Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте акъл- Влага в мазе!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дайте акъл- Влага в мазе!

    Здравейте колеги ,даите ми акъл ,искаме да пригодим едно голямо мазе за живеене.Няма да е цигания а хубаво и спретнато и ще е за нас!
    Но най-големия проблем е влагата,понеже е близо до морето и под нас има подводни реки!
    Кажета как да се справим и да докараме една нормална влажност в 2те стай около 50-60 кв.м общо!
    Как и с какво изолираме пода,стените .Предполагам че ще е нужен дренаж !Влагоабсорбатори ли да вземаме или какво ?
    Дайте един акъл по-подробно!Мерсаж

  • #2
    От: Дайте акъл- Влага в мазе!

    Помещението изцяло ли е под земята?
    Влага по стените, пода?
    Мухъл? Влажност в момента?
    Състояние на подовата настилка, стените? От какви материали са изградени стените..тухли, бетон?
    --------------------------------------------------
    [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

    Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
    [/FONT]

    Коментар


    • #3
      От: Дайте акъл- Влага в мазе!

      Дренаж му е майката. Поне на метър под нивото на пода. Другото е бошлаф работа. Или кладенец с дренажна помпа.

      Коментар


      • #4
        От: Дайте акъл- Влага в мазе!

        Кардинално решение ще намериш,ако намериш едно багерче каналокопател и да изкопаеш траншея около къщата/основите на дълбочина под общото ниво,да грундираш основите с течна гума(скъпо),полагаш полиетиленово фолио,полагаш керамични тръби и отвеждаш в канализация или на по-ниско место.Това е правилното решение,другото са палиативни мероприятия които с времето ще се изравнят като себестойност с първия вариант.Аз изкарах влагата от едното си мазе само като направих плочник от дялан камък покрай него с подходящ наклон.Плочника го направих с постен подложен бетон 3:1 и после залях с фуга 1:1.Сега ще си обикалям къщата навсякъде.Иначе в това мазе течеше вода на чучурки от стената(след дъжд)...добре че имам централна канализация под нивото на пода на мазето.
        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

        Коментар


        • #5
          От: Дайте акъл- Влага в мазе!

          Tова кардинално решение е звучи перфектно ,но неизпълнимо!... Мислим друго.
          Помещението е половината под земята има прозорци,влага не много,мухал има,стените са тухла.
          Аз си мисля за една външна и вътрешна изолация и някакъв хубав влагоабсорбатор.
          А пода ? Има ли подови изолации ,ЧИТАВИ? Не съм запознат !

          Коментар


          • #6
            От: Дайте акъл- Влага в мазе!

            Първоначално публикуван от madison Преглед на мнение
            Tова кардинално решение е звучи перфектно ,но неизпълнимо!... Мислим друго.
            Помещението е половината под земята има прозорци,влага не много,мухал има,стените са тухла.
            Аз си мисля за една външна и вътрешна изолация и някакъв хубав влагоабсорбатор.
            А пода ? Има ли подови изолации ,ЧИТАВИ? Не съм запознат !
            Не поставяй каруцата пред коня.Независимо дали ти харесва или не без да премахнеш причината помещението да се овлажнява,няма да решиш дълготрайно с никакви други мерки проблема "влага".А предполагам знаеш колко коварно е да се живее постоянно в помещение с висок процент влага.
            Тук изключвам чисто визуалните изражения на влага в жилището.Разните влагоабсорбатори и прочее глупостти които се предлагат срещу влага са чисто маркетингово решение което няма нищо общо с комфорта вкъщи.Хайде да не съм толкоз радикален - стават да отвеждат влагата която се отделя например от газовата печка с която се отоплявате ,а сте сложили хубава дограма.
            Румен Николов

            0888 358 572

            Коментар


            • #7
              От: Дайте акъл- Влага в мазе!

              [QUOTE=madison;1452209]Tова кардинално решение е звучи перфектно ,но неизпълнимо!... Мислим друго.
              Помещението е половината под земята има прозорци,влага не много,мухал има,стените са тухла.
              Аз си мисля за една външна и вътрешна изолация и някакъв хубав влагоабсорбатор.
              А пода ? Има ли подови изолации ,ЧИТАВИ? Не съм запознат ![/QUOT
              Предлагам ти да направиш снимки от различни ракурси(отвътре и отвън),обясни подробно каква сграда е това(спокойно не сме от преброяването) и какви са тия тухли в основите?Тя оттам е сбъркана работата...кой си слага тухли в мазето.Да не би мазето да е на земя без бетон.
              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

              Коментар


              • #8
                От: Дайте акъл- Влага в мазе!

                Предлагам ти да направиш снимки от различни ракурси(отвътре и отвън),обясни подробно каква сграда е това(спокойно не сме от преброяването) и какви са тия тухли в основите?Тя оттам е сбъркана работата...кой си слага тухли в мазето.Да не би мазето да е на земя без бетон.
                Колегата ме е изпреварил и аз имах такъв въпрос... щото мислих да купувам мазето което е под апартамента ... да си правя мезонет

                Ето за какво иде на реч ....

