Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Абсурди в БАНЯТА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Абсурди в БАНЯТА

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    Не разбрах, искаш да кажеш, че един майстор да прави толкова неща е един от абсурдите, или в основата на абсурдите, или смяташ, че е нормално и му правиш препоръка!
    Според мен, няма нищо неестествено в това, един човек да е в състояние да прави всичко това. Дори е предпоставка за много добър краен резултат - Иначе, нали си чувал лафа: "Зидаря разчита -Ще го оправи мазача! Мазача -Ще го оправи бояджията! Бояджията -Ще си го оправи чорбаджията!"
    А тези дето не знаят какво искат - да си платят, да им се изясни.
    Съжалявам,че не си разбрал.
    Разбира се,че е неестествено един човек да Може да прави всичко това.
    Може ,но нито едно от тях няма да направи както трябва.
    "Специалисти по всичко" колкото искаш.
    Скоро купих апартамент на" шпакловка и замазка" и знам.
    Дизелов Jeep, не е Jeep.

    Коментар


    • #32
      От: Абсурди в БАНЯТА

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Хубаво да си платиш на фирма или грамотен технически ръководител, ама да ги намериш читави такива си е също толкова сложна задача, колкото и да намериш читав майстор. Като гледам качеството на нови кооперации из квартала ...

      И пак, къде е гаранцията, че като наемеш фирма, тя ще ти свърши работа като хората?!? Каква е гаранцията, че разполага с читави кадри, а няма да ти прати някакви събрани от кол и въже, които са й по на далавера, защото им плаща по-тънко? И в крайна сметка ремонтът ще ти излезе, примерно, двойно, а ядовете и разправиите ще са си същите.
      Подкрепям с пример от най-близкото ми обкръжение. Миналата година леля ми прави ремонт на апартамента си (беше тръгнала за целия но...) Нае фирма с "художествен" ръководител, препоръчана уж. Ами само в банята и кухнята направиха толкова глупости, че всеки ден след работното им време с ръководителя се описваха забележки, които да се оправят на другия ден. В крайна сметка прекратиха договора и не стигнаха до стаите. При положение, че имаше проект и съвсем ясно бяха очертани изискванията, наистина високи, срещу което формата даде адекватна цена (висока), шефът каза "съжалявам, но искате прекалено много от строители, извикайте си бижутери". Добре че се бяха разбрали да се плаща на завършен етап, защото можеше и да има въртели с връщането на парите, ако беше предплатено 50%, каквато опция бяха предложили.

      Обезпокоителният извод е - поредното доказателство, че в България високата цена не е гаранция за високо качество.
      Последно редактирано от Александър Белов; 01-06-11, 00:34. Причина: допълнение
      JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

      Манол Денев

      Коментар


      • #33
        От: Абсурди в БАНЯТА

        Първоначално публикуван от Александър Белов Преглед на мнение
        ...............Нае фирма с "художествен" ръководител, препоръчана уж. ......................Обезпокоителният извод е - поредното доказателство, че в България високата цена не е гаранция за високо качество................
        Проблема е възникнал от разминаване на критериите.Госпожата отишла ли е да види изпълнени обекти на фирмата,да посочи -това е моето ниво на изпълнение,съответно да си го изисква и да се увери че се договарят за едно и също,или само по препоръки се е доверила?
        Извода Ви е верен, но ниската цена е гаранция за ниското качество.

        Коментар


        • #34
          От: Абсурди в БАНЯТА

          Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
          Читав техн. ръководител да си намериш за ремонт на апартамент, ми то има по голям шанс да те удари два пъти гръм и да оцелееш, то за сериозни обекти шанса е минимален а и обикновенно тези хора си знаят цената и струват на месец толкова колкото са материалите за една луксозна баня. ..............
          Ами това е нормалното ниво на заплащане .А лукзосния фаянсаджия по -малко ли получава?Много отдавна беше времето,когато техническите кадри получаваха два до три пъти по-малко заплата , от хората които трябваше да ръководят.

