не ми се почваше отново от основите...

                              Относно крадците разчитам на СОТ в някаква степен и на огромния Сан Бернар на комшиите, който честичко си обхожда територията и не търпи непознато присъствие, включително и в съседния му имот, т.е. при мен.

                              Ето още няколко непоказвани зимни снимки:



                              Ето една от тазгодишните "посетителки", само тя женска, иначе идват още 5 котарака, ако им намеря някоя
                              снимка ще ги покажа по-нататък













                              Ето какво се разкрива от 2-рия етаж през зимата.
                              Между другото именно гледката от 2-рия етаж преди 8 години ни грабна и наклони везната именно към тази
                              виличка. Цели 2 години я обикаляхме и "дебатирахме" с предишната и обитателка, но това е друга тема.





                              Тук жената майстори нещо

                              А ха, един временен обитател

                              Ще има и още...
                              Приятна вечер на всички!
                              Казано е:
                              -"Обичай ближния",
                              щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X