Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашни климатици

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Домашни климатици

    Точно така е, за съжаление това е труден за решаване проблем... Другият е че ако се получи заледяване на перката, настават едни вибрации за известно време... (рядко но става) Иначе -15 за добрите климатици си е ОК и няма никакви проблеми.
    VPetrov.photography

    Коментар


    • До: Домашни климатици

      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
      Нищо впечатляващо в горният линк (за климатиците)... Тези които избрахме и от които с Брат ми сме много доволни имат COP 5.45... И наистина го имат...
      Това е вярно само при определени услови, в споменатите -15 СОР-а в най-добрият случай е окло 1, а може и по-лошо (не съм сигурен), но добрата новина е че обикновенно не е -15 а по-топличко по нашите ширини, та стават климатиците
      Последно редактирано от alex_markov; 27-12-07, 09:03.

      Коментар


      • До: Домашни климатици

        Да, така е... но COP е всъщност най-важният параметър за всеки климатик който е и единственият точен определител за него... Затова ако климатика който има COP 5.45 при -15 е със COP 1 то можете да си представите колко е COP на климатик който е със 4.54... при същите тези -15... Разликата е много осезателна и то точно при ниските температури... Затова винаги когато си избирате климатици се ръководете от този параметър... Иначе разликата много бързо си я плащате като сметка за ток...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • До: Домашни климатици

          Много се извинявам ама какво е СОР? Аз за този параметър не съм чувал до сега

          Коментар


          • До: Домашни климатици

            Първоначално публикуван от superMAX Преглед на мнение
            Много се извинявам ама какво е СОР? Аз за този параметър не съм чувал до сега
            Коефициент на преобразуване измислен коефициент който показва колко топлинна енергия пренася климатика (отвън на вътре или обратно) с единица електроенергия, т.е. СОР 5 значи че с един киловат потребена ел. енергия климатика ще топли като 5Кw ел. радиатор

            Коментар


            • До: Домашни климатици

              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
              Да, така е... но COP е всъщност най-важният параметър за всеки климатик който е и единственият точен определител за него... Затова ако климатика който има COP 5.45 при -15 е със COP 1 то можете да си представите колко е COP на климатик който е със 4.54... при същите тези -15... Разликата е много осезателна и то точно при ниските температури... Затова винаги когато си избирате климатици се ръководете от този параметър... Иначе разликата много бързо си я плащате като сметка за ток...
              Следователно климатик с СОР 5 при -15 има СОР 1 , тоест кофициентиа се изравнява : с един киловат потрбена ел енергия топли колкото радиатор с един киловат мощност

              Коментар


              • До: Домашни климатици

                По принцип производителите избягват да цитират такива измервания и параметри. Би могло да се измери но ще е голяма разправия... Освен това, до колко надолу климатика ще работи, а и как, зависи от много неща, като вид на хладилният агент и т.н. Повечето съвременни работят с фреон който е всъщност втечнен въглероден двуокис... и май имаше температура на кипене -45 ако не се лъжа (за горните данни не гарантирам)

                Фактите при мен са че съпоставени климатиците с горелка на отработило масло наистина са в пъти по-ефективни... много пъти...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • До: Домашни климатици

                  Фреонът е съединение на въглеводороди с хлор и флуор. В зависимост от съотношението на съсътавките, има десетина разновидности

                  Коментар


                  • До: Домашни климатици

                    Не е точно така, в новите разновидности една от особеностите е че няма хлор... ето малко информация за:

                    Фреон R410A

                    Търговски марки SUVA®9100, FORANE®410, Solkane®410 и други.
                    Дадения фреон представлява двойна квазизеотропна смес на хидрофторвъглероди R32 и R125 при равни масови части на компонентите (50 на 50%). Потенциал на разрушение на озона ODP=0.
                    Потенциал на глобалното затопляне HGWP=0,45; GWP=1890.
                    R410A е разработен за замяна на R22 и R13B1, и е предназначен за зареждане на нови системи за климатизация на въздуха. Температура на кипене — 51,52°С. Отделена студопроизводителност на R410A е примерно с 50% по голяма, отколкото при R22 (при температура на кондензация 54°С), а работното налягане в цикъла с 35-45% по голямо, отколкото при R22, което води до необходимост от внасяне на конструктивни изменения в компресора и топлообменниците и следователно и към увеличение на капиталите разходи.
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • До: Домашни климатици

                      Производителите щедро с големи букви пишат СОР-а на рекламните брошури, но като винаги отдолу има по-ситни буквички, на които е описано при какви условия е валиден даденият коефициент. Освен температура, влажност съвременните инвертори следят налягания, токове и т.н. По отношение на температурата обаче данните най-често са при положителна външна (+7*) Ако влажността е голяма пък обледеняват, често размразяват и Coefficient Of Performace го няма никакъв. Интересно ми е да споделим колко успешни са програмите за размразяване на различните марки, които ползваме и да си направим някои изводи.
                      И за фреоните работата е мътна - уж R22 e забранен, а още масово се предлага в България от някои "марки". Обаче всички съвременни инвертори работят с R-410А. Това е сайтът на най-големия производител на фреони за справка

                      Коментар


                      • До: Домашни климатици

                        Така е! Аз и затова като за най-меродавна имам информацията колко ми струва отоплението за един сезон с едно или друго гориво/енергоизточник...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • До: Домашни климатици

                          Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                          Нищо впечатляващо в горният линк (за климатиците)... Тези които избрахме и от които с Брат ми сме много доволни имат COP 5.45... И наистина го имат...
                          Венци, би ли споделил марка и модел ?
                          Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                          Коментар


                          • До: Домашни климатици

                            Аз залагам на Мицубиши, но не Паджеро разбира се...

                            Коментар


                            • До: Домашни климатици

                              Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
                              Венци, би ли споделил марка и модел ?
                              +1! Планирам лятото придобивки.
                              יעבור
                              «И това ще мине»

                              Коментар


                              • До: Домашни климатици

                                А аз ги планирам ранна пролет ! Много са натоварени фирмите за монтаж през лятото. Сега е момента някой да ни пусне оферта - като за съфорумници. Може и на лично

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X