Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за дървен материал - София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Питане за дървен материал - София

    Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
    Необходимо ми е малко количество брезов шперплат-20мм и 10мм(по няколко плочи).
    Може ли някой да ме насочи от къде да си го купя в София?
    Ще правя мебели(челни елементи) от него.
    Такова е заданието от архитекта...
    Тоя пък, интересно как ще различи, брезов от тополов примерно...
    Шперплат от топола има на Сточно гара - точно онзи магазин, за който става въпрос на няколко пъти в темата.
    Фладъра на разните върби и тополи (каквото е и брезата) е рядко "равен" и безличен, може би това е търсеният ефект де. Китайският, също от там и споменат погоре, е от махагон (вярно нискосортен) - много по-красив и изразен.

    П. П. Някъде в Елин Пелин/Равно Поле имало фабрика за шперплат, само чух, още не съм ходил. Правели листове с размер по поръчка (в рамките на допустимото от технологията). Възможно е да имат брезов фурнир.
    Последно редактирано от davc; 02-12-10, 13:40.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #17
      От: Питане за дървен материал - София

      Архитекта всъщност е жена...Какви други изисквания има,...на техният фон брезовия фурнир е като нежен полъх.
      Прати ме днес в JAFA, от там купували...ама ще взема от там, само в краен случай.

      Коментар


      • #18
        От: Питане за дървен материал - София

        Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
        Не ги рендосват понеже ги бичат от мокър материал и докато съхнат пак се разрошват, а и за куфражи не е необходимо.
        Всъщност са с нисък клас на грапавост заради инструмента и машината, с които бичат. По-висок клас на грапавост се получава при бичене с циркулярни триони и един от основните фактори е скороста на сряза... както и как са заточени режещите инструменти, ама много се задълбава...
        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X