                Сградата строена 1912 .... 1945 била ударена от съюзническа бомба ...после пак достроена

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05773.JPG
Прегледи:1
Размер:112.0 КБ
ID:5254797
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05774.JPG
Прегледи:1
Размер:104.6 КБ
ID:5254798
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05777.JPG
Прегледи:1
Размер:118.3 КБ
ID:5254799
                другите снимки са на: http://faca.bot.nu/~martin/pics/Maza/
                Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                Коментар


                • #9
                  От: Дайте акъл- Влага в мазе!

                  Колега madioson , наистина не става ясно защо е неизпълним варианта на Михов ? Аз също съм за подобрен вариант с дренажна тръба , но малко по различен...важно за мен е друго.Щом споменаваш за външна изолация това значи ,че вероятно можеш да стигнеш до основата, ако ли не няма смисъл от изолация.Ако пък наистина можеш да разкриеш , направи си кадърна изолация , дори и остарялата газо-пламъчна направена както трябва ще ти реши проблема.Относно вътрешната изолация..нищо няма да постигнеш с нея , освен това ,че ще си изместиш точката на конденз вътре в помещението.Ако не ти е известен варианта с дренажни тръби увити в геотекстил положена в изкоп с фракция виж този сайт който първи ми излезе.Но ако наистина такова решение не е възможно , то тогава твоя проблем е капилярната влага от подпочвените води.Ето ти едно решение което ще ти реши проблема.
                  Успех.

                  П.С. След снимките ми стана ясно защо е невъзможен дренаж.
                  Последно редактирано от Jamo; 24-02-11, 21:20. Причина: допълнение
                  "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
                  "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дайте акъл- Влага в мазе!

                    Да допълня поста на колегатаJamo при втори вариант.Освен изолационната обмазка по стените и пода , по ъгъла стена-под трябва да се изпълни вътрешен дренаж, ако няма къде да се заусти по гравитачен начин , се копае шурф с дренажен филц.На стените се полага последваща облицовка от аквапанели/като се пази мазаната изолация/ със съответната изолационна обработка на фугите.Отгоре вече каквото се реши.Това е пробвано в центъра на София, по необходимост/нямаше как се копае отвън-плетеница от комуникации, някои -министерски/ и работи.Съветвам Ви да го погледне специалист за конкретизиране на детайлите, но не Ви съветвам да го използвате за друго освен спомагателно или работно помещение.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дайте акъл- Влага в мазе!

                      Колега всичко което ти казват колегите е истина и е най добрият вариант ,но ако нямаш възможност да го направиш в момента, вземи си влагоабсурбатор на ток и аз живея на приземен етаж имах много влага и мухал по стените чаршафите ми вечер като си легнех бяха влажни и студени .
                      Дали деиства ?..........100% ЗА първото денонощие събра 3,5 л. вода !!!! дали деиства??? .
                      И все пак това е моментно решение.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дайте акъл- Влага в мазе!

                        Абе тоз влагоабсорбаторрр и аз го имам за 24часа събра 6литра.Ама работата е там че първо трябва да се отстрани (приносителя)на влага.Значи таз машина може да работи примерно една седмица,после спираш и пак същата работа.Моята машина струваше около 300лв преди 3години,нямам си на идея колко струват сега и дали е много качествена.Но не е много приятно да лежиш,спиш или гледаш телевизия и тя да ти бучи(колкото и тихо да работят,след час два почваш по силно да да я чуваш).И ако е за временно то мухала и едно САВО го маха.Най добре дренаж,фибран после фундалин и т.н

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дайте акъл- Влага в мазе!

                          Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
                          Колегата ме е изпреварил и аз имах такъв въпрос... щото мислих да купувам мазето което е под апартамента ... да си правя мезонет

                          Ето за какво иде на реч ....

                          Сградата строена 1912 .... 1945 била ударена от съюзническа бомба ...после пак достроена

                          [ATTACH=CONFIG]304100[/ATTACH]
                          [ATTACH=CONFIG]304101[/ATTACH]
                          [ATTACH=CONFIG]304102[/ATTACH]
                          другите снимки са на: http://faca.bot.nu/~martin/pics/Maza/
                          В този случай една изолация с водоустойчив гипскартон ще свърши работа.Само ,че защо е намалена естествено осветената площ-според мен е грешка.
                          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дайте акъл- Влага в мазе!

                            Аз реших подобен проблем (високи подпочвени води) по два начина, и без никаква изолация. Дренаж около къщата с перфорирани тръби (PVC), на нивото на основите, върхутях едри камъни, после по-ситен чакъл и най-отгоре пръст. В единия край на къщата (там нивото на терена е по-високо) дренажен кладенец с дълбочина 1 м под нивото на основите. С тези две системи, влагата изчезна напълно.

                            С подобни дренажни кладенци, в Холандия премахват влагата от къщите, покрай които текат каналите. Ако няма канализация с по-ниско ниво, се слага автоматична помпа.
                            Show must go on!
                            LZ1VES

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дайте акъл- Влага в мазе!

                              И аз мисля, че правилният начин е с дренаж + дренажен кладенец.
                              С изолация + влагоабсорбатор, водата ще си остане в стените и пода, което си носи съответните недостатъци.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X