          Коментар


          • #35
            От: Абсурди в БАНЯТА

            Колега, чети внимателно! В многоточието си пропуснал най-важното. Изречението преди подчертаното и самото подчертано дават ясен отговор какво е направено, за да се избегне разминаване на критериите. ще ти го цитирам за по-лесно:

            Ами само в банята и кухнята направиха толкова глупости, че всеки ден след работното им време с ръководителя се описваха забележки, които да се оправят на другия ден. В крайна сметка прекратиха договора и не стигнаха до стаите. При положение, че имаше проект и съвсем ясно бяха очертани изискванията, наистина високи, срещу което формата даде адекватна цена (висока)

            Да, ходи и гледа. Това което е видяла не е дало повод да се усъмни в качеството на работата. И както е цитирано по-горе допълнително очерта нивото на изискванията си и устно и в проекта и в договора, след като шефът на фирмата ги прие.
            Последно редактирано от Александър Белов; 01-06-11, 01:04. Причина: уточнение
            JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

            Манол Денев

            Коментар


            • #36
              От: Абсурди в БАНЯТА

              Първоначално публикуван от Александър Белов Преглед на мнение
              Колега, чети внимателно! В многоточието си пропуснал най-важното. Изречението преди подчертаното и самото подчертано дават ясен отговор какво е направено, за да се избегне разминаване на критериите. ще ти го цитирам за по-лесно:

              Ами само в банята и кухнята направиха толкова глупости, че всеки ден след работното им време с ръководителя се описваха забележки, които да се оправят на другия ден. В крайна сметка прекратиха договора и не стигнаха до стаите. При положение, че имаше проект и съвсем ясно бяха очертани изискванията, наистина високи, срещу което формата даде адекватна цена (висока)
              Чета си внимателно , и ще помоля за същото.Не са били положени необходимите усилия от възложителката и недобре преценени възможностите на конкретната фирма да се справи с проекта.Но това не е повод за глобални изводи.

              Коментар


              • #37
                От: Абсурди в БАНЯТА

                Кое по точно говори за немарливо отношение на възложителката!? Когато имаш съгласуван проект с шефа, договор и изясняване на изискванията колко обекта трябва да обиколи един клиент, за да е спокоен, че ше му свършат работата както са се договорили. Гледала е един обект. Не бил зле.
                JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

                Манол Денев

                Коментар


                • #38
                  От: Абсурди в БАНЯТА

                  Първоначално публикуван от Александър Белов Преглед на мнение
                  Кое по точно говори за немарливо отношение на възложителката!? Когато имаш съгласуван проект с шефа, договор и изясняване на изискванията колко обекта трябва да обиколи един клиент, за да е спокоен, че ше му свършат работата както са се договорили. Гледала е един обект. Не бил зле.
                  Някъде по-горе бях писал , че е задължение на възложителя да провери с кого си има работа, и да не се доверява само на препоръки.Валидно за фирми и два пъти повече за майстори.Идеята е субективните фактори,на кой какво точно му харесва или не ,да са сведени до минимум.Конкретните ви взаимоотношения така или иначе явно не са пример за коректност. Причините -въпрос на анализ-какво е гледано,какво е записано в договора,кой не е дефинирал ниво на качество,или кой не го е изпълнил, но няма как да се изяснят тук.
                  Би трябвало да е нормална практика възложители , които не разбират от тази материя, да си обезпечат свой доверен консултант,дори и за апартамент.Т.е. пак опираме до въпроса до контрола. Подкрепяте едно мнение ,че нищо не ви дава гаранция с фирма, но като е некоректна фирмата това е ясно.А как бихте си гарантирали безпроблемни отношения само с майстори, и то по препоръки?

                  Коментар


                  • #39
                    От: Абсурди в БАНЯТА

                    От двете страни на барикадата сме. Очевидно не можем да се разберем, пък не и нужно.
                    Един последен детайл и спирам, защото не виждам смисъл.
                    В проектът, за да няма грешки, е било отбелязана точната височина на батерията на мивката - 30 см над най-горния ръб на мивката откъм стената. Поставена е на 20 см. И това ли не е сведен до минимум субективен фактор. И как, виждайки изпълнен от тази фирма апартамент леля ми е могла да предположи, че при нея ще проявят "творчество". За другите подобни фантазии не говорим.

                    Желая ти успех!
                    JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

                    Манол Денев

                    Коментар


                    • #40
                      От: Абсурди в БАНЯТА

                      А как ще обезпечат доверен консултант ? Влиза се в порочен кръг тука. Майстори не ставало щото нямали контрол - фирма било по добре защото контролирала нещата но въпреки това и за фирма ти трябва доверен консултант. Да не се окаже че за тоя доверен консултант ти трябва друг доверен консултант? :>
                      When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Абсурди в БАНЯТА

