Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашни климатици

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Домашни климатици

    колегата паджеровод е прав а и климатика замръзва само от влажен въздух при сух студ било то и -10-15 градуса климатика не замръзва ако има проблеми то те се дължат на мръсни филтри най вече или на неправилна употреба като включване и изключване щото им станало топло а като добри климатици за българия мога да кажа че мидеята е на първо място като цена качество а хаера е на 4 мяста от тази година с новия фреон
    vw passat B5 1.9tdi 1997 110 hp
    Suzuki GSR600 98 hp
    Nissan Pathfinder 174 hp
    0878222 три 3 шест

    Коментар


    • До: Домашни климатици

      Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
      -двойно, или даже тройно огънат топлообменник на външното тяло.По-голяма площ за изпарение на фреона, съответно по-висок КОП при по-ниски темп.
      Това не ми звучи много разумно. През зимата ако тялото е инверторно може да не пречи, но през лятото голямата външна площ определено ще е проблем дори и с безстепенно ргулиране оборитите на вънния вентилатор (а то доста рядко се среща на машини под 20 кW ) пак СОР-а значителн ще страда.

      Коментар


      • До: Домашни климатици

        Колеги, ако трябва съвсем на кратко да обобщя-климатик под 1500лв. не става за отопление.Не говоря за преходните сезони, а за истинско отопление през зимата.
        Гледам в технополис са пyснали Toshiba Daiseikai , модела произведен в Япония е много добър, но като всяко хубаво нещо струва доста
        По-принцип, който иска да се отоплява с климатик е хубаво да се ориентира към таванно-подовите модели.По-добри и по-комфортни за отопление(когато тялото е монтирано като подов радиятор не прави течение)Като това например:
        http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=233
        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
        Суперскан България www.decbg.com
        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

        Коментар


        • До: Домашни климатици

          Първоначално публикуван от moiseev Преглед на мнение
          Това не ми звучи много разумно. През зимата ако тялото е инверторно може да не пречи, но през лятото голямата външна площ определено ще е проблем дори и с безстепенно ргулиране оборитите на вънния вентилатор (а то доста рядко се среща на машини под 20 кW ) пак СОР-а значителн ще страда.
          Бъркаш колегаПлоща на топлообменниците е добре да е по-голяма.Но е по-скъпо.За това китайските пръчки масово са с единичен топлообменник.Но и техните по-скъпи са с двоен.При големите топлообменници КОП-а не се променя толкова рязко с промяна на външната температура.Отделно е по-висок по-принцип.
          Японска машина с единичен топлообменник не съм виждалА съм се нагледал на климатици
          И нещо да добавя за КОП-овете.Не се лъжете по КОП 5 , 6 и тн.Те са дадени за +7 градуса, в идеални условия и частично натоварване на компресора.Гледаите КОП-а при -10гр.Но той почти никога не е даден.Защо ли??
          Все пак, добрите японски фирми дават КОП-ове при отрицателни темп.С не много голяма охота обаче. Щом при машина като DAIKIN, КОП-а при -15гр. е 2.1, можем да си представим какъв ще е на китайския ментак.
          Последно редактирано от kiki.t; 07-01-08, 20:40.
          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
          Суперскан България www.decbg.com
          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

          Коментар


          • До: Домашни климатици

            Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
            Колеги, ако трябва съвсем на кратко да обобщя-климатик под 1500лв. не става за отопление.Не говоря за преходните сезони, а за истинско отопление през зимата.
            Гледам в технополис са пyснали Toshiba Daiseikai , модела произведен в Япония е много добър, но като всяко хубаво нещо струва доста
            По-принцип, който иска да се отоплява с климатик е хубаво да се ориентира към таванно-подовите модели.По-добри и по-комфортни за отопление(когато тялото е монтирано като подов радиятор не прави течение)Като това например:
            http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=233
            Не му ли е нисък COP-а? На моите е 5.40... от 3.5 си е доста разлика...?
            VPetrov.photography

            Коментар


            • До: Домашни климатици

              Не съм съгласен с мнението че климатик за отопление не става става и то перфектно защото от 7 години съм с климатици и при -20 ми правят колкото си искам в стаята и да поясня аз съм с единична пита на климатиците и естественно са китайски пръчки а таванно подовите са си добри за това две мнения няма
              vw passat B5 1.9tdi 1997 110 hp
              Suzuki GSR600 98 hp
              Nissan Pathfinder 174 hp
              0878222 три 3 шест

