Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акумулираща печка "Изгрев" - азбест?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Акумулираща печка "Изгрев" - азбест?

    Перлит е бре! Перлит! НЕ Е АЗБЕСТ, ЩОМ Е НА ТОПЧЕТА!

    И не, дори да беше азбест, от едно изхвърляне на печка на никого нищо няма да му стане!

    Перлита е термоустойчив, химически неутрален, минерален материал с добри изолационни качества. Ползва се от много години за топлоизолационен материал. От него няма миризми и нищо не се отделя. Възможно най-безвредното нещо в дома ви. Даже тухлите и плочките в банята са "по-вредни" от него. По-радиоактивни са, още по дефиниция. Природа, кво да правиш.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Акумулираща печка "Изгрев" - азбест?

      В тая печка (оригинално) има и доста азбест.

      Но, както много пъти съм споменавал, вредността му е много преекспонирана.

      Коментар


      • #18
        От: Акумулираща печка "Изгрев" - азбест?

        Азбеста се използва едни поне 100 години преди някой да се сети че е "много вреден" и поне още 100 няма де се отървем от него . Ако беше в действителност толкова канцерогенен аз трябва да съм ритнал камбаната много одавна . В стария завод използвахме огромни количества във всичките му форми въже ; плочи ; одеала ; гранулиран без предпазни средства още не бяха го обявили за вреден пък още сме живи и здрави . Всеки път като изляза на терасата в къщи гледам срещу мен покрива на един склад на бившия завод "Победа" от интернитови плоскости. Не му се плашете толкова все от нещо ще се мре но със сигурност няма да е от азбеста.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #19
          От: Акумулираща печка "Изгрев" - азбест?

          Всички пациенти с мезотелиом на плеврата които съм виждал, биопсирал и т.н. , са имали много продължителна експонация на азбест, без изключение.От еднократно излагане - нищо няма да ти стане.Хората са работили по над 15 години - всеки ден.Аз досега съм разпарчадосал 3 акумулиращи печки.Иска ми се да направим пещ и смятам, че вече ще ми стигнат тухлите.Въпросните гранули ги събери и тях.Ще станат чудесно за обмазване на тухлите отвън- допълнителна изолация .

          Коментар


          • #20
            От: Акумулираща печка "Изгрев" - азбест?

            Kaто стана приказка - водоснабдяването на голямата част от България става по етернитови тръби. Азбестоцимент!

            Коментар


            • #21
              От: Акумулираща печка "Изгрев" - азбест?

              Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
              Kaто стана приказка - водоснабдяването на голямата част от България става по етернитови тръби. Азбестоцимент!
              Освен да чакаме тоалетната чиния да хване рак на S коляното. Все пак став въпрос за вдишване на азбестов прах, ама то и силикатния не е звете за мирисане, Да не кажа, че вдишването на 1 литър вода е по-ефикасно в летално отношение.
              Я си пийте бирата и ако има нещо наоколо за .....
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #22
                От: Акумулираща печка "Изгрев" - азбест?

                Едно време имаше азбестоциментови панеликолко съм срезал с флекса и каква пушилка беше и я дишахме в затворено помещение и не проветрявахме че беше зимата да не стане студено.Па още не съм умрел и не мислим
                К мирной жизни не пригоден.
                Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                Коментар


                • #23
                  От: Акумулираща печка "Изгрев" - азбест?

                  Мисълта ми беше същата, че ако е толкова вредно - досега да сме разбрали. На село цялата водоснабдителна система е етернитова, и си живеят хората по 80-90 години.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Акумулираща печка "Изгрев" - азбест?

                    Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                    Мисълта ми беше същата, че ако е толкова вредно - досега да сме разбрали. На село цялата водоснабдителна система е етернитова, и си живеят хората по 80-90 години.
                    В София поне едни 50 % от водопроводите са ентернит . Всички квартали които са строени в периода 1960 - 1990 година са с такива водопроводи . Младост ; Дружба ; Люлин ; Обеля има и още . В стария център са стоманени а новите са ПВЦ но съществуващите ентернитови никой не мисли да ги подменя .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #25
                      От: Акумулираща печка "Изгрев" - азбест?

                      Азбестът се счита канцерогенен при вдишване. При поглъщане в стомаха и изобщо храносмилателния тракт - не.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Акумулираща печка "Изгрев" - азбест?

                        Преди 15дни,разглобих същата голяма акумулираща печка.Излязоха около 60 чудесни тухли за камина.Прахът от тези топченца го вдишах целия(щото бе навсякъде затворено)и веднага получих контракции за една бира.Страничните ефекти от този прах взех да ги усещам(почва да ми се пие вече вино).Азбеста ако бе толкоз вреден всички да сме паткясали от ВиК.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Акумулираща печка "Изгрев" - азбест?

                          Здравейте,
                          Искам да попитам дали някой е има подобен проблем като моя.
                          Значи грея се на такава печка изгрев (не и знам набора) и от няколко дни я пускам на 4
                          от както го правя в първите 30-тина мин. смърди ужасно като на умряло животно от нея.
                          Преди това работеше на 2 за около 15-тина дни и нямаше проблем.
                          Огледал съм я цялата нищо нередно. Нищо не е правено скоро по нея и тн. Направо незнам
                          Моля помагайте !

                          Коментар


                          • #28
                            От: Акумулираща печка "Изгрев" - азбест?

                            Някой има ли представа от какъв материал са тухлите в "Ела- 3", че искам да освободя място, а е бая тежичка? И дали, ако ги върна на вторични ще се мина ?

                            Коментар


                            • #29
                              От: Акумулираща печка "Изгрев" - азбест?

                              Аз имам акумулираща печка вкъщи, която е пълна със тухли и парчета картон. И отгоре има нешо като целуфан. Някой знае ли дали това е азбестов картон? И ако е азбест някой знае ли от кой азбест е ?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Акумулираща печка "Изгрев" - азбест?

                                Първоначално публикуван от mmarto Преглед на мнение
                                Някой има ли представа от какъв материал са тухлите в "Ела- 3", че искам да освободя място, а е бая тежичка? И дали, ако ги върна на вторични ще се мина ?
                                Изключваш от тока печката, развинтваш болтовете по ламарините, махаш тухлите, нагревателите един по един и ги изнасяп леко-полека, без да се напъваш.
                                Преди 20-тина години влачехме такава печка до 8-ми етаж, че ни бе шубе "да не се строшат тухлите"...
                                Тухлите казват са огнеупорни и били добри за барбекю (и не само). Скоро ще демонтирвам 2 такива печки и мисля да запазя само ламарините.
                                Публикувайте отговор

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X