                        От 93г. се занимавам с ремонти и обзавеждане.
                        Като цяло, на повечето не им се дават пари за проектиране на интериори.
                        Преобладаващо е - Какво струва толкова в този проект, ще си го направя сам, какво толкова и т.н.
                        Това дето си учил, трупал опит, хабиш време...щом няма вложен материал, нищо не струва...
                        Та така ще е, докато умственият труд е безплатен.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Абсурди в БАНЯТА

                          Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                          Ами това е нормалното ниво на заплащане .А лукзосния фаянсаджия по -малко ли получава?Много отдавна беше времето,когато техническите кадри получаваха два до три пъти по-малко заплата , от хората които трябваше да ръководят.
                          Ами чудесно, само че е твърде неизгодно, когато става въпрос за малък обект, какъвто е един апартамент. Използването на фирма-посредник може да увеличи разходите за ремонт в пъти, без при това да ти даде гаранция, че ще си спестиш ядовете, които може да имаш с "майстор на свободна практика".
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Абсурди в БАНЯТА

                            Първоначално публикуван от Александър Белов Преглед на мнение
                            От двете страни на барикадата сме. Очевидно не можем да се разберем, пък не и нужно.
                            Един последен детайл и спирам, защото не виждам смисъл.
                            В проектът, за да няма грешки, е било отбелязана точната височина на батерията на мивката - 30 см над най-горния ръб на мивката откъм стената. Поставена е на 20 см. И това ли не е сведен до минимум субективен фактор. И как, виждайки изпълнен от тази фирма апартамент леля ми е могла да предположи, че при нея ще проявят "творчество". За другите подобни фантазии не говорим.

                            Желая ти успех!
                            Ма ти продължаваш да се оплакваш от една конкретна некоректна ситуация,вадейки нови обстоятелства.И аз за последно се напъвам по нея-преди да се сложи батерията там , са били направени изводите и-доста преди плочките.Ако някой,разбиращ, е погледнал овреме монтажа на изводите,щеше да коригира майстора/съответно-фирмата.
                            Да го кажа по друг начин.И двамата караме Jeep XJ,надявам се сега ще ме разбереш.Като трябва да се ремонтира нещо,имам няколко възможности-БС и подобни фирмени сервизи,монтьори с гаражи ,даже и без гаражи,и сервизи на колеги-тук от Форума.В БС съм ходил само за първоначалната диагностика.Аз ползвам услугите на доказаните колеги , без значение че са по-скъпи от втория вариант.
                            Нямам нищо против да плащам необходимото за добра и навременна работа,без да се занимавам лично с материя,за която не съм подготвен .За тази цел съм си направил съответното проучване.Не виждам разлика в подхода към строителни задачи.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Абсурди в БАНЯТА

                              Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
                              Много клиенти не знаят какво искат.На много от "майсторите"не им пука.Знам за един, който прави:гипс картон,реди ламинат,слага паркет,лепи плочки,шпаклова,боядисва,слага тръби от полипропилен,мед,метални,полиетиленови,мести радиатори,монтира врати,лепи тапети,прави окачени тавани,прави замазки,зида, излива плочи,
                              монтира ел. табла,бойлери,газови/ ел. ,на твърдо гориво/котли,монтира ПВЦ дограма...
                              Май само за това знам.
                              Всичко това съм го правил/без полипропилена/ без да ми е професия.Научих се точно за да не влизат такива майстори в къщата ми.И не е голяма философия между впрочем,че и по евтино излиза и после няма на кого да се сърдиш.
                              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Абсурди в БАНЯТА

                                Виждам, че сте се разпалили, но да ви върна малко към заглавието на тема с един действителен пример. Съжалявам, че нямам снимков материал, но действието се развива в далечната 98-а и все още цифровата фотография (особено в частта и "телефонна") не беше навлязла много.
                                Та, един известен български спортен деятел, треньор на национален отбор, си закупува апартамент в "Манастирски ливади". Умишлено не споменвам имена и фирми. Последен етаж, мезонет, абе... хубав имот! Отиваме с един колега и човекът още от врата:"Елате да ви покажа нещо!" Води ни в банята. Всичко готово! Фаянс, санитарен фаянс.... Красота! Питаме: "Какъв е проблемът?" Той: "Амиии.... нито сифонът, нито мивката, нито тоалетната са подвързани към канал!" Шах!
                                -"Ама как така?"
                                -ами така!
                                -И какво Ви казаха?
                                -Че не съм поискал....

                                Нямах думи! Звучеше като виц! Не повярвах докато не гледах после по телевизията Найо Тицин с "Частен случай".... Май няма по-голям абсурд!
                                edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X