Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Абсурди в БАНЯТА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Абсурди в БАНЯТА

    Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
    Виждам, че сте се разпалили, но да ви върна малко към заглавието на тема с един действителен пример. Съжалявам, че нямам снимков материал, но действието се развива в далечната 98-а и все още цифровата фотография (особено в частта и "телефонна") не беше навлязла много.
    Та, един известен български спортен деятел, треньор на национален отбор, си закупува апартамент в "Манастирски ливади". Умишлено не споменвам имена и фирми. Последен етаж, мезонет, абе... хубав имот! Отиваме с един колега и човекът още от врата:"Елате да ви покажа нещо!" Води ни в банята. Всичко готово! Фаянс, санитарен фаянс.... Красота! Питаме: "Какъв е проблемът?" Той: "Амиии.... нито сифонът, нито мивката, нито тоалетната са подвързани към канал!" Шах!
    -"Ама как така?"
    -ами така!
    -И какво Ви казаха?
    -Че не съм поискал....

    Нямах думи! Звучеше като виц! Не повярвах докато не гледах после по телевизията Найо Тицин с "Частен случай".... Май няма по-голям абсурд!
    Хахаха , то всъщност май не е много за смях, ама ...
    Сигурно и ключовете за осветлението е забравил да им каже да ги вържат и не свети, вероятно и контактите не работят, а батериите по умивалниците са само за декор .
    Верно ли ги има такива майстори . Не бил им казал, то тая тоалетна и баня са само за ... ей така да се фука с тях.
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

    Коментар


    • #47
      От: Абсурди в БАНЯТА

      Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
      Всичко това съм го правил/без полипропилена/ без да ми е професия.Научих се точно за да не влизат такива майстори в къщата ми.И не е голяма философия между впрочем,че и по евтино излиза и после няма на кого да се сърдиш.
      Браво,но това е" направи си сам".
      Кажи ми,че водопровода ти е с медни тръби и ще ти кажа" Евалла".
      Ето и по темата:дизайнерски душ
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от Krelion; 01-06-11, 17:23.
      Дизелов Jeep, не е Jeep.

      Коментар


      • #48
        От: Абсурди в БАНЯТА

        Медни тръби за различни видове газови и ОВК инасталации е ОК даже супер, ама за водопровод .... ми е малко странно, но си прав ще си е баш абсурд по темата.
        Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

        Коментар


        • #49
          От: Абсурди в БАНЯТА

          Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
          Медни тръби за различни видове газови и ОВК инасталации е ОК даже супер, ама за водопровод .... ми е малко странно, но си прав ще си е баш абсурд по темата.
          В България може и да се смята за абсурд. В много други страни се използват или са били използвани и то масово.
          Последно редактирано от Чавдар (V93); 01-06-11, 18:19.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #50
            От: Абсурди в БАНЯТА

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            В България може и да се смята за абсурд. В много други страни се използват или са били използвани и то масово.
            Какъв абсурд. Това е най доброто. На практика вечно. Пои се с обикновена горелка. Цената е кофти.

            Коментар


            • #51
              От: Абсурди в БАНЯТА

              Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
              Медни тръби за различни видове газови и ОВК инасталации е ОК даже супер, ама за водопровод .... ми е малко странно, но си прав ще си е баш абсурд по темата.
              Работил съм ВиК в Германия няколко години в началото на 90-те. Всички новоизграждания и ремонти(където бе възможно) се правеха само с медни тръби.

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Какъв абсурд. Това е най доброто. На практика вечно. Пои се с обикновена горелка. Цената е кофти.
              Точно!

              Коментар


              • #52
                От: Абсурди в БАНЯТА

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:peltie 004.jpg
Прегледи:1
Размер:167.8 КБ
ID:5282311В къщи меки връзки нямам.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:peltie 003.jpg
Прегледи:1
Размер:161.2 КБ
ID:5282310

                Коментар


                • #53
                  От: Абсурди в БАНЯТА

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  В България може и да се смята за абсурд. В много други страни се използват или са били използвани и то масово.
                  СА били ползвани, сещам се набързо няколко причини поради които никога няма да направя тая простотия, температурни загуби, наслояване по бързо или бавно според колко е варовита водата, откритият им монтаж освем когато става на въпрос за гипсокартони,една друга важна причина поради която отдавна не се произвеждат кухненски съдове(сами ще се сетите коя е), неоправдано-безумно скъпа цена спрямо полипропилена и неговите качества които пък обратно на цената са в пъти по добри. Да не съм специалист по домашни ремонти, но затова пък утре откривам(започвам) обект който е пречиствателна станция за питейна вода и сигурно е единсвенният реален проект за последните 10 години в БГ. Това за в Германия че в момента се използват такива тръби ще го оставя без коментар, били вечни, ами то и в Рим още от времето на Цезарите има оловни тръби които ако се подвключат сигурно ще действат ама освем антично-архелогична стойност надали имат друга.

