Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашни климатици

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Re: Коя Марка климатик за в къщи?

    Първо е добре да се знае за какво ще се ползва само за охлаждане или комбинирано за охлаждане и отопление.Ако е само за охлаждане е лесно-всеки климатик с достатъчно "BTU" 9,12,14,18.....според помещението ще върши работа и ще живее дълго.Ако и ще топли тогава инвертор и пак колкото по-мощен толкова по-добре.
    Николай Папазов

    Коментар


    • #62
      Re: Коя Марка климатик за в къщи?

      Първоначално публикуван от kokoff Преглед на мнение
      Първо е добре да се знае за какво ще се ползва само за охлаждане или комбинирано за охлаждане и отопление.Ако е само за охлаждане е лесно-всеки климатик с достатъчно "BTU" 9,12,14,18.....според помещението ще върши работа и ще живее дълго.Ако и ще топли тогава инвертор и пак колкото по-мощен толкова по-добре.
      Колегата е прав. Имам два "PANASONIC"-а инверторни, произведени в Малайзия. Вече три години работят и в двата режима. Някои хора знаят, че Г. Ораховица е един от градовете с най-горещо лято и много студена зима(не като тази разбира се). Нямам никакви оплаквания относно разход на енергия(икономични са), като се има предвид, че почти всички стени са ми външни(тухла), северно и източно изложение и без допълнителна изолация. Относно вибрации и шумове, които да дразнят съседите смело мога да кажа, че няма проблеми. И двата са на стените на спалните и то до възглавниците. Вътрешните тела също са тихи. Така че ако не те притеснява цена около 1400 лв за "12"(купувал съм ги от Техномаркет) вземай и слагай. Има и по-добри, разбира се, но вероятността да попаднеш на някое менте е много голяма, освен ако имаш някой приятел вносител или търговец. Тогава нещата са други. Успех с избора и като го пуснеш на "студено" гледай да се завиваш добре, че лесно се изстива. Късмет!
      Приятели не се печелят - губят се завинаги.
      УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
      Времето е ценно, само ако не бързаш.
      0889623098

      Коментар


      • #63
        Re: Коя Марка климатик за в къщи?

        Вярно е че не писах защо са ми (имам 3 климатика от 5 години и имам идея как стоят нещата) Интересувам се от опит с марки климатици Инвертори, ще се топля - студя - абе всичко
        Имам и Панасоник - много съм доволен, но ми казаха че сега "Нещата не са такива каквито са" т.е. че Панасоник са се "поразвалили", чувал съм добри думи за Мицубиши... ама знам ли?

        Коментар


        • #64
          Re: Коя Марка климатик за в къщи?

          Daikin но не знам в момента на какви цени се предлагат
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • #65
            Re: Коя Марка климатик за в къщи?

            Имай предвид че климатици с марката Мицубиши правят две подразделения на фирмата, Mitsubishi heavy industries и Mitsubishi electric, съответно със различни вносители - Condex и Climacom. Моделите са различни, имат различни технически характеристики, екстри и дизайн.
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • #66
              Re: Коя Марка климатик за в къщи?

              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
              Имай предвид че климатици с марката Мицубиши правят две подразделения на фирмата, Mitsubishi heavy industries и Mitsubishi electric, съответно със различни вносители - Condex и Climacom. Моделите са различни, имат различни технически характеристики, екстри и дизайн.
              Знам и знам че има разлика, ама каква е и за кого е???

              Коментар


              • #67
                Re: Коя Марка климатик за в къщи?

                Правилната марка е Панасоник.
                http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                Коментар


                • #68
                  Re: Коя Марка климатик за в къщи?

                  В поста си умишлено не визирах марки а принципи на използване!Според мен не е важна марката а сервиза и поддръжката защото ако проследим повечето марки ще стигнем до 1,2 или няколко фабрики на братския китайски народ Това разбира се е мое мнение базирано основно на използване на климатик за охлаждане защото се топля с централно парно
                  Николай Папазов

                  Коментар


                  • #69
                    Re: Коя Марка климатик за в къщи?

                    Ползвам OSAKA 12 и съм доволен. Всичко на този свят е китайско...
                    Доколкото зная компресорите на Osaka са Mitsubishi.
                    Имам приятел, които ползва инверторен HAYER и вече мисли да го сменя...
                    При инверторните е проблем колебанието в захранващото напрежение.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #70
                      Re: Коя Марка климатик за в къщи?

                      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                      Ползвам OSAKA 12 и съм доволен. Всичко на този свят е китайско...
                      Доколкото зная компресорите на Osaka са Mitsubishi.
                      Имам приятел, които ползва инверторен HAYER и вече мисли да го сменя...
                      При инверторните е проблем колебанието в захранващото напрежение.
                      Аз пък си мислех обратното
                      ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                      Коментар


                      • #71
                        Re: Коя Марка климатик за в къщи?

                        работил съм в магазин в който продавахме и климатици , мнението на сервизните работници и на шефа им беше че всички климатици до 1000 лв. са еднакви.........разглабяли сме 5-6 различни марки и вътре едно и също , компресора е "марков" всичко останало една и съща боза .....
                        подпис : Драги ми смехурко;))

                        Коментар


                        • #72
                          Re: Коя Марка климатик за в къщи?

                          В къщи съм с 12-ка Osaka и 17-ка Toshiba която ползвам постоянно. Toshiba-та ми харесва повече , по-безшумна е , и по-бързо топли и изстудява , макар да обслужва хола , дневната и кухнята едновременно. Osaka-та е в детската спалня и се справя , но реагира по-бавно и е по-шумна.

                          Коментар


                          • #73
                            Re: Коя Марка климатик за в къщи?

                            Първоначално публикуван от enev Преглед на мнение
                            работил съм в магазин в който продавахме и климатици , мнението на сервизните работници и на шефа им беше че всички климатици до 1000 лв. са еднакви.........разглабяли сме 5-6 различни марки и вътре едно и също , компресора е "марков" всичко останало една и съща боза .....
                            Алекс, колкото хора се изкажат ,толкова мнения ще чуеш .Стисни очите и ..който пипнеш.
                            B+

                            Коментар


                            • #74
                              Re: Коя Марка климатик за в къщи?

                              Имах Panasonic и съм доволна - inverter.
                              Сега съм с Daikin inverter - по-добре е даже. Препоръчвам ти климатикът да е с нискоразположено вътрешно тяло. Наблюденията ни върху този тип климатици са, че охлаждат/отоплят помещението доста по-бързо, по-безшумни са, липсва осезаема въздушна струя в стаята и за финал имат по-малка консумация на ток.
                              НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                              Omnia vincit amor !

                              Коментар


                              • #75
                                Re: Коя Марка климатик за в къщи?

                                В къщи съм с три Mitsubishi heavy industries никакви проблеми вече три години - инверторни тихи климатици един климатик от този клас гори средно 30 -40 лв. месечно. относно двете подразделения мисля че думичката "heavy" говори достатъчно , а и Mitsubishi electric, са по евтиното решение мисля.
                                На вилата съм с две Мидеи - климатик куче марка ама е доста по шумен от Мицубишито и има една гадна черта която е присъща на доста климатици - като се "разлежда" вътре духа студено/топло
                                088455338две
                                "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                                Джамбазов 2010г..

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X