Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акумулираща печка "Изгрев" - азбест?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Акумулираща печка "Изгрев" - азбест?

    Тухлите са керамични, много качествени и стават за какво ли не. От печена глина, като вторична суровина, обаче, никой не се интересува
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #32
      От: Акумулираща печка "Изгрев" - азбест?

      Тухлите са огнеупорни,и са с добро качество,стават за камина,барбекю,огнище и т.н.Издържат на висока температура!!!

      Коментар


      • #33
        Баси,това наистина е перлит.Трябва да я разкарам тая печка,че почвам основен ремонт
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #34
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #35
            споко, надолу и азбест има

            Коментар


            • #36
              Да,азбестови плоскости има.Те не са страшни,освен ако не ги почна с флекса,но няма причина.Азбест режа с противогаз.

              Извадих 12 реотана запаралелини в 6 групи по два в група.

              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • bullet_pk
                bullet_pk коментира
                Редактиране на коментар
                Като взехме къщата на Чернозем, изхвърлихме една такава. Беше свързана за трифазно захранване.

            • #37
              Че какво му е на перлита?
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #38
                Една такава (точно тоя модел от снимките) съм я премествал 3-4 пъти из апартамента.

                Понеже съм много як и съм го правил сам - всеки път беше с разглобяване до тухли и пренасяне празна. Няма такава хамалогия.

                Аааа и разплитане на нагревателите после.

                ---

                Обратно на смелите ми изявления по-горе, азбестът Е канцерогенен.

                Обаче е по-важна продължителната експозиция, така че една разправия с печка едва ли е фактор на фона на фундаменталната истина, че все от нещо ще се мре.

                Коментар


                • #39
                  Азбестът е ясен. Питах за перлита. Не ми е известно с нещо да е вреден.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • Ясен
                    Ясен коментира
                    Редактиране на коментар
                    Не е, сам по себе си. Освен че на конкретното място е набит с азбестови влакна.

                • #40
                  Аз на етажа я поместих сам тая печка,но да я сваля по стълбите от втория етаж няма начин.По скоро мога да я пусна през терасата.Мизерията е кофти,с паница събрах перлита....само като стане течение и това се разлита из апартамента.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X