                  А в сайтове на прозводители какво очакваш да напишат за техният продукт.
                  Последно редактирано от Tpunep; 01-06-11, 19:47.
                  Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Абсурди в БАНЯТА

                    Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
                    СА били ползвани, сещам се набързо няколко причини поради които никога няма да направя тая простотия, температурни загуби, наслояване по бързо или бавно според колко е варовита водата, откритият им монтаж освем когато става на въпрос за гипсокартони,една друга важна причина поради която отдавна не се произвеждат кухненски съдове(сами ще се сетите коя е), неоправдано-безумно скъпа цена спрямо полипропилена и неговите качества които пък обратно на цената са в пъти по добри. Да не съм специалист по домашни ремонти, но затова пък утре откривам(започвам) обект който е пречиствателна станция за питейна вода и сигурно е единсвенният реален проект за последните 10 години в БГ. Това за в Германия че в момента се използват такива тръби ще го оставя без коментар, били вечни, ами то и в Рим още от времето на Цезарите има оловни тръби които ако се подвключат сигурно ще действат ама освем антично-архелогична стойност надали имат друга.
                    Всяка една тръба се поставя в изолация, открита тръба значи неприемане на обект, какви температурни загуби, какви открити монтажи? Поставил съм инсталации(водни, парни) на над 100 обекта и то не само къщи и блокове, а и на клиники и шопинг центрове. Всичко с медни тръби и скрити с изолация. След завършване на всеки обект се прави 24 ч. проба с надуване на вода в системата до 8 атм. при наличие на такова в реалния живот от 4 атм.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Абсурди в БАНЯТА

                      А аз си мислех че водните проби са задължителни при оформянето на акт15 от ЗУТА, и там както е писано в закона са 72 часа ама щом си рекъл нека са 24
                      Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Абсурди в БАНЯТА

                        Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
                        ... А в сайтове на прозводители какво очакваш да напишат за техният продукт.
                        Освен в сайтове на производители, медни тръби на живо съм виждал в повече от едно жилище в Скандинавия, включително и в собственото си. Също така е факт, че разни американски сайтове тип "Направи си сам", са пълни със съвети как се борави с медни водопроводни тръби. Т.е. строителите в достатъчно развити страни не са смятали използването им за абсурд.
                        Иначе нямам и най-малкото намерение да споря кое е по-добро. Нито разбирам от ВиК, нито темата е за това.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Абсурди в БАНЯТА

                          Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                          Не знам защо...

                          А какво значи фирма-менте? Няма редовна съдебна регистрация, не плаща уставно всякаквите дължими данъци, не внася осигуровки на работниците? Това са все, не съвсем редни неща (дори съвсем нередни) но нямат никакво отношение към същноста и качеството на работата, и коректността към възложителите. И кое изключва възможността, във една фирма, изрядна по всички тези параграфи, да е пълно с неграмотници и некадърници, защото такива са склонни на доходи от по 1000-1500лв! Начина по който всяка една строителна организация си подрежда реда на работа, също няма отношение към горните - дали ще си назначи технически ръководител за всяка изпълнявана тоалетна, или на всеки пет - как това се отнася към собственика на тоалетната (освен, че ще трябва да плати и неговата заплата). Съвсем нормално си е, когато предприятието е достатъчно голямо да си има и технически ръководители и снабдители и склададжии и ред още други спомагателни звена, но всичко това са си вътрешнофирмени въпроси, без връзка със контрагентите. Ако изпълнителският състав е "събиран по дърветата" - дори на всеки един, да му се сложат на главата по двама "технически", та да му подават инструментите, понеже сам той не знае, кой за какво служи! Пак няма да се постигне никакво качество... Когато работниците са кадърни; грамотни; образовани; със стаж и практика - всякакви синекури, всъщност спъват процеса! А-ма тези струват скъпо... Изобщо не е, като да ги няма.
                          В края на краищата, работата се върши от "Пешо и Кире" - така че, точно на тях трябва да се наблегне, а не на секретарки, кафеджийки, надзиратели, и пр. "айру-уп координатори" - Това е пара в свирката!
                          Спазването на гаранционните условия, изобщо не е въпрос на "салтанати" във фирмата, а на добро желание, или прагматична принуда (упражнена директно, индиректно, чрез обвързване, с известна удръжка - както беше по БДС ит. н и т. н.) и с еднаква сила, всички тези условности важат и за "Софстрой" и за "бай Драган".
                          Използването на "Инвеститорски контрол" под каквато и да е форма, е право на възложителя и напрактика представлява повече успокоение, отколкото работещ механизъм, но при всички случаи няма нищо общо с изпълнителя.