              Коментар


              • До: Домашни климатици

                Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                Не му ли е нисък COP-а? На моите е 5.40... от 3.5 си е доста разлика...?
                Това е при +7гр. и частично натоварване.Там разликата във консумираните ватове за поддържане на +22гр. в помещението ще е най-много 200-300W.
                Много по-важно при отопление е кривата на падане на КОП-а от 0 гр., надолу.Най-вероятно, при -15гр., и твоя и този да имат КОП колкото всички качествени Японски машини-2.1 , 2,2. Там е истината, от -5гр. надолу.И КОП-а при тия темп. варира най-много с 0.1 , 0.2.
                Така че отнасяй се по-резервирано към тия КОП-ове.Виждал съм графика на инверторен Панасоник с висок КОП, и конвенционален Дайкин, с по-нисък.НО, при - 10гр. КОП-а на Дайкина беше по-висок.
                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                Суперскан България www.decbg.com
                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                Коментар


                • До: Домашни климатици

                  Първоначално публикуван от ivo hondata Преглед на мнение
                  Не съм съгласен с мнението че климатик за отопление не става става и то перфектно защото от 7 години съм с климатици и при -20 ми правят колкото си искам в стаята и да поясня аз съм с единична пита на климатиците и естественно са китайски пръчки а таванно подовите са си добри за това две мнения няма
                  Накой от Китайските стават, сложи една Японска машина да видиш разликата.
                  Я кажи моделите на Китайците дето топлят на -20.Аз до сега такива не съм виждал
                  И колега, говорим наистина да топли, не да духа хладко и да се размразява през половин час без да има нужда.Щото размразяването е по време, не с датчици
                  0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                  Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                  Суперскан България www.decbg.com
                  Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                  Коментар


                  • До: Домашни климатици

                    Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                    Това е при +7гр. и частично натоварване.Там разликата във консумираните ватове за поддържане на +22гр. в помещението ще е най-много 200-300W.
                    Много по-важно при отопление е кривата на падане на КОП-а от 0 гр., надолу.Най-вероятно, при -15гр., и твоя и този да имат КОП колкото всички качествени Японски машини-2.1 , 2,2. Там е истината, от -5гр. надолу.И КОП-а при тия темп. варира най-много с 0.1 , 0.2.
                    Така че отнасяй се по-резервирано към тия КОП-ове.Виждал съм графика на инверторен Панасоник с висок КОП, и конвенционален Дайкин, с по-нисък.НО, при - 10гр. КОП-а на Дайкина беше по-висок.
                    Имате ли идея как да намеря графиката...? Mitsubshi Heavy Industries - hyper invertor - който и да е от гамата?
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • До: Домашни климатици

                      http://www.ivtlampopumput.fi/pdf/SP%...r%2012FR-N.pdf
                      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                      Суперскан България www.decbg.com
                      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                      Коментар


                      • До: Домашни климатици

                        Мда... много интересно... Но все пак като купувах моите, разликата между invertor и hyper invertor в цената беше доста сериозна... И навсякъде в проспектите пише че и в параметрите е такава... Та ако случайно ви попадне и графика на хипер инвертора, който и да е модел, ще съм много любопитен да видя в колко е реалното изражение...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • До: Домашни климатици

                          От месец-два потдържам температура в необитаем апартамент с климатици/климатик (пускам по един да работи на +16), проблема с леда е ГОЛЯМ, тавичките и тръбичките Замръзват много бързо в студовете и леда излиза под формата на висулки, който стряскат, а може и да са опасни за минаващи отдолу хора . Затова сменям климатиците, но като се нанеса, май ще трябва да карам на парно (Газово котле) и само от време на време климатик?

                          Коментар


                          • До: Домашни климатици

                            Ами ако има възможност за газ защо въобще са Ви нужни климатиците - освен за охлаждане...
                            Land Rover Defender 110SW 300tdi

                            Коментар


                            • До: Домашни климатици

                              Защото са в пъти по ефективни от газта... понякога до 4 пъти по-евтини...
                              VPetrov.photography

                              Коментар


                              • До: Домашни климатици

                                Той колегата SIMOCOREX сигурно говори за природна газ, а не за пропан-бутан и там сметката е друга...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X