Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашни климатици

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Домашни климатици

    Аз имам в предвид тава която да е под климатика и да събира водата от него... Не съм уверен че ако свържем само затоплящата се тръбичка към изходът на климатика ще свършим работа. Поне тези в къщи като почнат да се заледяват висулките са сравнително равномерно разпределени по долната им част... т.е. отвсякъде... а и като страничен ефект евентуално затоплящата се тава директно ще топли и цялата долна част на климатика... евентуално...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • До: Домашни климатици

      А тръбичката (затоплящата се) да се включва към тази тава и да отвежда водата в улука например...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • До: Домашни климатици

        Аха! Обаче според това, което чета по специализирани форуми(моите впечатления са още малко) тече отвсякъде защото именно замръзва около изтакателното отворче вътре в климатика и започва да вдига нивото на леда с всяко размразяване и така докато стигне до перката Ако нагревателя се вкара отдолу на маркуча докато се покаже отвътре в климатика отвора може би няма да се запушва въобще.
        Ето един климатик с объркана програма за размразяване, такъв оправяне няма според мен:



        А ето какво става с перката, като стигне ледът до нея, така се поврежда моторчето, а след него не дай си боже и компресорът:



        Трябва да се пробват разните варианти...

        Коментар


        • До: Домашни климатици

          Да, супер елегантно би било ако ще стане само с тръбичката... дано... Ще взема да пробвам пък да видим какъв ще е резултата...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • До: Домашни климатици

            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
            По принцип да, но аз имах предвид нагревателят да минава през тръбичката за оттичане, а тези ми се виждат дебели за тази цел!?
            На този вид нагреватели на Деви ми харесва това, че са много универсални в някои отношения, поради интересната им конструкция. Представляват два успоредни проводника, а нагревателния елемент е някаква алхимия (пластична) между тях. Това позволава дължината да е произволна, а мощността им е фиксирана, ХХ W/m.
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • До: Домашни климатици

              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
              Аз имам в предвид тава която да е под климатика и да събира водата от него... Не съм уверен че ако свържем само затоплящата се тръбичка към изходът на климатика ще свършим работа. Поне тези в къщи като почнат да се заледяват висулките са сравнително равномерно разпределени по долната им част... т.е. отвсякъде... а и като страничен ефект евентуално затоплящата се тава директно ще топли и цялата долна част на климатика... евентуално...
              Вярно не тече от едно място зимният конденз, тече от всякъде, мойте инсталатори ми постваиха тавички под целият климатик с отвор отдолу за дренажната тръба, за жалост пропуснахме един (от петте) и точно него пускам най-много, другите трябва да ги разгледам как са, върши ли работа цялата система.

              Коментар


              • До: Домашни климатици

                Където и да се сложи нагревател, мястото на което то свършва ще се обледява проблема е стар колкото домашните климаици. Затова в БГ масово фирмите не правят въобще зимния дренаж той тъй или иначе се пука. Единственото работеще решение което съм виждал досега беше с включване на външното тяло във вътешната канализация на сградата като външния участък с сателитни нагреватели и изолиран полеуретанова негорима изолация (туй май беше излишно ама щом го влече човека ) нагревателя беше 18 вата и работеше нон-стоп,собственика беше маниак и разработваше платка която да го включва само в режим саморазмразяване със времезакъснение 5 минути. Аз му обесних че със SAMSUMG e така ако иска да няма проблеми да си вземи MITSUBISHI

                Коментар


                • До: Домашни климатици

                  Да кажа две думи инверторите на Фуджитсу. Мойте родители се отопляват от тази година вече с два броя Фуджитсу. Имам преки наблюдения в/у работата им, защото живеят на етажа под мен. Последната седмица при нас нощните температури падаха до -20. Проблеми никакви не се констатираха. За обледяване на външното тяло от вън неможе да се говори, вътре не съм ги отварял. Направи ми впечатление, че при много студеното време конденза почти изчезна, за една седмица няма и 5 литра лед. Незнам това дали е нормално.
                  Интересно ще ми е при около -25 как ще се държат и дали ще са ефективни дори и малко.

                  Коментар


                  • До: Домашни климатици

                    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                    Не съм уверен че разбрах точно какво означава и ви моля да обясните подробно ако е възможно... Например 400 часа означава че имаме 400 часа с -5 градуса?
                    Не. Давам пример: Имаме помещение "спалня" там според НПОВКИ (норми за проектиране на отоплителни, вентилационни и климатични инсталации) е необходимо зимно време да се поддържа температура 20 оС. Един поректант някъде сяда и на база, вид на стената, изолация, орентация, дограма и изчислителна външна температура, изплюва една мощност която ти е необходима за да поддържаш тези 20 градуса. От всички изчилитлни параметри емпиричен (определян с опити) е само външната изчислителна тепература, и сега ако вземеш -5 градуса имаш четиристотин часова носигуреност сиреч през 400 часа от зимата (около 20 дни) няма да можеш да ги постигнеш тези 20градуса и необходимата мощност е примерно 1500 W, ако вземеш 20 чаова неусигореност (-11 мисля беше) ще ти излезат 2000 W, но само 20 часа през зимата ще си по 20 оС, ако вземеш 0 часова 3000 W. Сиреч тази цифра характеризира колко часа през зимата няма да можеш да достигаш нужната температура с радиатор с мощността която си изчислил.
                    Само болници се смятат с 0 часова, всичко останало е на 20, а предпреяти халета и т.н може и на 400

                    Коментар


                    • До: Домашни климатици

                      Мдаа, колегата го е обяснил по добре от мен
                      Иначе външната изчислителна температура зависи от града. За София съм написал по-горе А -11 е за Варна
                      Поздрави
                      Land Rover Defender 110SW 300tdi

                      Коментар


                      • До: Домашни климатици

                        Искам да ви споделя нещо, което открих без да искам.