                          Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
                          Съжалявам,че не си разбрал.
                          Разбира се,че е неестествено един човек да Може да прави всичко това.
                          Може ,но нито едно от тях няма да направи както трябва.
                          "Специалисти по всичко" колкото искаш.
                          Скоро купих апартамент на" шпакловка и замазка" и знам.
                          Съвсем естествено е и няма нищо чудно, стига въпросният майстор, наистина да е такъв, а не някакъв случаен тип, попаднал в професията, без и той да е наясно - Защо всъщност!. Повечето от дейностите, които си изредил, всъщност са по възможностите на всеки, който успешно се справя с Лего (напр. подреждането на картонена подова настилка).
                          Съжалявам за проблемите ти около въпросното жилище, но не позволявай, те да изкривяват възприятията ти, относно обективната реалност.
                          Последно редактирано от davc; 01-06-11, 21:55.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Абсурди в БАНЯТА

                            Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
                            А аз си мислех че водните проби са задължителни при оформянето на акт15 от ЗУТА, и там както е писано в закона са 72 часа ама щом си рекъл нека са 24
                            Може, не съм бил инженер. Казвам само, че ако имаше дефект по трасетата до 24 ч. си проличаваше.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Абсурди в БАНЯТА

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              ...........................В края на краищата, работата се върши от "Пешо и Кире" - така че, точно на тях трябва да се наблегне, а не на секретарки, кафеджийки, надзиратели, и пр. "айру-уп координатори" - Това е пара в свирката!
                              Спазването на гаранционните условия, изобщо не е въпрос на "салтанати" във фирмата, а на добро желание, или прагматична принуда (упражнена директно, индиректно, чрез обвързване, с известна удръжка - както беше по БДС ит. н и т. н.) и с еднаква сила, всички тези условности важат и за "Софстрой" и за "бай Драган".
                              Използването на "Инвеститорски контрол" под каквато и да е форма, е право на възложителя и напрактика представлява повече успокоение, отколкото работещ механизъм, но при всички случаи няма нищо общо с изпълнителя.

                              ................................
                              Мисля че това са въпроси за отделна тема,но ако прочетеш внимателно,ще разбереш че всички тези аспекти вече бяха дискутирани-ако е фирма,каква да е , че може и изобщо да не е фирма и пр.
                              "Пешо и Кире" като са свободно летящи, пробвай да ги потърсиш гаранционно , след смяната на 26-ят телефонен номер,в рамките на 5-те години по ЗУТ.Особено е вълнуващо , като ти съсипят материали -твоя доставка, но това се разбере след известно време, като са неоткриваеми.
                              По темата:Дали тези двамата ще ти пробват инсталацията под налягане преди плочките.Ама с манометър и колкото време трябва.А дали ще възстановят похабени материали на собственика,ако въобще бъдат издирени.Немалко случаи има такива при фирми, но при "Пешовци" не се е чуло още.
                              Не случайно Възложителите с работещ бизнес, предпочитат да се договарят и за малки строителни задачи с фирми.Не че нямат от "другите" пари-никакъв проблем да се разплатят с "Пешовците". Просто искат да знаят кой стои срещу тях, с цялата си отговорност.
                              П.с.Нямам нищо против "Пешо и Кире",имам си и аз такива-вътрешни и на свободна практика,но да се спори ,че нямат нужда от ежедневен контрол,или няма реална представа за манталитета в строителната сфера, или е от отбора на разбиращите от всичко българи-предимно строителство, жени и футбол

                              Коментар


                              • #60
                                От: Абсурди в БАНЯТА

                                Пешо и Кире са си Пешо и Кире - могат да са "свободно летящи", може и да са през фирма/посредник/буфер/, но именно и точно те са тези, които вършат работата (добре, или зле) при всички случаи. Всичко, което съм казал, е че именно от техните способности (или не) зависи какво ще се случи, а не от каквито и да е лепенки около тях.
                                Тези двамата, ще направят всичко за което им се плати, при единственото условие - да са в състояние. А, ако не са в състояние - към колкото и гръмка, и претенциозна структура да принадлежат, пак няма да го направят...
                                Да бъдат обвързани (реално) с гаранационни задължения, не е нито по-трудно, нито по-лесно от какъвто и да е друг субект.

                                Ако някой сам е убеден, че собствените му работници, се нуждаят непрекъснато от личен контрол - значи е от отбора на разбиращите от строителство дотолкова - доколкото, да съберат от пиацата барабите и да разчитат на надзиратели и пр. "косвени специалисти".
                                Съвсем друг е случаят, в който клиента държи да упражнява контрол. Но тогава и десет надзирателя с бичове да се поставят, веднага лъсва факта, че "плочкаджията" маже лепилото откъм глазираната страна на плочките...
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X