                        Ползвам климатици за отопление от доста време, даже навемето като ги поръчвах първите от фирмата която ги поставяха бяха много учудени.

                        За мен истината е в японските климатици, като се вземе предвид цена качеств, аз имам мицубиши и хитачи, но имам и мидея и от старите панасоници - да чукна на дърво работят перфектно. Иначе съм наблюдавал работата и на френските чилери, но там става въпрос за друга бира
                        По принцип всичко замръзва , като хване кучия студ особено тези на които вънщните тела са на северна стена издават страшни звуци. Обикновено проблема е замръзнали тампони на компресора или заминал лагер на перката / лагерчето ве лабост на мицубишито /

                        Това което исках да ви кажа е друго. На вилата кадето ми е халето за "забавления" монтирахме телата на климатиците витре в халето. Монтажниците бяха против понеже нямало да има достатъчно въздух ?!?. Изкам да ви кажа че се получи перфектно климатика работи на много по лек режим и е доста по икономичен. Водата която изтича е вкарана в канализацията и тялото не замръзва въпреки че не отоплявам гаража.

                        Сега преместих и климатиците в къщи горе в таванското помещение и сметките ми намаляха.

                        Какво ще кажете има ли нещо вярно в това?
                        Последно редактирано от Jivko; 07-01-08, 17:09. Причина: пп
                        088455338две
                        "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                        Джамбазов 2010г..

                        Коментар


                        • До: Домашни климатици

                          Колеги, за работа на климатика в зимни условия е нужно да има подгревател на картера на компресора и дъното на климатика.Подгряването на дъното може да е изпълнено така че да се включва само когато климатика минава в режим на разскрежаване.А може и да е включвно постоянно през зимата, говорим за лентов нагревател с мощност около 150 вата.
                          Ако искате климатиците ви да работят добре при ниски темп. и да имат добър COP, гледайте за следните неща.
                          -двойно, или даже тройно огънат топлообменник на външното тяло.По-голяма площ за изпарение на фреона, съответно по-висок КОП при по-ниски темп.
                          -много е важно, климатика да е с електронно управляван клапан за налягането, не с капилярна тръбичка.Имат го само по-скъпите маркови климатици.
                          -задължително да има датчик на външния топлообменник.Въобще, колкото повече датчици има, токова по-съвършенно е управлението.И тука пак, по-скъпите маркови са много по-добри в това отношение.
                          Монтажа също е важен, да няма резки чупки в тръбите, вакуумиране на тръбния път, нивелация и тн.
                          Има още много неща, въобще ако някой има конкретни въпроси-моля.
                          Ето ви едно предложение за отопление с климатик.Че ще топли ви гарантирам
                          http://en.ivt.se/products.asp?lngID=475&lngLangID=1
                          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                          Суперскан България www.decbg.com
                          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                          Коментар


                          • До: Домашни климатици

                            А представителство в България?
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • До: Домашни климатици

                              Не съм сигурен дали има.Всъщност, не е нужно да е точно нордик инвертор, всяка ЯПОНСКА машина с особеностите които съм изброил ще свърши работа. IVT-то си е Sharp.
                              Ако се държи точно на него, не виждам проблем да се поръча и достави от някоя от големите фирми в тоя бизнес.
                              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                              Суперскан България www.decbg.com
                              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                              Коментар


                              • До: Домашни климатици

                                Първоначално публикуван от Jivko Преглед на мнение

                                Това което исках да ви кажа е друго. На вилата кадето ми е халето за "забавления" монтирахме телата на климатиците витре в халето. Монтажниците бяха против понеже нямало да има достатъчно въздух ?!?. Изкам да ви кажа че се получи перфектно климатика работи на много по лек режим и е доста по икономичен. Водата която изтича е вкарана в канализацията и тялото не замръзва въпреки че не отоплявам гаража.

                                Сега преместих и климатиците в къщи горе в таванското помещение и сметките ми намаляха.

                                Какво ще кажете има ли нещо вярно в това?
                                Ако искаш да кажеш, че външно и вътрешно тяло са в едно помещение(хале) просто няма да имам думи... Не се разбира добре от поста ти, но сигурно не е така. Ако са в две различни помещения, както е с тавана ти - става. Но винаги трябва да се има предвид, че машината просто премества градусите от едното помещение в другото и ако са равни по кубатура и тръгнеш от еднаква стартова температура(например 0 гр.) когато в едното стане +20, в другото ще е -20. Това е образно казано, винаги ще има разлики в изолации и загуби. Ако изстудяваш тавана, в помещенията под него се увеличават загубите, ако нямат изолация нагоре. Тавана става притегателно място за атмосферната влага в студени и влажни дни, на хората ще се стопи снегът по керемидите, а пък твоя ще стои и т.н.
                                Сметката ти ще намалее, ако в помещенията под тавана не живееш ти, а други хора, защото ще използваш на практика техните загуби. Другото полезно е, че все пак не са изложени пряко на атмосферните влияния - валежи и влага и печелиш от по-рядкото размразяване. Темата е дълга...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X